Blogą burnos kvapą sukeliančios ligos

bloga burnos kvapa sukeliancios ligos

Nors daugeliu atveju blogas burnos kvapas (halitozė) siejamas su prasta burnos higiena ir lėtiniu burnos išsausėjimu (kserostomija), dėl kurio lengviau dauginasi anaerobinės bakterijos, šią problemą gali sukelti ir kiti negalavimai. Tam tikros sisteminės kelis organus ir audinius veikiančios ligos, kaip cukrinis diabetas, reumatoidinis artritas, medžiagų apykaitos sutrikimai ir hipertenzija, dar yra vadinamos „per kraują“ halitozę sukeliančiomis ligomis, kadangi dėl jų atsiradęs nemalonus burnos kvapas nėra susijęs su burnos būkle.

Cisteinu vadinamai amino rūgščiai virstant vandenilio sulfidu susidaro lakieji sieros junginiai (pagrindinė „supuvusio kiaušinio kvapo“ priežastis). Šiuos dvokiančius sieros junginius išskiria burnos ertmėje natūraliai besidauginančios anaerobinės bakterijos. Tam tikros ligos pagreitina šių bakterijų dauginimąsi ir lakiųjų sieros junginių išskyrimą.

Medžiagų apykaitos sutrikimai

Kai kūnui trūksta fermentų, sutrinka medžiagų apykaita, dėl kurios atitinkamai sutrinka cheminių medžiagų pusiausvyra, kuri sukelia neįprastus ir kartais net pavojingus simptomus. Genetinė liga trimetilaminurija, arba „žuvies kvapo sindromas“, yra medžiagų apykaitos sutrikimas, dėl kurio žmogaus burnos kvapas, seilės, prakaitas ir šlapimas įgauna supuvusios žuvies kvapą. Sumažėjus tam tikro trimetilaminą skaidančio fermento lygiui, kraujyje lieka dideli šio cheminio elemento kiekiai, kurie galiausiai būna pašalinami per kūno skysčius.

Trimetilaminas, kurį gamina virškinamojo trakto bakterijos, yra būtinas amino rūgščių, cholino ir karnitino skaidymui. Šios sudėtinės medžiagos taip pat randamos kiaušinių tryniuose, kepenyse, žuvyje ir pupelėse. Štai kodėl nuo šio sindromo kenčiantis žmogus pasižymi ypatingai stipriu burnos ir bendru „žuvies“ kūno kvapu. Be to, trimetilaminurijos pacientų burnose gyvuoja daugiau anaerobinių bakterijų nei įprastai, o šios bakterijos taip pat sukelia su ligomis nesusijusią halitozę.

Trimetilaminurijos gydymas

Šiuo metu nuo trimetilaminurijos nėra jokių vaistų, tačiau nuo šio sindromo kenčiantys asmenys gali sumažinti halitozę šiais būdais:

  • vengti kiaušinių, pupelių, kepenėlių, pupų ir sojų produktų (juose yra daug cholino ir karnitino);
  • vartoti antibiotikus, kurie sumažina skrandyje ir žarnyne gyvuojančių bakterijų kiekį;
  • vartoti aktyvintą anglį ir vario chlorofilino papildus, kurie sumažintų trimetilamino kiekį šlapime;
  • du kartus per dieną valytis dantis, liežuvį, gerti daug vandens ir kas šešis mėnesius lankytis pas dantų gydytoją, kuris patikrintų dantų būklę ir nuvalytų dantų akmenis.

Laimei, neišgydomų medžiagų apykaitos sutrikimų, tokių kaip trimetilaminurija, cukrinio diabeto (dėl kurio atsiranda pūvančių vaisių kvapas) ir diabetinės ketoacidozės (didelio cukraus kiekio kraujyje, kuris dehidratuoja kūną ir sumažina seilių tekėjimą) sukeliamą blogą burnos kvapą galima efektyviai sumažinti. Tai galima padaryti naudojant alkoholio neturinčius ir deguonies prisotintus burnos higienos produktus, kurie stimuliuoja seilių gamybą ir deguonies kiekį burnoje. Anaerobinės bakterijos negali daugintis drėgnoje ir deguonimi praturtintoje aplinkoje, todėl atitinkamai nustos gaminti lakiuosius sieros junginius.

Daugumos žinomų dantų pastų ir burnos skalavimo skysčių sudėtyje yra alkoholio, kuris turi sausinantį poveikį, bei natrio laurilo sulfato (angl. SLS – Sodium Lauryl Sulfate), kuris sukelia halitozę maitindamas anaerobines bakterijas atsilupusiomis burnos gleivinės dalelėmis. Tačiau, TetroBreath burnos higienos produkcija yra gaminama iš natūralių sudedamųjų dalių ir joje nėra blogą burnos kvapą skatinančių ingredientų.

Be cheminės pusiausvyros sutrikimų, kurie signalizuoja apie medžiagų apykaitos sutrikimus, prastą burnos kvapą sukeliančių ligų simptomus stiprina išsausėjusi burna ir sutrikusi seilių (kurios taip pat tiekia deguonies molekules) gamyba. Išsausėjus burnai, esant deguonies trūkumui ir pasireiškus fermentų trūkumo šalutiniam poveikiui, burnos ertmę užkariauja lakiuosius sieros junginius išskiriančios bakterijos, sukeliančios lėtinę nuolatinę halitozę.

Atemfrisch produkcija padeda atstatyti burnos pH pusiausvyrą veiksmingų ingredientų pagalba suteikia burnai deguonies, drėgmės. Atemfrisch produktai taip pat pašalina nepageidaujamus skonius ir kvapus, kurie atsiranda esant medžiagų apykaitos ligoms.

Dantenų ligos

Dantenų ligos – tai antra dažniausia halitozės priežastis, dažniausiai kamuojanti 35 metų ir vyresnius asmenis. Esant lengvai dantenų uždegimo formai, dantenos parausta, ištinsta ir kraujuoja, tačiau diskomforto dažniausiai yra nedaug arba jis visai nejaučiamas. Dantenų uždegimą dažnai sukelia netinkama burnos higiena, tačiau jo padarinius galima išgydyti su profesionalų priežiūra ir užtikrinant gerą burnos higieną namuose. Jo negydant, dantenų uždegimas gali išsivystyti į sunkesnę periodontinę ligą, geriau žinomą kaip periodontitas.

Periodontitas

Periodontitas (dar vadinamas piorėja) yra rimta uždegiminė dantis supančio dantenų audinio liga. Bėgant laikui bakterijų gaminamos dantų apnašos susikalcifikuoja ir virtusios dantų akmenimis spraudžiasi tarp dantenų ir dantų šaknų, ko pasekoje susiformuoja periodontinės ertmės. Jos būna tokios gilios, kad be profesionalų pagalbos jų išvalyti būna neįmanoma. Ten susidaro idealios sąlygos kauptis bakterijų kolonijoms ir tų bakterijų gaminamoms medžiagoms, kurios išskiria tokį specifinį kvapą, kad daugelis dantų gydytojų gali diagnozuoti šią ligą vos užuodę paciento burną.

Pirmieji periodontito simptomai – krentantys dantys, kraujuojančios, susitraukusios dantenos bei stiprus blogas burnos kvapas. Taip pat – dantis laikančio kaulo nykimas. Dėl prastos burnos higienos bakterijos ant dantų suformuoja dantų akmenis, kurie kartu su intensyviu imuninės sistemos atsaku į šių destruktyvių mikroorganizmų veiklą ir yra pagrindinė periodontito priežastis.

Pasak kai kurių tyrimų, negydomas periodontitas dėl padidėjusio interleukino-6 ir C reaktyvaus baltymo kiekio organizme gali sukelti miokardo infarktą ir insultą. Dėl šių uždegiminių požymių gali pasunkėti kiti negalavimai, kurie, dirgindami pažeistas kraujagysles ir didindami kraujo krešulius, gali sukelti infarktą ar insultą.

Nuo cukrinio diabeto kenčiantys pacientai paprastai dažniau susiduria su periodontitu, ypač nepalaikant stabilaus gliukozės kiekio kraujyje arba nesilaikant gydytojų nurodymų. Pastebėjus periodontitą, norint išvengti kaulo, dantų ir dantenų nykimo, būtina šioje srityje besispecializuojančio gydytojo pagalba. Gydydamiesi pacientai gali naudoti PerioTherapy produkciją, kuri sumažina prastą periodontito ir dėl infekcijos išaugusių anaerobinių bakterijų sukeltą burnos kvapą ir padeda dantenoms.

Kiti halitozę sukeliantys negalavimai

Inkstų ligos – pažeidus inkstus, jie nebegali filtruoti iš kraujo toksinų ir jų pašalinti per šlapimą, todėl jų kiekis kraujyje padidėja. Šie toksinai dažnai išskiriami per prakaitą ir seiles, todėl burnos kvapas įgauna stiprų rūgštinį atspalvį, panašų į nefiltruoto šlapimo.

Kepenų ligos – kepenys taip pat iš kraujo filtruoja toksinus, ypač riebiame maiste esančius lipidus. Dėl kepenų ligų kraujyje likę nešvarumai išskiriami per seiles, prakaitą ir kitus kūno skysčius, todėl burnos kvapas ima dvokti žuvimi.

Vėžys – jei yra atvirų žaizdelių, halitozė gali signalizuoti ir apie plaučių, gerklės, stemplės ar liežuvio vėžį. Žaizdelės gali pritraukti mirusiomis ląstelėmis mintančias bakterijas. Plaučių ir burnos vėžys kartais nustatomas „Cyranose“ prietaisu, matuojančiu paciento burnos kvapą. Burnos išsausėjimą ir, atitinkamai, blogą burnos kvapą gali sukelti ir chemoterapija.

Rėmuo (gastroezofaginis refliuksas) –  iš skrandžio į stemplę bei gerklę kylanti rūgštis turi kartų kvapą, joje taip pat pilna pusiau apvirškintų baltymų, kuriuose klesti anaerobinės bakterijos.

Krono liga – ši uždegiminė žarnyno liga sukelia skrandžio ir žarnyno žaizdeles, o kartu su ja dažnai pasireiškia ir rėmuo.

Norint likti sveikiems ir išvengti halitozės, būtina laikytis efektyvaus gydymo plano, kuris palengvina ligos simptomus ir blogą burnos kvapą. Šios problemos atsikratyti ir išvengti jos nepatogumus sukeliančių padarinių grįžimo galima naudojant TetroBreath burnos higienos produktus. Jie yra specialiai sukurti esant burnos išsausėjimui, sutrikusiai pH pusiausvyrai ir anaerobinių bakterijų išskiriamų kvapų neutralizavimui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
Jums trūksta 50,00  iki namokamo pristatymo
Krepšelis dar tuščias!

Pridėkite produktus į krepšelį ir juos išvysite čia.

Grįžti į parduotuvę