Blogas burnos kvapas – visa tiesa!

Blogas burnos kvapas | Burnos kvapas | Blogas kvapas is burnos

Blogas burnos kvapas yra dažna problema. Net ir kruopščiai valant dantis šepetėliu, siūlu ar skalaujant burną kiekvieną dieną, neįmanoma pašalinti bakterijų, kurios sukelia nemalonų burnos kvapą, o lėtinės halitozės atveju ir metalo, rūgštų ar kartų skonį burnoje. Kokios tikrosios blogo kvapo priežastys? Ar galima nemalonų burnos kvapą panaikinti visam laikui? Visa tiesa apie blogą burnos kvapą!

Blogas kvapas iš burnos: priežastys

90 proc. atvejų blogas burnos kvapas atsiranda dėl anaerobinių sierą išskiriančių bakterijų. Šios bakterijos kaupiasi ant liežuvio paviršiaus ir gerklėje, kur natūraliai dauginasi. Jos turi ten būti, nes padeda virškinti maistą suskaidydamos baltymus. Baltymai, esantys maiste, užsilieka burnos gleivinėje, ypatingai apkrėstuose ar parodontozės pažeistuose burnos audiniuose.

Tam tikromis sąlygomis šios bakterijos ima labai greitai skaidyti baltymus, kurie sudaryti iš amino rūgščių. Dviejų amino rūgščių (cisteino ir metionino) sudėtyje gausu sieros. Kada bakterijos ima greičiau skaidyti baltymus į amino rūgštis, taip pat greičiau gaminama ir siera, tuomet pasireiškia halitozė – blogas burnos kvapas!

Bakterijos, skaidydamos burnoje esančius baltymus, liežuvio nugarėlėje ir gerklėje išlaisvina sieros junginius:

  • vandenilio sulfidą (H2S) – kvapas kaip supuvusio kiaušinio;
  • metil-merkaptaną (CH3SH) – kvapas kaip ilgai panešiotų kojinių ar supuvusio kopūsto;
  • putresciną (H2N–(CH2)4–NH2) – kvapas kaip pastovėjusių atliekų;
  • kitas blogą kvapą skleidžiančias medžiagas.

Visos šios medžiagos vadinamos lakiaisiais sieros junginiais (LSJ). Lakus – greit garuojantis. Būtent dėl šios savybės aplinkiniai jaučia blogą burnos kvapą. Jei šis procesas nekontroliuojamas, blogas kvapas iš burnos vis stiprėja ir stiprėja. Įdomiausia yra tai, kad pats žmogus dažnai nejaučia savo burnos kvapo dėl organizmo aklimatizacijos. Namuose patys galite atlikti paprastus 5 bandymus kurie padės nustatyti ar jūsų burnos kvapas gaivus.

Kaip užkirsti kelią halitozei – vaistai nuo blogo burnos kvapo?

Harold KatzDr. Harold Katz (burnos kvapo klinikos „The California Breath Clinics“ įkūrėjas): „Mano pagrindinė specialybė yra bakteriologija, todėl galiu šį procesą suvokti ir kaip odontologas, ir kaip bakteriologas. Tai padėjo man surasti veiksmingą priemonę nuo halitozės.“

Pirmiausia ir svarbiausia, ką reikėtų prisiminti, yra tai, kad blogą kvapą sukeliančios bakterijos nepatenka į organizmą iš aplinkos. Blogas burnos kvapas tai ne liga ar infekcija, taip pat ne silpnos sveikatos ar prastos burnos higienos požymis. Kiekvienas žmogus burnoje turi tą pačią bakterijų grupę. Jūs negalite „užsikrėsti“ blogu burnos kvapu, net ir bučiuojantis. Nemalonaus kvapo intensyvumas priklauso nuo to, kaip greitai bakterijos skaido baltymus, kiek jų yra ir kiek baltymų jos turi apdoroti. Tai ir yra pagrindinės blogo burnos kvapo priežastys. Šios bakterijos yra įprasta mūsų burnos floros dalis, todėl negalime šių bakterijų pašalinti – nei valydami dantis, nei šveisdami liežuvį, nei gerdami antibiotikus.

Dr. Katz‘as burnos kvapo klinikoje išgydė daugybę halitozės atvejų ir atskleidė vieną svarbų faktą: vienintelis moksliškai įrodytas ir kliniškai efektyvus būdas stabdyti halitozę – kovoti su bakterijų gebėjimu gaminti lakiuosius sieros junginius (LSJ), paverčiant šiuos junginius į bekvapes ir beskones organines druskas. Kitaip tariant, reikia sulėtinti greitį, kuriuo bakterijos skaido baltymus ir išskiria pašalinius produktus, kuriuos reikia neutralizuoti.

Atemfrisch rinkinys 2+1Todėl buvo sukurtas unikalus produktas „Atemfrisch“ pagal pagrindinį principą: norint užkirsti kelią blogam burnos kvapui reikia paveikti LSJ gaminančias bakterijas. Produktas prisodrina deguonimi bakterijas ir slopina gebėjimą taip greitai skaidyti baltymus bei daugintis, todėl blogas kvapas iš burnos išnyksta. Sudėtyje esantys deguonies junginiai neutralizuoja kvapus, kuriuos sukelia bakterijos, todėl jūsų burnos kvapas išlieka gaivus 24 val. ar ilgiau. Taigi, skirtingai nuo kitų rinkoje esančių produktų, šios priemonės ne maskuoja blogą kvapą, o jį tiesiog pašalina.

Jau milijonai žmonių pasitikti Atemfrisch produktais su deguonimi norėdami palaikyti savo burnos kvapą gaivų, burną švarią, o dantis sveikus ir apsaugotus nuo dantų akmenų bei gedimo. Daugiau kaip 95 proc. vartotojų liko patenkinti produktų efektyvumu. Vartotojų atsiliepimai >>

Dėmesio! Kompanija Tetrobreath GmbH 2017 balandį pristatė atnaujintą prekių grupės liniją „Atemfrisch“, kuri pakeitė anksčiau siūlytus TetroBreath ir PerioTherapy produktus. Atemfrisch – dar daugiau deguonies, dar gaivesnis burnos kvapas. Įsitikinkite produktų efektyvumu jau šiandien!

Atemfrisch rinkinys

Didelės koncentracijos deguonies junginiai hdO2

Akcija!
TOP
37,90 

Atemfrisch rinkinys FRESH

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
VIDEO
41,80 

BIOLactis + Atemfrisch rinkinys

Skalavimo skystis su deguonimi + burnos probiotikai

Akcija!
TOP
39,80 
Oksana dalinasi savo patarimais, kaip išlaikyti gaivų burnos kvapą. Apie blogo burnos kvapo priežastis ir kaip jo išvengti pasakoja gydytoja odontologė Martyna Grenciūtė-Asipauskienė bei vaistininkė Lina Stočkut-Plytnikė

17 komentarų apie “Blogas burnos kvapas – visa tiesa!

  1. Pingback: Ar dantų pasta su anglimi – saugi? | Gaivuskvapas.lt

  2. Pingback: Ar gali blogas kvapas sklisti iš skrandžio? | Gaivuskvapas.lt

  3. Jonas sako:

    As naudoju ses priemones jau antrus metus ir be galo esu laimingas kad bendraudamas su zmonemis nereikia uzsidenkti burnos del nemalonaus kvapo .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *