6 sveikos burnos ir kūno patarimai

Burnos sveikata organizmo sveikata

Tyrimai rodo, kad sveika burna ir sveikas kūnas eina koja kojon. Laikykitės mūsų siūlomų 6 sveikos burnos ir kūno patarimų ir sumažinsite rimtų ligų ar net atminties sutrikimų riziką ateityje.

  1. Niekuomet nėra per anksti pradėti pratinti savo vaikus rūpintis dantimis ir dantenomis. Vaikystėje įgyti sveiki įpročiai gali pasitarnauti užaugus. O jei kyla pagunda praleisti dantų ir tarpdančių valymąsi bei profilaktinį apsilankymą pas dantų gydytoją, atminkite, kad esate pavyzdys savo vaikams.
  2. Sugedę dantys ir dantenų ligos dažnai siejamos ne tik su neprižiūrėta burna, bet ir nemaloniu burnos kvapu, kuris gali būti toks blogas, kad imtų gadinti jūsų įvaizdį, pasitikėjimą savimi ir savijautą. Turint sveiką burną pagerėja gyvenimo kokybė, nes tuomet lengviau valgome, geriau miegame ir galime geriau susitelkti į mums rūpimus dalykus, nes dėmesio nereikalauja skaudantys dantys.
  3. Lėtinis dantenų uždegimas siejamas su širdies ir kraujagyslių ligomis, užsikimšusiomis arterijomis ir insultais.
  4. Tyrimai rodo, kad gera burnos higiena gali padėti apsaugoti viso kūno sveikatą. Pasak vieno tyrimo, gingivitu (ištinusiomis, kraujuojančiomis dantenomis) besiskundžiančių žmonių atminties testo rezultatai ir kognityviniai įgūdžiai buvo prastesni nei tų, kurių dantenos buvo sveikos.
  5. Prasta burnos higiena yra susijusi su infekcijomis kitose kūno vietose. Vieno tyrimo duomenimis, prasta burnos higiena ir periodonto ligos yra susijusios su vyresniame amžiuje pasireiškiančiu plaučių uždegimu. Burnoje esančios bakterijos gali nukeliauti iki plaučių ir sukelti infekciją arba kitokias plaučių komplikacijas.
  6. Kito tyrimo metu buvo rastos sąsajos tarp dantenų ligų ir reumatoidinio artrito – autoimuninės ligos, kuri sukelia sąnarių uždegimą.

Subalansuota mityba, reguliarūs apsilankymai pas dantų gydytoją ir gera burnos higiena padeda sumažinti dantų ėduonies ir dantenų ligų riziką. Du kartus per dieną valykitės dantis dantų šepetėliu, o bent vieną kartą – dantų valymo siūlu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *