Kas yra gingivitas ir kas jį sukelia?

gingivitas

Gingivitas – tai yra nesunki dantenų uždegimo forma, tačiau ji gali išsivystyti į daug rimtesnes dantenų ligas kaip periodontitas ar net parodontozė. Dėl uždegimo dantenos gali ištinti, tačiau daugeliu atveju gali ir nekilti jokių simptomų, o tai jau savaime yra pavojinga. Gingivito sukeliamas uždegimas ir infekcija gali naikinti burnos audinį, kuris palaiko dantis. Tinkamai negydant, gingivitas gali išsivystyti į daug daugiau žalos sukeliančias dantenų ligas.

Gingivito priežastys

Dažniausia gingivito ir kitų dantenų ligų priežastis – tinkamų burnos higienos įpročių nesilaikymas. Jei reguliariai nesivalote dantų, gali susikaupti apnašos. Apnašos susidaro iš maisto likučių, bakterijų, gleivių ir pan., kurios kaupiasi ant jūsų dantų. Dėl šių apnašų susidaro dantų akmenys, o jiems dirginant dantenas ir atsiranda tinimas, uždegimas ir gingivitas. Kitos galimos gingivito priežastys – pernelyg stiprus dantų brūžinimas valantis dantis arba per kieto dantų šepetėlio naudojimas. Gingivitas taip pat priklauso nuo įvairių gyvenimo būdo veiksnių, įskaitant bendrą sveikatos būklę, prastą dantų higieną (kaip jau minėta anksčiau) bei hormoninius organizmo pokyčius, kuriuos sukelia diabetas, nėštumas ar menopauzė.

Gingivito simptomai

 • paraudusios, paburkusios ar ištinusios dantenos;
 • dantenų skausmas;
 • dantenų kraujavimas valantis dantis;
 • dantenų sukietėjimas;
 • lėtinis blogas skonis burnoje;
 • halitozė (blogas burnos kvapas).

Gingivito gydymas

Gingivitui vystantis gali pradėti nykti dantenų audinys, padidėti dantų jautrumas, imti klibėti ar net kristi dantys. Išvešėjęs gingivitas gali virsti periodontitu. Norint sustabdyti gingivito plitimą labai svarbu gerai pasirūpinti savo dantimis. Norint gingivitą išgydyti, reikia įdėti asmeninių pastangų. Odontologas greičiausiai sudarys gingivito gydymo planą, panašų į mūsų siūlomą 5 žingsnių programą, kuri padės ne tik palengvinti ligos eigą, bet ir apsaugos nuo jos pasikartojimo.

 1. Antibakterinio burnos skalavimo skysčio vartojimas;
 2. Griežtas burnos higienos rėžimas;
 3. Tinkamas dantų valymas;
 4. Kasdienis valymas su dantų siūlu;
 5. Reguliarus dantų akmenų valymas pas dantų gydytoją.

Sergant dantenų ligomis labai svarbu pasirinkti tinkamas burnos priežiūros priemones. JAV gaminami produktai PerioTherapy savo sudėtyje turi oksiduojančio poveikio patentuotą junginį Perio2. Kaskart vos patekę į Jūsų burną produktai sukuria oksiduojantį efektą ir taip slopina anaerobinių bakterijų dauginimosi procesus. PerioTherapy priemonės ne tik padeda esant dantenų ligoms, bet tuo pačiu ir apsaugo nuo nemalonaus burnos kvapo, kuris dažniausia lydi turinčius dantenų problemų.

PerioTherapy priemones ir aktyvųjį komponentą Perio2 sukūrė ir užpatentavo JAV odontologas, „California Breath“ klinikų įkūrėjas, daktaras Haroldas Katzas. Gydytojas turi ne tik odontologo, bet ir bakteriologo laipsnį, taigi, problema sprendžiama iš karto dviem šūviais! Daug naudingų gydytojo patarimų rasite mūsų anksčiau publikuotame straipsnyje „Kraujuoja dantenos? Gera sveikata prasideda burnoje!“.

Ypatingais atvejais norint atsikratyti gingivito gali prireikti ir chirurgo įsikišimo. Tačiau nėra taip sunku šios problemos išvengti paprasčiausiai gerai rūpinantis savo dantimis ir dantenomis bei žinant galimus pavojaus ženklus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *