Blogas burnos kvapas – visa tiesa!

Blogas burnos kvapas | Burnos kvapas | Blogas kvapas is burnos

Blogas burnos kvapas yra dažna problema. Net ir kruopščiai valant dantis šepetėliu, siūlu ar skalaujant burną kiekvieną dieną, neįmanoma pašalinti bakterijų, kurios sukelia nemalonų burnos kvapą, o lėtinės halitozės atveju ir metalo, rūgštų ar kartų skonį burnoje. Kokios tikrosios blogo kvapo priežastys? Ar galima nemalonų burnos kvapą panaikinti visam laikui? Visa tiesa apie blogą burnos kvapą!

Blogas kvapas iš burnos: priežastys

90 proc. atvejų blogas burnos kvapas atsiranda dėl anaerobinių sierą išskiriančių bakterijų. Šios bakterijos kaupiasi ant liežuvio paviršiaus ir gerklėje, kur natūraliai dauginasi. Jos turi ten būti, nes padeda virškinti maistą suskaidydamos baltymus. Baltymai, esantys maiste, užsilieka burnos gleivinėje, ypatingai apkrėstuose ar parodontozės pažeistuose burnos audiniuose.

Tam tikromis sąlygomis šios bakterijos ima labai greitai skaidyti baltymus, kurie sudaryti iš amino rūgščių. Dviejų amino rūgščių (cisteino ir metionino) sudėtyje gausu sieros. Kada bakterijos ima greičiau skaidyti baltymus į amino rūgštis, taip pat greičiau gaminama ir siera, tuomet pasireiškia halitozė – blogas burnos kvapas!

Bakterijos, skaidydamos burnoje esančius baltymus, liežuvio nugarėlėje ir gerklėje išlaisvina sieros junginius:

 • vandenilio sulfidą (H2S) – kvapas kaip supuvusio kiaušinio;
 • metil-merkaptaną (CH3SH) – kvapas kaip ilgai panešiotų kojinių ar supuvusio kopūsto;
 • putresciną (H2N–(CH2)4–NH2) – kvapas kaip pastovėjusių atliekų;
 • kitas blogą kvapą skleidžiančias medžiagas.

Visos šios medžiagos vadinamos lakiaisiais sieros junginiais (LSJ). Lakus – greit garuojantis. Būtent dėl šios savybės aplinkiniai jaučia blogą burnos kvapą. Jei šis procesas nekontroliuojamas, blogas kvapas iš burnos vis stiprėja ir stiprėja. Įdomiausia yra tai, kad pats žmogus dažnai nejaučia savo burnos kvapo dėl organizmo aklimatizacijos. Namuose patys galite atlikti paprastus 5 bandymus kurie padės nustatyti ar jūsų burnos kvapas gaivus.

Kaip užkirsti kelią halitozei – vaistai nuo blogo burnos kvapo?

Harold KatzDr. Harold Katz (burnos kvapo klinikos „The California Breath Clinics“ įkūrėjas): „Mano pagrindinė specialybė yra bakteriologija, todėl galiu šį procesą suvokti ir kaip odontologas, ir kaip bakteriologas. Tai padėjo man surasti veiksmingą priemonę nuo halitozės.“

Pirmiausia ir svarbiausia, ką reikėtų prisiminti, yra tai, kad blogą kvapą sukeliančios bakterijos nepatenka į organizmą iš aplinkos. Blogas burnos kvapas tai ne liga ar infekcija, taip pat ne silpnos sveikatos ar prastos burnos higienos požymis. Kiekvienas žmogus burnoje turi tą pačią bakterijų grupę. Jūs negalite „užsikrėsti“ blogu burnos kvapu, net ir bučiuojantis. Nemalonaus kvapo intensyvumas priklauso nuo to, kaip greitai bakterijos skaido baltymus, kiek jų yra ir kiek baltymų jos turi apdoroti. Tai ir yra pagrindinės blogo burnos kvapo priežastys. Šios bakterijos yra įprasta mūsų burnos floros dalis, todėl negalime šių bakterijų pašalinti – nei valydami dantis, nei šveisdami liežuvį, nei gerdami antibiotikus.

Dr. Katz‘as burnos kvapo klinikoje išgydė daugybę halitozės atvejų ir atskleidė vieną svarbų faktą: vienintelis moksliškai įrodytas ir kliniškai efektyvus būdas stabdyti halitozę – kovoti su bakterijų gebėjimu gaminti lakiuosius sieros junginius (LSJ), paverčiant šiuos junginius į bekvapes ir beskones organines druskas. Kitaip tariant, reikia sulėtinti greitį, kuriuo bakterijos skaido baltymus ir išskiria pašalinius produktus, kuriuos reikia neutralizuoti.

Atemfrisch rinkinys 2+1Todėl buvo sukurtas unikalus produktas „Atemfrisch“ pagal pagrindinį principą: norint užkirsti kelią blogam burnos kvapui reikia paveikti LSJ gaminančias bakterijas. Produktas prisodrina deguonimi bakterijas ir slopina gebėjimą taip greitai skaidyti baltymus bei daugintis, todėl blogas kvapas iš burnos išnyksta. Sudėtyje esantys deguonies junginiai neutralizuoja kvapus, kuriuos sukelia bakterijos, todėl jūsų burnos kvapas išlieka gaivus 24 val. ar ilgiau. Taigi, skirtingai nuo kitų rinkoje esančių produktų, šios priemonės ne maskuoja blogą kvapą, o jį tiesiog pašalina.

Jau milijonai žmonių pasitikti Atemfrisch produktais su deguonimi norėdami palaikyti savo burnos kvapą gaivų, burną švarią, o dantis sveikus ir apsaugotus nuo dantų akmenų bei gedimo. Daugiau kaip 95 proc. vartotojų liko patenkinti produktų efektyvumu. Vartotojų atsiliepimai >>

Dėmesio! Kompanija Tetrobreath GmbH 2017 balandį pristatė atnaujintą prekių grupės liniją „Atemfrisch“, kuri pakeitė anksčiau siūlytus TetroBreath ir PerioTherapy produktus. Atemfrisch – dar daugiau deguonies, dar gaivesnis burnos kvapas. Įsitikinkite produktų efektyvumu jau šiandien!

Atemfrisch rinkinys

Didelės koncentracijos deguonies junginiai hdO2

Akcija!
TOP
39,80 

Atemfrisch rinkinys FRESH

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
VIDEO
46,90 

OraLactin + Atemfrisch rinkinys

Skalavimo skystis su deguonimi + burnos probiotikai

Akcija!
TOP
37,90 
Oksana dalinasi savo patarimais, kaip išlaikyti gaivų burnos kvapą. Apie blogo burnos kvapo priežastis ir kaip jo išvengti pasakoja gydytoja odontologė Martyna Grenciūtė-Asipauskienė bei vaistininkė Lina Stočkut-Plytnikė

23 komentarai apie “Blogas burnos kvapas – visa tiesa!

 1. D. sako:

  Sveiki, deja turiu neigiama atsiliepima.
  Mano patirtis visiskai nepateisina produkto veiksmingumo. Pinigai dideli uz produkta, o rezultato negavau. Naudojau jusu produktus, deja jokio teigiamo rezultato neatnese, kvapas nei apmazejo, nei dingo. Dantis nuolat priziuriu, darausi burnos higiena ir jie yra sveiki. Matyt, priezastis yra kita ir jusu pasta nera man veiksminga.

  Kitas nuviliantis momentas yra tai, kad issivalius dantis, nurnoje nejauciama gaiva, delto kad produktas yra be kvapo, skonio. Zinoma, tai ne esminis punktas ir apie tai yra perspejama jusu reklamoje.

  • gaivuskvapas.lt sako:

   Sveiki, ačiū už jūsų atsiliepimą dėl mūsų Atemfrisch burnos priežiūros produktų su deguonimi. Apgailestaujame, kad šie produktai neatnešė jums pageidaujamo rezultato ir sukėlė tam tikrų nepatogumų.
   Suprantame, kad kiekvienas organizmas yra unikalus, ir gali būti, kad kai kuriems asmenims šie produktai gali neduoti teigiamų rezultatų dėl skirtingų priežasčių. Svarbu atsiminti, kad burnos kvapo problema gali turėti įvairių šaltinių, pvz. burnos sausumas, refliuksas, cukrinis diabetas ir pan. Daugiau informacijos rasite čia: https://www.gaivuskvapas.lt/bloga-burnos-kvapa-sukeliancios-ligos/
   Atemfrisch produktai su deguonimi yra skirti kovoti su anaerobinėmis bakterijomis, kurios įprastai yra viena iš dažniausių blogo kvapo priežasčių. Tačiau kita burnos sveikatos problemos arba kvapo šaltinio priežastis gali reikalauti skirtingos priežiūros ar gydymo priemonių.
   Džiaugiamės, kad jūsų dantys yra sveiki ir prižiūrimi tinkamai. Rekomenduojame kreiptis į savo šeimos gydytoją, nes ši problema gali turėti ir kitų priežasčių.
   Dėl stipraus kvapo nebuvimo produktuose. Tikrai svarbu, kad žmonės žinotų prieš juos naudodami, nes tai yra specifinis Atemfrisch produktų bruožas. Tačiau, suprantame, kad skonis ar kvapas būti subjektyvus dalykas, ir kiekvienam žmogui gali prireikti laiko prisitaikyti prie stipraus mėtos kvapo nebuvimo. Stipri mėta gali dirginti gleivinę, sukelti alergiją, todėl į Atemfrisch dedama mažiau aromatinių medžiagų. Atemfrisch dantų pastą 2 metus kūrė, tobulino ir testavo 6 Vokietijos mokslininkai.
   Jeigu turite daugiau klausimų, mielai jums padėsime. Mes vertiname jūsų atsiliepimą ir kartu su gamintoju stengiamės nuolat tobulinti mūsų produktus, atsižvelgdami į klientų pastabas.
   Linkime jums geros burnos sveikatos ir sėkmės!

 2. Gerda sako:

  Naudoju 10 metų, radau kai dar jūsų interneto puslapis vadinosi http://www.blogaskvapas.lt. Džiaugiausi ir džiaugiuosi jus radusi. Bijau, kad šis produktas neišnyktų iš rinkos, iš jūsų puslapio. Labai nenoriu vėl gyventi su tuo blogu burnos kvapu ir kompleksu.

  • gaivuskvapas.lt sako:

   Labai dėkojame už jūsų atsiliepimą ir palankų požiūrį į mūsų produktus! Malonu girdėti, kad jūs naudojate priemones su deguonimi jau 10 metų ir džiaugiatės jų efektyvumu. Puiki žinia, kad gamintojas neplanuoja nutraukti produkto gamybos ir nuolat siekia jį tobulinti. Netrukus prekyboje pasirodys atnaujintos, dar geresnės sudėties Atemfrisch produktų linija, kurios sudėtis bus papildyta ksilitoliu. Taip pat su mokslininkų komanda norime atnaujinti dantų pastos formulę, kad ji šiek tiek putotų. Kartu su gamintoju siekiame vartotojams suteikti kuo geresnį poveikį ir komfortą naudojant produktus.
   Jūsų rūpestis dėl produkto išnykimo iš rinkos yra suprantamas, tačiau atsižvelgiant į gamintojo ambicijas manome, kad jūs ir visi kiti galėsite toliau mėgautis šiais produktais, padedančiais išsaugoti jūsų burnos sveikatą ir pasitikėjimą savimi. Linkime jums sėkmės!

 3. Jūratė sako:

  Užsisakiau ir nesitikėjau nieko gero, kaip manau būdinga mums visiems lietuviams. Gavus produktus dantų pastą ir skalavimo skysti, negaliu atsidžiaugti ir tuo pačiu kyla “irzlumas” kodėl ankščiau nežinojau apie šį produktą. Pagaliau, po šitiek metų galiu atsikratyti didžiausio savo komplekso tiek prieš svetimus žmones, tiek prieš šeimos narius. Visiškai jokio blogo burnos kvapo, nei ryte, nei po pietų, nei vakare…nesvarbu po maisto ar nevalgius. Galiu drąsiai bendrauti su žmonėmis ir plačiai šypsotis, nes nebereikia galvoti apie tai ar blogas burnos kvapas. Sako stebuklų nebūna, pasirodo būna. Už gerus komentarus apie šį produktą ir jo pasakojimą visiems pažystamiems, man tikrai niekas nemoka. Tad visi kas kompleksuojate, ką vargina blogas burnos kvapas, drąsiai pirkite ir naudokite šias priemones, pasikeis Jūsų gyvenimas. Ačiū žmonėms, kurie tai sukūrė.

  • gaivuskvapas.lt sako:

   Jūrate, labai dėkojame už tokį išsamų komentarą ir pasidalinimą savo patirtimi išbandžius Atemfrisch produkciją. Labai tikimės, kad dvejojančius straipsnio skaitytojus tikrai padrąsins Jūsų istorija. Gaivūs linkėjimai!

 4. Genovaitė sako:

  Priemonės turbūt skirtos sveikiems dantims, o jeigu dantys jau plombuoti ir t.t tai ryte labai keistas skonis burnoje. Sakyčiau visai nekoks.

 5. Artūras sako:

  Keista kad protingas tyrinėtojas reklamuoja kaip neutralizuoti pasekmes, o ne priežastis. Greičiausiai tokia pat fikcija kaip ir Fastumgel nuo sąnarių dilimo – visiška nesamonė.

  • gaivuskvapas.lt sako:

   Kol kas nei vienas mokslininkas nesurado sprendimo, kaip visam laikui panaikinti galvos skausmą, taip ir nėra būdų visiems laikams panaikinti blogą burnos kvapą. Blogas burnos kvapas kyla dėl anaerobinių bakterijų, kurios virškindamos baltymus išskiria sieros junginius. Jų neutralizavimui sukurtos atemfrisch priemonės, kurios oksiduoja bakterijas ir taip panaikina blogą kvapą iš burnos.

 6. Pingback: Ar dantų pasta su anglimi – saugi? | Gaivuskvapas.lt

 7. Pingback: Ar gali blogas kvapas sklisti iš skrandžio? | Gaivuskvapas.lt

 8. Jonas sako:

  As naudoju ses priemones jau antrus metus ir be galo esu laimingas kad bendraudamas su zmonemis nereikia uzsidenkti burnos del nemalonaus kvapo .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *