„Sostų karai“: klaiki baltųjų klajūnų burnos higiena

sostų karai

Norint pašalinti tuos dantų akmenis baltiesiems klajūnams gali prireikti drakonų stiklo. Laimė mums kovoti su blogu burnos kvapu ir dantenų ligomis daug paprasčiau. Iš tiesų, HBO populiariojo „Sostų karai“ (“Game of Thrones“) serialo gerbėjai nematė baltųjų klajūnų jau daugelį mėnesių. Serialas sugrįžo ir prieš pora dienų oficialai pristatytas 6 sezonas, o odontologai nuo čia iki Vesteroso gali tik tikėtis, kad jie ruošiasi spręsti savo burnos higienos problemas… ir neišžudys visų Septynių Karalysčių gyventojų.

Buvo manoma, kad tos apšerkšnijusios figūros ledo mėlynumo akimis tėra mitas. Po dešimtmečių klajonių jie tikrai negali būti puikios burnos higienos pavyzdžiu. Galima tik įsivaizduoti, koks klaikus burnos kvapas turėtų sklisti jiems iš burnos. Jei tik jų dantys būtų tokie balti, kaip jų suledėję kūnai… Bet pripažinkim – ten, už Sienos, puikios burnos higienos priežiūros galimybių nėra.

Tačiau mūsų pasaulyje yra. Nors dantų ėduonies galima išvengti beveik 100 procentų, tai tebėra viena dažniausiai pasitaikančių dantų ligų tarp vaikų. Ligų kontrolės ir prevencijos centrų duomenimis, su dantų ėduonimi nekovoja ir daug suaugusiųjų – 28 proc. žmonių nuo 35 iki 44 metų ir beveik 20 proc. vyresnių nei 65 metai asmenų turi bent vieną dantų ėduonies kamuojamą dantį. Juk nenorite būti kaip tie baltieji klajūnai, ar ne?

Dėl septynių dievų meilės, kai kurie baltieji klajūnai net neturi apatinio žandikaulio! Stebėtinai panašių rezultatų galima sulaukti ekstremaliais dantenų ligos, žinomos kaip periodontitas, atvejais.

Dantenų uždegimas tėra tik dantenų ligos pradžia. Nesiimant gydymo, bakterijos ir apnašos pradeda formuoti kietą sluoksnį, kuris ardo dantenas ir dantis. Tuomet vidinis dantenų sluoksnis traukiasi nuo dantų ir suformuoja „kišenėles“, kuriose kaupiasi įvairūs nešvarumai. Ligai progresuojant tos „kišenėlės“ gilėja, dantys nebeturi kur įsitvirtinti ir gali iškristi. Portalo „WebMD“ duomenimis, dantenų ligos yra pagrindinė suaugusiųjų dantų kritimo priežastis.

Kaip ir serialo baltieji klajūnai, dantų ėduonis ir dantenų ligos nėra Penkių karalių laikus siekiantis mitas. Abi ligos kelią grėsmę ir šiandien. Baltųjų klajūnų kalbos gal ir nesuprantame, tačiau aišku, kad jiems gali prireikti burnos higienos priežiūros ir dantų balinimo.

Taip pat, prasti burnos higienos įpročiai gali būti perduodami iš kartos į kartą, visai kaip baltieji klajūnai paverčia kitus žmones į iš mirusių prikeltus zombius, kurie tampa baltųjų klajūnų tarnais. Na, bent daugmaž panašiai.

Įkalinti savo paties nemirtingumo, baltieji klajūnai gali tik tikėtis, kad Drakonų karalienė Deineris išlaisvins juos nuo nesibaigiančios halitozės. Ar, kad stabtelėję artimiausioje laukinių genčių smuklėje, galės gauti „TetroBreath“ burnos gaiviklio.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *