Blogas burnos kvapas – kaip jį panaikinti?

blogas burnos kvapas kaip ji panaikinti

Kas yra halitozė (blogas burnos kvapas)? Halitozė, labiau žinoma kaip tiesiog blogas burnos kvapas, yra nemalonus sveikatos sutrikimas, nuo kurio kenčia apie 30 proc. žmonių visame pasaulyje. Kiti medicininiai terminai, kuriais apibūdinama ši būklė yra stomatodisodija ir ozostomija. Nepriklausomai nuo naudojamo termino, tai yra nemalonus iš burnos ertmės sklindantis kvapas. Pasak „Bendrosios odontologijos praktikos akademijos“, daugiau nei 90 proc. atvejų blogas burnos kvapas kyla burnoje, gerklėje ir tonzilėse. Nors tai kartas nuo karto patiria daugelis, tačiau, jei situacija nepagerėja išsivalius dantis ar išsiskalavus burną burnos skalavimo skysčiu, kurio sudėtyje nėra alkoholio, gali būti, kad blogas burnos kvapas yra lėtinis.

Nemalonų burnos kvapą dažniausiai sukelia anaerobinės sieros junginius išskiriančios bakterijos, kurios veisiasi liežuvio paviršiuje ir, dažnai, gerklėje ir tonzilėse. „Anaerobinės“ reiškia, kad jos gyvuoja be deguonies – šioms bakterijoms išgyventi jis nebūtinas. Jos natūraliai dauginasi burnos ertmėje ir yra reikalingos, kadangi padeda virškinimo procesams skaidydamos baltymus į aminorūgštis. Baltymų būna maiste, gleivėse ar skrepliuose, kraujyje bei pažeistuose burnos audiniuose.

Šioms bakterijoms puotaujant jūsų burnoje esančiais baltymais, liežuvio gale ir gerklėje išsiskiria sieros junginiai. Bakterijos išskiria atliekas, tokias kaip vandenilio sulfidas, metilo merkaptanas ir kitus nemalonius kvapus ir skonį sukeliančius junginius. Tol, kol anaerobinės bakterijos galės maitintis baltymais ir išskirti nemalonius sieros junginius, tol jūsų burnos kvapas tik blogės.

Keturios pagrindinės blogo burnos kvapo priežastys

Halitozę sukelia daugelis priežasčių, tačiau dažniausiai pasitaiko keturios iš jų.

Burnos sausumas: Kserostomija, arba išsausėjusi burna, sukuria puikią aplinką anaerobinių bakterijų dauginimuisi. Keletas iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių – ilgas kalbėjimas, rūkymas, alkoholio vartojimas ir knarkimas. Dauguma žmonių jaučia nemalonų burnos kvapą ryte, kadangi miegant išsiskiria nepakankamai seilių. Jei žmogus sveikas, nemalonūs kvapai būna laikini ir juos per kelias minutes nuplauna įprastai išsiskiriantis seilių kiekis. Tačiau tiems, kurie kenčia nuo burnos išsausėjimo ir seilių trūkumo, net ir neypatingai stiprūs kvapai gali sukelti ilgalaikių problemų. Ligos, kurias sukelia burnos sausumas >>

Maistas: Halitozę gali sustiprinti tam tikras maistas, pavyzdžiui, svogūnai ar česnakai, kadangi juose yra nemaloniais kvapais pasižyminčių sieros junginių, o pieno produktuose, mėsoje ir žuvyje yra daug baltymų, kuriais minta anaerobinės, sieros junginius gaminančios bakterijos. Rafinuotas ir perdirbtas cukrus taip pat puikus maisto šaltinis anaerobinėms bakterijoms. Žemės riešutai ir jų produktai, dėl juose esančio cholino ir kitų priežasčių. Šią problemą gali užaštrinti ir kava bei sultys, kadangi juose yra rūgščių, kuris sukuria idealią bakterijų dauginimosi terpę. Maisto produktai labiausiai pabloginantys burnos kvapą >>

Prasta dantų higiena: Bakterijos kaupiasi ant dantų ir dantenų dėl nepakankamos burnos higienos. Dantys nemeta savo paviršiaus taip, kaip oda, todėl prie jų gali lengvai ir ilgam prisitvirtinti įvairūs mikroorganizmai. Jų nepašalinus valant dantis, tos bakterijos sudaro bioplevelę, labiau žinomą kaip dantų apnašos. Dantų apnašoms kaupiantis prie dantenų, jos sukietėja ir, dėl intensyvios bakterijų veiklos, pradeda kenkti dantų bei dantenų audiniams. Tai sukelia dantenų ligas, pavyzdžiui, gingivitą ar periodontitą, o kraujuojančio dantenos ir pažeistas burnos audinys – puikus maistas nemalonius kvapus sukeliančioms bakterijoms. Dantų ėduonis ir prastai pritaikyti ar nešvarūs protezai taip pat prisideda prie šios problemos.

Ligos ir susirgimai: Remiantis tyrimais, maždaug 10 proc. visų halitozės atvejų sukelia tam tikros ligos. Lėtinį nemalonų burnos kvapą ar burnos išsausėjimą jaučia sergantys diabetu, plaučių, inkstų ligomis, vėžiu, kepenų ligomis, kvėpavimo takų infekcijomis ar medžiagų apykaitos sutrikimais. Sinusitas, plaučių uždegimas, bronchitas, varvanti nosis ir polipai taip pat gali prisidėti prie šios problemos. Kiti su blogu burnos kvapu susiję susirgimai – nemalonus nosies kvapas, tonzilių akmenys, mielinės burnos infekcijos ir dantenų susirgimai. Tam tikri vaistai, pavyzdžiui, antidepresantai, kraujospūdžiui reguliuoti skirti preparatai ir antihistamininiai vaistai gali sukelti burnos išsausėjimą, kadangi nuo jų lėtėja seilių gamyba.

Atkreipkite dėmesį: Halitozė retai siejama su gyvybei pavojingomis ligomis. Tačiau, vos pastebėjus baltus taškus ant tonzilių arba žaizdeles burnoje (esant ar nesant pakilusiai temperatūrai) labai svarbu pasikonsultuoti su savo gydytoju arba odontologu. Kartais blogą burnos kvapą sukelia rimti susirgimai, pavyzdžiui, gerklės ar burnos vėžys, žmogaus imunodeficito virusas (ŽIV), virškinimo sistemos negalavimai arba diabetas. Jis taip pat gali parodyti, kad organizmui trūksta vandens arba cinko. Lengviausia išvengti šių problemų – tinkamai rūpinantis savo dantų higiena ir bent du kartus per metus lankantis pas odontologą.

Halitozės simptomai

Nemalonus burnos kvapas signalizuoja, kad kažkas yra negerai. Tarp kitko, antropologai nustatė, kad žmonėms pradėjus bučiuotis, galimybė užuosti vienas kito kvapą tapo labai svarbiu partnerio tinkamumo nustatymo būdu. Neišlaikius kvapo testo, kitas žingsnis užtikrinant partnerį lieka nepasiekiamas.

Halitozė yra medicininė būklė, dėl kurios kenčia pasitikėjimas savimi, kuris turi įtakos kasdieniniam gyvenimui ir asmeniniams santykiams. Nuo lėtinio ar pasikartojančio blogo burnos kvapo kenčiantys žmonės dažnai praranda pasitikėjimą savimi. Sužinoti, kad turi šią problemą, gali būti sunku, kadangi dažnai sudėtinga atskirti savo paties kvapą. Be to, šeimos nariams ar kolegoms gali būti nemalonu jums tai pasakyti. Geriausias būdas sužinoti, ar jūsų burnos kvapas nemalonus, tai palaižyti riešo vidinę pusę, palaukti kelias sekundes ir tada tą vietą pauostyti. Burnos kvapo testas >>

Dauguma halitozės simptomų priklauso nuo kokios nors priežasties. Dažniausiai pasitaikantys simptomai – varvanti nosis, kartus „metalo“ skonis burnoje, baltos liežuvio apnašos ir tirštos seilės. Daugumai žmonių, kurių blogas burnos kvapas susijęs su išsausėjusia burna, gali būti sunku kalbėti, nuryti, jie taip pat gali jausti deginantį pojūti burnoje arba akių išsausėjimą. Karščiavimas, gerklės skausmas, nuolatinis kosulys, ištinę kaklo limfmazgiai signalizuoja apie kvėpavimo takų infekcijas, kurios gali būti viena iš nemalonaus burnos kvapo priežasčių.

Tinkamas diagnozės nustatymas

Geriausias būdas nustatyti lėtinės halitozės priežastį yra apsilankyti pas odontologą ar gydytoją, kuris pateiktų profesionalią diagnozę. Kai jau būsite pasiruošę susigrumti su šia problema, būkite atviri ir nuoširdūs su jūsų apžiūrą atliekančiu medicinos profesionalu. Norint nustatyti pagrindines negalavimo priežastis ir paskirti tinkamą gydymą, jam ar jai svarbu suprasti visas jūsų patiriamas sveikatos problemas.

Halimetras (dar žinomas kaip nešiojamas sulfidinių dujų matuoklis) – dažniausiai naudojamas šios srities klinikinės diagnostikos instrumentas. Jis matuoja vandenilio sulfido koncentraciją burnoje. Jau dvidešimt metų klinikiniams tyrimams naudojamuose halimetruose naudojamas patentuotas elektrocheminis voltametrinis jutiklis. Jo veikimą Dr. Haroldas Katzas yra šimtus kartų pademonstravęs vietos ir respublikinėje televizijoje, tokiose laidose kai „The View“, „Good Morning America“ ir „CBS Morning News“.

Tinkamas gydymas

Jau daugiau nei šimtmetį farmacininkai mėgino palengvinti halitozę naudojant burnos skalavimo skystį, kuriame yra alkoholio. Būtent šito ir nereikėtų daryti, kadangi alkoholis yra sausinanti medžiaga. Klinikinių tyrimų metu sužinota daug daugiau ir dauguma atvejų šį negalavimą galima sėkmingai išgydyti. Kaip ir simptomai, gydymas priklauso nuo priežasčių.

Svarbu prisiminti, kad bakterijų, kurios sukelia blogą burnos kvapą, nuo liežuvio išnaikinti negalima. Atitinkamai, liežuvio grandymas ar trynimas tėra laikinas metodas, liūdinantis tuos, kurie mano, kad jis išspręs visas jų bėdas. Tos bakterijos yra jūsų burnos floros dalis ir būtinos įprasto virškinimo procesams – baltymų skaidymui.

Daug paprastesnis ir klinikiniais tyrimais patvirtintas būdas kovoti su blogu burnos kvapu – neleisti bakterijoms gaminti cheminių kvapus skleidžiančių junginių burnos higienai naudojant deguonies prisotintus junginius. Deguonis yra natūralus šią problemą sukeliančių bakterijų priešas, kadangi jos negali funkcionuoti deguonies prisotintoje aplinkoje.

Odontologai rekomenduoja burnos skalavimo skysčius ir dantų pastas, kuriose yra deguonį aktyvuojančių medžiagų, tokių kaip chloro dioksidas arba natrio chloritas, kurios neutralizuoja lakiuosius sieros junginius bei padeda suvaldyti blogą burnos kvapą sukeliančias burnoje gyvuojančias bakterijas.

Jei jūsų burna sausėja, odontologas rekomenduos seilių pakaitalą, kuriuo galėsite drėkinti burną visą dieną. Kitos efektyvios, natūralios burnos priežiūros priemonių sudėtyje naudojamos medžiagos – cinko gliukonatas, alavijas, žalioji arbata, arbatmedžio aliejus, ksilitolis, CoQ10, glicirizo rūgštis ir burnos probiotikai.

Priemonės su aktyviu deguonimi – „Atemfrisch“

„Atemfrisch“ buvo sukurtas vadovaujantis šiuo pagrindiniu principu: norint išvengti blogo burnos kvapo, būtina kovoti su sieros junginius jūsų burnoje gaminančiomis bakterijomis. Deguonies prisotintas „Atemfrisch“ iškart susilpnina bakterijų galimybes išskirti nemaloniai kvepiančius sieros junginius. Be to, jo patentuota formulė iškart neutralizuoja bet kokius jūsų burnoje jau esančius kvapus (maisto ir/ar išskiriamus bakterijų), užtikrindama tviskančią švarą. „Atemfrisch“ – tai geriausias ir lengviausias būdas atšviežinti savo burnos kvapą bet kur ir bet kada!

Jei ieškote būdo atsikratyti blogo burnos kvapo ir dar neišbandėte „Atemfrisch“, nedelskite!

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
Jums trūksta 50,00  iki nemokamo pristatymo
Krepšelis dar tuščias!

Pridėkite produktus į krepšelį ir juos išvysite čia.

Grįžti į parduotuvę