Kraujuoja dantenos? Gera sveikata prasideda burnoje

burnos sveikata dantenos kraujuoja dantenos

Tavo burna yra durys į visą kūną“ – Dr. Harold Katz. Harold Katz

Ne paslaptis, kad kiekvienas nori būti kiek įmanoma sveikas. Mokslininkai jau daugybę kartų atskleidė, jog vienas iš geriausių (ir lengviausių) būdų pasiekti geresnę viso organizmo sveikatą – pasirūpinti sveika burna.

Pažeistos dantenos atveria bakterijoms tiesų kelią į jūsų organizmą. Aš dirbu odontologu nuo 1975 m. ir esu žinomiausias pasaulyje blogo burnos kvapo specialistas nuo 1993 m. Per tuos metus atradau keletą neįtikėtinai paprastų burnos priežiūros paslapčių, kurios iš esmės pakeitė mano pacientų gyvenimus.

Iš kitų mokslininkų aš taip pat sužinojau, kad dauguma rimtų sveikatos problemų yra tiesiogiai susijusios su pagrindinėmis burnos sveikatos problemomis. Gerindami savo burnos ertmės sveikatą naudojant elementarias priemones ir atliekant nesudėtingus namų darbus (manėte namų darbai praeityje) aš tikiu, kad gyvensite turiningiau ir būsite sveikesni.

Dantenų ligos (dantenų jautrumas, parodontozė, dantenų uždegimas, kraujuojančios dantenos, gingivitas) bent kartą gyvenime kankina nuo 75 proc. iki 95 proc. suaugusiųjų. Net ir 75 proc. jau yra pandemija!

Pateikiu kompaktišką pagrindinių patarimų sąrašą, taigi galite greitai pradėti kelią sveikesnės burnos link. Taip pat patikslinau, išplėtojau informaciją tiems, kurie nori pasiekti geriausių rezultatų rūpinantis burnos ir bendra sveikata.

Jūsų sėkmė garantuota 100 procentų!

Aš primygtinai kviečiu jus perskaityti visą straipsnyje pateiktą informaciją. Jei šiuo metu neturite laiko, tuomet tiesiog pereikite prie paskutinio skyriaus, kuriame pateikta instrukcija „žingsnis po žingsnio“, kaip patogiai savo namuose naudotis pažangia PerioTherapy sistema. Taip pat, kaip ir su visomis mano sukurtomis formulėmis, 100 procentų garantija, kad jūs liksite patenkinti, kitaip aš nerašyčiau savo vardo ant įpakavimo!

Faktai apie burnos sveikatą

Faktas Nr. 1

Anaerobinės sierą gaminančios bakterijos (esant palankioms sąlygoms kaip, pavyzdžiui, burnos džiuvimas, sloga, pan.) = lakiųjų sieros junginių gamyba burnos ertmėje, gerklėje, tonzilėse (t.y. blogas burnos kvapas).

Faktas Nr. 2

Periodontitas (kraujuojančios dantenos, klibantys dantys), gingivitas ir kitos bakterinės dantenų ligos prasideda tik tuo atveju, kai ant dantenų yra lakiosios sieros junginių.

Faktas Nr. 3

Jei žmogus serga periodontitu (kraujuojančios dantenos, klibantys arba iškritę dantys), padidėja rizika sulaukti:

  • širdies priepuolių;
  • miokardo infarkto;
  • nėščioms moterims žymiai padidėja tikimybė pagimdyti neišnešiotą, per mažą ir ne tokios geros sveikatos kūdikį.

Taigi, tiesiog kovojant su pirmaisiais lakiųjų sieros junginių padariniais ir nelaukiant kitų simptomų, galime apsisaugoti nuo rimtų problemų – kaip parodė neseniai atlikti tyrimai.

Paskutinėje straipsnio dalyje aš aptariau kai kuriuos tyrimus, atskleidusius, kaip natūralūs ingredientai gali jums padėti išvengti šios pandemijos paprasčiausiai prižiūrint savo burną. Šiuos ingredientus galima rasti ir mano patentuotoje PerioTherapy sistemoje.

12 burnos sveikatos paslapčių ir gudrybių siekiant sveikų dantenų, gaivaus burnos kvapo ir švarios burnos!

1. Gerkite daugiau vandens (per parą 1-1,5 l). Apskritai, kuo daugiau seilių burnoje, tuo sveikesnė bus jūsų burna.

2. Kraujuojančios dantenos ir kitos burnos problemos atsiranda dėl bakterijų (be to, kad esu odontologas, aš taip pat turiu bakteriologijos laipsnį UCLA – Kalifornijos universitetas). Siekiant panaikinti ar užkirsti kelią šioms problemoms, jums teks panaikinti priežastį – pulti bakterijas iš esmės. Bakterijos, sukeliančios beveik visas burnos sveikatos problemas, vadinasi anaerobai (nepakenčia deguonies). Jos negali išgyventi ten, kur yra deguonies. Būtent todėl produktai su deguonimi veikia geriau, nei bet kas kitas. Tai tiesiog logiška.

Beje, dėl bakterijų: lažinuosi jūs nežinojote, kad dabar jau yra būdas, kaip burnos ertmėje padidinti gerųjų bakterijų, tapsiančių geriausiu kovos su ligomis mechanizmu, kiekį. Burnos probiotikų vartojimas leidžia gerųjų bakterijų pagalba apsisaugoti nuo tokių problemų kaip blogas burnos kvapas, kraujuojančios dantenos ir kitų.

3. Sieros junginiai, sukeliantys blogą burnos kvapą, gali prisidėti ir prie dantenų ligų atsiradimo. Taigi, naikinti blogą kvapą sukeliančias infekcijas ir nemalonų kvapą yra pirmasis žingsnis link geros burnos sveikatos. Paslaptis yra ta, kad blogą kvapą sukėlusi siera gali išprovokuoti dantenų ligas – ir niekaip kitaip!

4. Rūkantiems iš burnos sklinda baisus tvaikas – ir tai tikras siaubas jūsų dantenoms. Nuolat rūkant (turiu omenyje ne vien cigaretes) džiūsta burna ir tai suteikia galimybę anaerobinėms bakterijoms nevaldomai siautėti. Galite užmaskuoti rūkaliaus kvapą naudodami bet kurį produktą su deguonimi, bet rūkymo žala, daroma jūsų dantenoms, vis tiek išliks ta pati.

5. Jūs negalite turėti sveikos burnos ir kraujuojančių dantenų tuo pačiu metu. Iš tikrųjų, raudonosios kraujo ląstelės pažeistose dantenose tampa puikiu kuru infekcijoms ir taip problema atsiduria pirmoje vietoje. Pirmas žingsnis – sustabdyti dantenų kraujavimą. Todėl į savo pastų ir gelių formules mes įtraukėme alaviją, kuris padeda pažeistoms dantenoms.

6. Diabetikai yra labiau linkę turėti burnos problemų, nes jų žaizdos gyja labai lėtai. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad spręsdami tokias burnos problemas kaip kraujuojančios dantenos, diabetikai gali pagerinti net savo diabeto būklę.

Taip yra dėl to, kad išgydžius žaizdeles burnos ertmėje, joje slepiasi mažiau ligų. O mes juk žinome, kad toksinai ir bakterijos, randami burnoje, taip pat randami ir kitose žmogaus kūno vietose.

7. Įvairios bakterijų rūšys minta cukrumi, taip pat ir tos, kurios sukelia dantų ėduonį, apnašas ir akmenis, blogą kvapą, dantenų ligas. Taigi, venkite visų kramtomųjų gumų ar ledinukų, kurių sudėtyje yra cukraus, ir apskritai, kaip įmanoma venkite cukraus.

8. Daugumai žinoma, kad dažniausiai rūgštys yra didžiulis blogis, tačiau burnos priežiūroje rūgštys gali ypač smarkiai pakenkti. Vis tik, greičiausiai nežinojote, kad dauguma tradicinių burnos skalavimo priemonių (su ir be alkoholio) yra labai rūgščios – beveik tokios pat rūgščios, kaip stiklinė gazuoto vandens… o juk kiekvienas žino, kad geriant gazuotus gėrimus galima pažeisti dantų emalį. Rūgštys taip pat gali pakenkti dantenų audiniui ir taip pat yra kaltos dėl dantų silpnėjimo ir jautrių dantų. Galbūt todėl dabar dantų pastos jautriems dantims parduodama daugiau, nei kada nors anksčiau. Tačiau PerioTherapy ir Atemfrisch produktų pH yra subalansuotas neutralizuoti rūgštis. Mūsų burnos skalavimo skysčiai labiau šarmina nei vanduo, kurį jūs geriate kasdien.

9. Laimei, dabar dantų ėduonis yra mažiau paplitęs nei tada, kai aš augau. „Paslaptis”, kurios galbūt nežinote yra ta, kad dantys labiau linkę į dantenų problemas, nei ėduonį. Bet tai ne priežastis ignoruoti ėduonies prevencijos svarbą. Visada ieškokite produktų, kurių sudėtyje yra fluorido ir ksilitolio kombinacija (kaip PerioTherapy gelis). Fluoridas labai veiksmingas ir kovoje su dantų jautrumu dėl dantenų sutrikimų.

10. Valykitės dantis, bet niekada nenaudokite vidutiniškai arba labai kieto šepetėlio. Jie gali padaryti daugiau žalos, nei naudos jūsų dantenoms. Be to, kai valotės dantis, niekada nereikia šveisti su jėga. Kur kas svarbiau – kruopštumas. Švelnus ir kruopštus valymas – štai ko reikia dantims.

11. Valymo siūlas, valymo siūlas, valymo siūlas. Man sunku akcentuoti jį pakankamai. Jei manote, kad dantis šepetėliu reikia valytis po kiekvieno valgio, tai kodėl gi jų nereikia valyti siūlu? Galiausiai bakterijų maistas – suvalgyto maisto likučiai – įsikuria dvejose vietose: ne tik ant dantų paviršiaus, bet ir tarp jų (kur dantų šepetėlis nepasiekia) ir juos privaloma pašalinti. Medžiagos, susidariusios dėl sąveikos tarp maisto dalelių ir bakterijų, nedelsiant pradės žaloti, todėl tai greičiausias įmanomas kelias į sutrikimus. Valant tarpdančius siūlą sutepkite PerioTherapy dantų geliu.

12. Neleiskite apnašoms virsti sunkiai pašalinamais akmenimis (calculus). Ar žinojote, kad paprastas mineralų derinys, žinomas kaip pirofosfatas, gali apsaugoti jūsų dantis nuo sukibimo su apnašomis?  Priešininkų skaičiavimas. Kadangi  lipnios, bakterijų pilnos apnašos yra tiesioginis dirgiklis, geriausia, kad jų ten ir nebūtų. Bet blogiau, jei jos iš karto nepašalinamos – tuomet prasideda natūralūs procesai, kurių pasekmė – jos virsta sunkiai pašalinamais dantų akmenimis. Daugeliu atvejų jūs turėsite lankytis pas odontologą ar burnos higienistą, kad jis profesionaliai tai pašalintų. Taigi, ar nebūtų paprasčiau tiesiog naudoti dantų pastą su pirofosfatais kaip PerioTherapy ar Atemfrisch ir pamiršti apie dantų akmenis?

Moksliniai tyrimai

Mokslinių tyrimų, įrodančių, PerioTherapy veiksmingumą, STUDIJOS REZULTATAI: blogas burnos kvapas yra pirmas žingsnis į dantenų ligą – novatoriškas tyrimas, publikuotas Periodontologijos leidinyje (2002-ųjų lapkritis) įrodė ryšį tarp blogo burnos kvapo (didesnio lakiųjų sieros junginių kiekio) ir dantenų ligų pradžios. Be visų kitų faktų, blogas kvapas burnos ertmėje buvo susietas su lakiųjų sieros junginių medžiagų apykaitos procese pagamintų anaerobinių bakterijų koncentracija ant dantenų ir liežuvio paviršiaus. PAAIŠKINIMAS: norint efektyviai panaikinti anaerobines bakterijas ir taip išspręsti problemas, reikia naudoti deguonies junginius, pavyzdžiui hdO2 (Atemfrisch) ar PeriO2 (PerioTherapy).

STUDIJOS REZULTATAI: aptiktas stiprus ryšys tarp nesveikos burnos (dantenų problemų) ir bendros sveikatos problemų. Straipsnyje „San Antonio Express-News“ (2001-ųjų spalio 17) teigiama taip: „Vis daugiau įrodymų patvirtina, kad burnos infekcijos, ypač periodontitas, gali vaidinti svarbų vaidmenį esant chroniškiems sveikatos sutrikimams. Žinomas kaip dantenų liga, periodontitas vis dažniau kaltinamas tuo, kad didina širdies ligų, infarkto, neišnešiotų ir mažo svorio kūdikių gimimo riziką. Tiriant miokardo infarktą (širdies smūgį) patyrusius pacientus nustatyta, kad 85 proc. pacientų sirgo periodontitu. Kitas tyrimas – nėščios moterys, sirgusios sunkia dantenų ligos forma, turėjo aštuonis kartus didesnę riziką pagimdyti neišnešiotą kūdikį ir triskart didesnę riziką, jei sirgo švelnesne periodontito forma. Trečioji studija, publikuota „Archives of Internal Medicine“, išsiaiškino, kad periodontitas padidina infarkto riziką nuo 15 proc. iki 18 proc. baltųjų ir 38 proc. afroamerikiečių tarpe.“ PATARIMAS: venkite dantenų ligų, įveikite jas iškart, kai tik pastebite pirmuosius ženklus, tokius kaip blogas kvapas, kraujuojančios dantenos, dantenų pažeidimai, ir t.t. Jūs džiaugsitės, kad tai padarėte!

STUDIJOS REZULTATAI: 2005 m. Japonijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad alkoholis glaudžiai susijęs su dantenų būklės pablogėjimu. UŽUOMINA: venkite alkoholinių gėrimų ir burnos skysčių su alkoholiu kiek tik galite. Alkoholis džiovina burną. Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, naudojantys alkoholio pagrindu pagamintus burnos skalavimo skysčius, turėjo ženkliai mažiau seilių lyginant su tais, kurie naudojo skalavimo skysčius be alkoholio.

STUDIJOS REZULTATAI: stresas susijęs su bloga burnos sveikata. Yra tiesioginis ryšys tarp streso ir dantenų ligų. Iš mūsų tyrimų „California Breath“ klinikoje sužinojome, kad stresą patiriantys žmonės turi mažiau seilių. Taip pat žinome, kad sveikos seilės (kuriose yra daug deguonies) gali apsaugoti  nuo anaerobines bakterijas gaminančios sieros, kurios yra blogo burnos kvapo ir dantenų ligų pagrindas. PATARIMAS: gerkite pakankamai daug vandens kasdien. 6-8 stiklinės per dieną padeda atstatyti reikalingą seilių kiekį.

STUDIJOS REZULTATAI: širdies ligos ir dantenų ligos yra glaudžiai susijusios – duomenys rodo, kad per pažeistas dantenas daug kenksmingų bakterijų komponentų patenka tiesiai į kraujotaką paprasčiausiai kramtant maistą. Buvo nustatyta, kad miego arterijos plokštelėse (sutrikusios širdies audinyje) galima rasti tų pačių bakterinių pakitimų DNR, kaip ir sutrikusiose dantenose rasti dantenų ligų bakterijų DNR. Šie duomenys sutampa su tais, kuriuose teigiama, kad vienos kūno dalies infekcija plinta ir į kitas kūno vietas.

2002-aisiais, suomių tyrime, žurnale „Infectious Diseases“ buvo teigiama, kad periodontitas bei kitos dantenų ligos yra susiję su padidėjusiu C-reaktyviojo baltymo ir fibrinogeno kiekiu ir tai gali tapti koronarinės širdies ligos rizikos veiksniu. ATSAKYMAS: norėdami turėti sveiką širdį, ženkite pirmą žingsnį – pasirūpinkite savo dantenomis. Alavijas yra puiki natūrali gaminio sudedamoji medžiaga (kai gaminama iš rinktinių alavijų, kaip tai darome mes nuo 1994 m.). Jis tikrai padeda pažeistiems burnos audiniams atsigauti žymiai greičiau skatindamas atsinaujinti dantenų kolageną, tuo pačiu apsaugodamas kraujuojantį dantenų audinį. Be to, pastebėta, kad pacientams, sergantiems dantenų liga, paprastai trūksta būtino CoQ10 (kofermento Q10). Geroji naujiena ta, kad kofermentas Q10 yra dar vienas stebuklingas Atemfrisch gelio ingredientas.

STUDIJŲ REZULTATAI: artritas, periodontitas ir širdies ligos yra susiję – 2001 m. tyrimas leidinyje „Journal of Periodontology“ pateikė dar daugiau įrodymų apie reikšmingą ryšį tarp periodontito ir reumatoidinio artrito. Be to, moterims, sergančioms reumatoidiniu artritu, yra du kartus didesnė širdies priepuolių rizika, teigia mokslininkai. Sergant artritu 10 metų, rizika patrigubėja. Paaiškinimas: periodontitas ir reumatoidinis artritas yra lėtinės sveikatos problemos.
Per ilgą laiką šios problemos gali iš lėto neigiamai veikti kitų kūno dalių būklę. Dėl šios priežasties kasdieninė burnos ertmės priežiūra kelis kartus per dieną – namie, darbe, per atostogas ir t.t. – neturi būti užmirštama. Štai kodėl mes sukūrėme keletą On-The-Go formulių, kurios kovoja prieš lakiųjų sieros junginių gamybą.

STUDIJŲ REZULTATAI: neišnešioti, mažo svorio kūdikiai ir apsigimimai – 2003-ųjų rugpjūtį leidinyje “Journal of Periodontology“ pasirodžiusiu tyrimu pranešama, kad periodontito infekcija skatina didesnį, nei normalų prostaglandinų ir naviko nekrozės faktorių molekulių augimą, taip sukeldama priešlaikinį gimdymą, neleidžiant kūdikiui išsivystyti įprastai.

Kito tyrimo rezultatai parodė, kad priešlaikinio gimdymo rizika buvo du kartus arba dar didesnė, jei periodontitas paveikia vaisių.

Mokslininkai sako, kad net yra įrodymų, jog moters burnos mikrobai daro tiesioginį poveikį vaisiui. Mokslininkai rado specifinių mikrobų antikūnų per gimdymą placentos kraujyje. IŠEITIS: nėščios moterys dažnai turi dantenų problemų. Tačiau dabar tikrai yra būdų, kaip šią problemą spręsti.

Naudojant PerioTherapy galite suteikti tiesioginę pagalbą pabrinkusioms dantenoms. Patinusios, išpurtusios dantenos iš tikrųjų yra kaip atvira žaizda, tiesus toksinų kelias į kraujotaką, iš kurios prasiskverbia į placentą ir taip paveikia vaisiaus būklę.

STUDIJŲ REZULTATAI: hormoniniai nėščiųjų pokyčiai yra susiję su dantenų problemomis. Medicininiame reportaže per Sietlo televiziją pranešta, kad moterų dantenos yra jautresnės ir labiau linkusios į dantenų ligas, nei vyrų. Taip vyksta dėl hormoninių svyravimų, veikiančių burnos ertmės būklę. PAAIŠKINIMAS: burnos džiuvimas (kserostomija) yra viena labiausiai paplitusių hormoninių pokyčių šalutinių poveikių. PerioTherapy priemonės, mažiausiai valandą po jų naudojimo, skatina seilių išsiskyrimą, kai tuo tarpu tradiciniai burnos higienos produktai tiek pat laiko veikia priešingai – slopina seilių susidarymą (išdžiuvusi burna). Kuo vyresnis žmogus, tuo mažiau seilių jis pagamina. Nepaisant šio natūralaus fenomeno, dauguma mūsų vartoja įvairius vaistus, kurie gali dar labiau išdžiovinti burną. Kai tik burna išdžiūsta, anaerobinėms sierą gaminančioms bakterijoms nelieka kliūčių ir jos pagamina didžiulį kiekį lakiųjų sieros junginių. Štai čia PerioTherapy sistema pateikia sprendimą – atakuoti bakterijas ir taisyti padarytą žalą.

Kaip naudoti PerioTherapy produktus

1 žingsnis. Valymas: Švelniai nuvalykite savo liežuvį higieniniu liežuvio valikliu, siekdami patį liežuvio pagrindą. Tada ant higieninio liežuvio valiklio uždėkite šiek tiek dantų pastos (gelio) ir tepkite ja liežuvį kiek galėdami giliau, nesukeldami springimo reflekso. Toliau kaip ir įprastai valykite dantis. Dantis reikia valyti 1-2 min., o taip pat gomurį, vidinę skruostų pusę ir liežuvį. Jei pajusite norą spjauti, taip ir padarykite, bet neskalaukite burnos vandeniu.

2 žingsnis. Skalavimas: Skalaukite burną vienu pilnu skalavimo skysčio PerioTherapy dangtelio talpos kiekiu. Kruopščiai išskalaukite skalavimo skysčiu visą burną. Skalaukite gerklę (gargaliuokite) – tai vienitelis būdas pasiekti giliąsias gerklės ertmes! Atlikus šias procedūras išsivalykite tarpdančius dantų siūlu.

3 žingsnis. Švirkšto naudojimas: pripildykite šiek tiek dantų gelio į švirkštą bei įšvirkškite gelio į visus dantenose esančius plyšelius ir pažeistas vietas. Pamaloninkite savo dantenas ir palikite dantų gelį dantenų plyšeliuose iki 5 minučių. Neskalaukite burnos vandeniu!

4 žingsnis. Antrasis skalavimas: Kruopščiai skalaukite visą burną 1-2 PerioTherapy skalavimo skysčio dangtelio talpos kiekiu. Neskalaukite burnos vandeniu. Naudokite PerioTherapy priemones 2-3 kartus per dieną.

RerioTherapy maketas

5 komentarai apie “Kraujuoja dantenos? Gera sveikata prasideda burnoje

  1. Pingback: Blogas vaikų burnos kvapas | Gaivuskvapas.lt

  2. Pingback: TetroBreath: naujausias mokslo atsakas blogam burnos kvapui | Gaivuskvapas.lt

  3. Pingback: Netikėtos blogo burnos kvapo priežastys | Gaivuskvapas.lt

  4. Pingback: Arbatmedžio aliejus kovai su blogu burnos kvapu ir dantenų ligomis | Gaivuskvapas.lt

  5. Pingback: Dantų jautrumas, skausmas bei jo malšinimas | Gaivuskvapas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *