Ar dantų pasta su anglimi – saugi?

Pamenate, kai pirmas dalykas, apie kurį pagalvodavome išgirdę apie medžio anglį buvo šašlykinė? Buvo laikai… Šiandien juodoji medžiaga (aktyvuota, o ne tai, ką tėtis pakurdavo piknikui) randama visur nuo maisto papildų iki veido kaukės ir visa tai – dėl jos detoksikuojančių galių surinkti viską, pradedant nuo pavojingų cheminių medžiagų (kai kurios ligoninės ją naudoja apsinuodijimams gydyti) iki nešvarumų ir naftos. Todėl nė kiek nenuostabu, kad žmonės metėsi į iš pirmo žvilgsnio paradoksalią mintį anglį naudoti dantų valymui ir balinimui. Bet ar šis interneto stebuklas tikrai toks jau nuostabus būdas išbalinti jūsų perliukus?

Kas yra aktyvuota anglis?

Paprastai randama vandens filtruose, aktyvuota anglis iš esmės yra anglis, kurios dalelių paviršius po apdorojimo liko porėtas. Visos tos angelės tarsi magnetas traukia ir sugeria įvairias daleles (kaip jau minėtas purvas ir nafta), kurios po to nuplaunamos kartu su anglimi.

„Aktyvuotos anglies dantų pastos yra senovinės medicinos sugrįžimas. Teoriškai, ji viską surenka – dėmes, dantų akmenis, bakterijas, virusus ir galbūt netgi tonzilų akmenų formavimąsi skatinančius sieros junginius“, – sako kosmetinės odontologijos specialistas Peteris Austeris. Visa tai skamba idealiai, tačiau ne kiekvienas gali tuo patikėti.

Taigi, ar verta į burną dėti anglį?

Pirmieji klausimai kyla dėl anglies abrazyvinių savybių – kai kurie sako, kad tokią dantų pastą naudojant reguliariai ji gali pažeisti dantų emalį. Taip pat viską sugerianti anglis gali sugerti ir gerus dalykus, pavyzdžiui, vaistus. Kiti teigia, kad anglis dantims nėra jau tokia bloga, bet jūsų šypsenai pasitarnaus mažai, kadangi aktyvusis ingredientas nepakankamai ilgai kontaktuoja su dantų paviršiumi, kad pasijaustų balinamasis efektas. Tačiau, anglies pagrindo dantų priemonės turi ir daug rėmėjų, kurie mano, kad reguliarus naudojimas balina dantis ir naikina blogą burnos kvapą sukeliančias bakterijas.

Vis dėlto, realybė tokia, kad liekame kažkur per vidurį. „Rekomenduoju anglies pagrindo dantų pastą paviršiaus dėmių valymui, tačiau ne dantų balinimui“, – sako kosmetinės odontologijos specialistas Greggas Lituchy. „Iš tikrųjų dantis sunku išbalinti naudojant bet kurią dantų pastą, tačiau anglies savo sudėtyje turinčiosios padeda efektyviai pašalinti dėmes.“

Koks skirtumas tarp dėmių šalinimo ir balinimo? Paviršiaus dėmės, dar žinomos kaip išorinės dėmės, atsiranda dėl visiems žinomų veiksnių, tokių kaip kava, raudonas vynas, tabakas ir tamsių spalvų maistas bei gėrimai. Jos laikosi emalio sluoksnyje ir paprastai gali būti pašalinamos dantų pastomis arba paviršiaus balinimo priemonėmis. Gilesnės, vidinės, iš danties vidaus atsirandančios dėmės gali būti traumos, silpno emalio, tam tikrų vaistų vartojimo ir net fluoro perdozavimo pasekmė. Įsivaizduokite, kad tai jūsų dantų spalvos pagrindas, nesvarbu, kaip kruopščiai valysite dantų paviršių, pagrindinė dantų spalva gali pašviesėti tik naudojant balinimo priemones, kurios įsiskverbia giliau, nei išorinis dantų paviršius.

Taigi, aktyvuotos anglies sudėtyje turinti dantų pasta tikrai padės jums atsikratyti kavos pėdsakų, tačiau niekuomet neprilygs odontologo kabinete atliekamam dantų balinimui.

O kaip dėl detoksikacijos?

O „detoksikacijos“ reikalai yra tokie: nors anglis gali pašalinti apnašas ir maisto daleles, kurios sukelia blogą burnos kvapą, efektas nebus labai jau didesnis, nei naudojant bet kurią kitą dantų pastą. Skirtingai nei kepenys ar inkstai, dantys ir dantenos neatlieka organizmo detoksikacijos funkcijų, ir, kadangi vadinamieji toksinai burnoje ilgai ir taip neužsilaiko, naikinti juos intensyviu dantų valymu nėra didelės prasmės.

O susirūpinusiems dėl vaistus sugeriančios anglies, geroji žinia yra ta, kad anglis iš tikrųjų sugeria reikšmingesnes vaistų apimtis tik įvykus ilgesniam kontaktui virškinimo trakte. Su sąlyga, kad savo anglies pagrindo dantų valymo priemones išskalaujate, o ne nuryjate, tikimybė, kad ant jūsų dantų esanti aktyvuota anglis turės įtakos vartojamų vaistų efektyvumui – labai menka.

Jei planuojate pasitelkti aktyvuotą anglį dantų balinimui ir burnos kvapo gerinimui, geriausia aktyvuota anglimi praturtintas dantų valymo priemones maisto ir gėrimo dėmių šalinimui naudoti būtų kas antrą dieną. Nors tyrimų apie anglies abrazyvines savybes nėra labai daug, daugelyje aktyvuotos anglies dantų pastų yra tokių abrazyvinių dalelių kaip kepimo milteliai, kurie išties gali pažeisti dantų paviršių, ypač jei jūsų dantys yra jautresni. Taigi, G. Lituchy rekomenduoja būti atsargesniems ir tokia dantų pasta dantis valyti labai švelniai – pažeidus dantų emalį dantų dėmės gali atsirasti dar lengviau.

Kalbant apie dantų emalį, neskubėkite išmesti savo įprastos dantų pastos. „Pageidaujantys baltesnės šypsenos gali naudoti aktyvuotą anglį kaip įprastos dantų pastos priedą, bet ne pakaitalą“, – sako G. Lituchy. „Įprastoje dantų pastoje yra mūsų dantis nuo ėduonies apsaugančio fluoro, todėl ji būtina kasdienei dantų priežiūrai.“

CURAPROX „BLACK IS WHITE“ BALINAMOJI DANTŲ PASTA

Sveikata prasideda burnoje – o ne tik sveikata: šviežias spinduliuojantis jausmas sklinda iš atvirų ir pasitikinčių šypsenų. Ir štai ką gali suteikti šveicarų gamintojo CURAPROXBlack Is White“ produktų linija. Penki wow Jūsų burnos sveikatai:

  1. Balti dantys – aktyvuota anglis
  2. Stiprus emalis – hidroksilapatitas (skystasis dantų emalis)
  3. Apsauga nuo karieso – ksilitolis
  4. Subalansuota burnos mikroflora – gliukozės oksidazė
  5. Spindinti šypsena – nepriekaištinga burnos sveikata

Curaprox Black is White kainaŠvelniai balina. Aktyvioji anglis tiesiog absorbuoja daleles, kurios sukelia emalio spalvos pakitimus, pašalina dėmeles, nepažeidžiant emalio.

Stiprina emalį. Hidroksilapatitas užpildo mikroskopines emalio ertmes, apsaugo nuo besiformuojančio karieso, remineralizuoja dantų emalį ir danties kanalėlus. Hidroksilapatitas dar kitaip vadinamas skystuoju dantų emaliu yra visiškai natūrali medžiaga, biologiškai labai artima dantų emaliui.

Cukrus, apsaugantis nuo dantų gedimo ir praradimo. Ksilitolis, išgaunamas iš beržų, yra labai ypatingas cukrus: jis malonus ir saldus – bei apsaugo jūsų dantis nuo gedimo! Ar gali būti geriau?

Gaivi, spindinti šypsena. Balti dantys padės jums jaustis laimingu ir labiau pasitikinčiu savimi – puiki priežastis turėti nuostabią šypseną.

Subalansuota burnos mikroflora. Fermentas gliukozės oksidazė sako „iki“ burnos mikrobams ir kontroliuoja bakterijų dauginimąsi visiškai natūraliu būdu.

Už visa tai esame dėkingi keturiems aktyviems ingredientams:

AKTYVUOTA ANGLIS

Šis ingredientas yra tai, kas daro šią balinančią dantų pastą ir kramtomąją gumą „Black Is White“ visiškai kitokią: aktyvuota anglis pašalina emalio spalvos pokyčius be abrazyvinių medžiagų. Ji sugeria daleles, kurios sukelia spalvos pakitimus ir švelniai jas pašalina. Sudėtyje esanti aktyvuota anglis išgaunama iš augalų.

HIDROKSILAPATITAS

Hidroksilapatitas yra natūralus mineralas, labai panašus į dantų emalį: jis sukuria danties apsauginį sluoksnį, remineralizuoja pažeistą danties emalį, sandarina dentino kanalėlius ir apsaugo nuo prasidedančio gedimo. Kai kurie mokslininkai teigia, kad jis yra efektyvesnis už fluoridą.

KSILITOLIS

Tai toks cukrus, kuris tinka jūsų dantims: taip, tai egzistuoja. Ksiltolis yra išgaunamas iš beržų, o taip pat randamas kukurūzuose. Jo skonis malonus ir saldus. Priešingai nei cukrus, kuris sukelia rūgštinį poveikį burnoje, ksilitolis veikia antibakteriškai ir apsaugo nuo karieso.

GLIUKOZĖS OKSIDAZĖ
Bitės naudoja gliukozės oksidazę, kad apsaugotų savo medų nuo gedimo. Šis fermentas neduoda bakterijoms jokios ramybės burnoje: gliukozės oksidazė paverčia cukrų vandenilio peroksidu, kuris naikina bakterijas. Gana protinga?

Pagaminta Šveicarijoje

Curaprox Black is White dantu pasta

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *