Ar gali blogas kvapas sklisti iš skrandžio?

blogas burnos kvapas skrandis

Pagalvokite apie tai: jūs išeinate papietauti ir suvalgote didžiausią porciją pietų, nei bet kada anksčiau gyvenime. Po to jūs pasilenkiate susirišti batų raištelių. Ar jūsų suvalgytas maistas iškrenta per burną? Žinoma, ne.

Nėra atviros angos, jungiančios storąją žarną, plonąją žarną, skrandį su stemple ir jūsų burna. Visur yra vožtuvai, raumenys, sutraukiamieji raumenys ir t.t., kurie išlaiko suvirškintą maistą jam skirtoje vietoje. Jeigu jūs dažnai atsirūgstate, tai nėra ta problema, apie kurią mes čia kalbėsime. Minėtoji problema gali būti kontroliuojama.

Taigi, BLOGAS KVAPAS NESKLINDA IŠ SKRANDŽIO Į BURNĄ, išskyrus labai išimtinus atvejus, kai raumenys, išsidėstę stemplėje, susilpnėja (tokie atvejai pasitaiko 2 iš 10 000 atvejų).

Blogą burnos kvapą sukeliančios bakterijos yra išsidėsčiusios liežuvio paviršiaus gale, ant gomurio, gerklės ir kai kuriais atvejais ant tonzilių paviršiaus, jeigu jos vis dar nepašalintos.  Tonzilės gali paskatinti baltų, turinčių kvapą globulių, vadinamų tonzilolitais, atsiradimą. Tai yra tikrasis problemos šaltinis. Štai kodėl liežuvis gali tapti nuo šviesiai rožinės iki baltos spalvos.

Niekas nežino, iš kur kilo ir kaip prasidėjo mitas apie „skrandžio įtaką blogam burnos kvapui“, bet šis mitas daugybei metų atidėjo tinkamą gydymą milijonams kenčiančiųjų dėl nemalonaus burnos kvapo. Kai kurie iš jų netgi iškentė nereikalingas medicinines bei dantų gydymo procedūras, apimančias skausmingas bei brangias operacijas. Taip pat ištirta, jog blogas kvapas ir su juo susiję sutrikimai nėra įtakojami sinusito ar plaučių ligų.

Remiantis naujausiais tyrimais medicinos, odontologijos, bakteriologijos bei biologijos srityse, duomenys parodė, jog 98 proc. visų lėtinių blogo burnos kvapo atvejų susiformuoja BURNOJE (NE SKRANDYJE, SINUSUOSE AR PLAUČIUOSE).

9 komentarai apie “Ar gali blogas kvapas sklisti iš skrandžio?

  • gaivuskvapas.lt sako:

   Geltonas ir nemalonaus kvapo turinys iš nosies paprastai reiškia bakterinę infekciją. Šis simptomas gali būti susijęs su sinusitu (sinusų uždegimu). Geltona spalva ir blogas kvapas dažniausiai rodo, kad organizme yra bakterijų, kurios sukelia uždegimą ir pūlinius.
   Svarbu pastebėti, kad sinusitas gali būti tiek ūmus, tiek lėtinis. Ūmus sinusitas paprastai trunka iki keturių savaičių ir dažniausiai yra sukeliamas virusų, o bakterinė infekcija gali pabloginti ligos būklę. Lėtinis sinusitas trunka ilgiau nei 12 savaičių ir gali reikalauti ilgesnio gydymo.
   Jei patiriate šiuos simptomus, ypač jei jie trunka ilgiau nei kelias dienas arba yra kartu su karščiavimu, galvos skausmu, ar kitais simptomais, rekomenduojame kreiptis į sveikatos priežiūros specialistą. Gydytojas gali išrašyti tinkamus vaistus, pavyzdžiui, antibiotikus ar kitus vaistus, kurie padėtų suvaldyti infekciją ir palengvintų simptomus.

 1. Petras sako:

  Turiu sia problema. Su nugyvenau jau pusia gyvenimo. Del jos patiriu daug streso ir papuolu i labai nemalonias situacijas. Realiai kankinuosi taip gyvendamas. Jei kas rado iseiti ar sprendima, pasidalinkit informacija, busiu dekingas ir atsidekosiu.
  [email protected]

 2. Petras sako:

  Ir mano atvejis yra vienas is tu “2 is 10000”. Ar yra koks nors variantas mediciniskai ar chirurgiskai sia problema pasalinti?

 3. Justis sako:

  Jei tik suzinosite kaip tvarkytis su sia problema butinai pasidalinkite. Turiu ta pacia beda, didelis diskomfortas bendrauti su zmonemis is arti.

 4. Jonas sako:

  Mano stemplėje išsidėstę raumenys yra susilpnėję. Ir kai naktimis užsikosėdavau, nuo to momento aplinkiniai pajuto laabai bloga kvapa. Po kiek laiko supratau, kad tai sklinda iš mano burnos. Gerdamas nuo rūgštingumo vaistus galiu miegoti ramiau. Bet kvapas nepradingsta. Burnoje visada jaučiu rūgštumą. Blogiausias kvapas būna ryte atsikelus ir pasportavus. Ypatingai sustiprėja pavartojus pieno produktus. Pieno produktu nebevartoju, bet kvapas dar nedingo. Kartais nei iš šio nei iš to ima ir sustiprėja. Kas blogiausia aš jo nejaučiu! Šeimos daktarė nieko nepasiūlė, tik rūgštingumą mažinančius vaistus. Mano didžiausias košmaras ir kompleksas gyvenime, fekaliju kvapas sklindantis iš burnos. Bet ka galiu padaryt, kad tik jis dingtu visam. Reiks išbandyti ko nepasiūlė šeimos daktarė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *