Apie aptarnavimą su… kvapeliu

Blogas kvapas | Aptarnaujantis personalas

Tikrai ne apie tai, apie ką pamanėte! Teisybė, kai jus kokioje nors įstaigoje aptarnauja žmogus, nuo kurio sklinda alkoholio kvapas, tikrai nemalonu. Tačiau dabar pakalbėsime apie ką kita. Daugelis tikrai yra patekę į situaciją, kai norėjosi bėgti nuo patrauklų pasiūlymą pateikusio vadybininko, paskolą ketinančio išduoti bankininko ar jūsų reikalus tvarkančio valstybės tarnautojo, nes… buvo nemalonu jausti prastą burnos kvapą.

Aptarnavimo srityje dirbantiems žmonėms išties taikomi aukštesni išvaizdos, aprangos ir elgesio standartai, apie tai neretai užsimenama jau darbo skelbimuose. Tačiau ar kas girdėjo, jog darbdavys prie darbuotojo privalumų (reikalavimų) būtų įrašęs gaivų burnos kvapą? Ko gero, ne, bet tai ne mažiau sėkmės atneša sandoriams nei tvarkingas kostiumas ar paauksuotas rašiklis.

Keista, pačiam žmogui sunku pajusti savo burnos kvapą. Galima pasikliauti artimaisiais ir tiesiai šviesiai jų paklausti apie tai. Bet jei nedrįstate ar nepasitikite jais, pasinaudokite šiais patarimais.

Dažnai problemą bandoma spręsti liaudiškomis priemonėmis, pavyzdžiui, skalauti burną mėtų ar kita arbata, kramtyti petražolę arba kavos pupelę ir pan. Taip, būtent tuo momentu tai gali padėti, tačiau iš esmės problemos neišspręs. Dar vis gajus mitas (net ir tarp specialistų), kad blogas kvapas sklinda iš skrandžio. Anaiptol, naujausi tyrimai rodo, kad 98 proc. visų lėtinių blogo burnos kvapo atvejų susiformuoja būtent burnoje, o ne skrandyje, sinusuose ar plaučiuose.

Jei nesergate halitoze ir reguliariai lankotės pas odontologą, tačiau vis tiek kankina blogas burnos kvapas, atkreipkite dėmesį į higienos priemones:

  • naudokite kokybiškas patikimų gamintojų dantų pastas ar gelius, kurie leidžia efektyviai suvaldyti mikrobus, profilaktiškai veikia kariesą ir naikina blogą burnos kvapą;
  • pirkite kokybiškus dantų šepetėlius, kurie padėtų išvalyti net ir sunkiai pasiekiamas vietas, nebraižytų emalio ir nepažeistų dantenų. Beje, netaupykite – dantų šepetėlius keiskite dažnai, juk tiek čia kaupiasi įvairiausių bakterijų ir mikrobų;
  • kaskart valydami dantis valykite ir liežuvį; juk svarbu pašalinti nuo jo bakterijas, maisto likučius, grybelius ir negyvas ląsteles. Bakterijos ir grybeliai, augantys ant liežuvio ir besidauginantys burnos ertmėje, susiję su daugybe burnos higienos ir bendros žmogaus sveikatos problemų;
  • nepamirškite ir dantų siūlo po valgio ir ypač prieš vakarinį dantų valymą. Maisto likučiai taip pat kelia nesveiką kvapą;
  • odontologai rekomenduoja reguliariai skalauti burną skysčiais, kurie padės panaikinti halitozę, dantenų ir dantų ligas sukeliančias bakterijas.
burnos probiotikai atemfrisch burnos kvapui

2 komentarai apie “Apie aptarnavimą su… kvapeliu

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Dantų karūnėles reikia atidžiau prižiūrėti – valyti po kiekvieno valgio, kad neliktų maisto likučių. Užsilikęs maistas sukelia nemalonų kvapą ir gali išprovokuoti dantenų uždegimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *