Baltas liežuvis? Patarimai, kaip atsikratyti balto liežuvio efekto

Jūsų liežuvis pabalęs arba „geografinis“, t.y. išmargintas apnašų dėmelėmis? Liežuvio apnašos atrodo labai neestetiškai ir nehigieniškai, be to tai yra puiki „dirva“ veistis anaerobinėms bakterijoms.

Turintys baltą liežuvį dažniausia skundžiasi blogu burnos kvapu, nors ne visuomet jį patys užuodžia. Sužinokite, kaip taisyklingai valyti liežuvį ir atsikratyti „balto liežuvio efekto“!

Baltas liežuvis nepuošia

Niekas nenori būti balto liežuvio savininku – ne tik todėl, kad baltas liežuvis atrodo nenormalus, bet dar ir dėl to, kad nesprendžiant šios problemos, ji gali virsti į rimtesnę burnos problemą. Žmonės, kurie susiduria su būsena „geografinis liežuvis“, turi žymiai didesnę tikimybę savu kailiu pajusti, kas yra baltas liežuvis. „Geografinis liežuvis“ paprasčiausiai reiškia, kad ant liežuvio yra daug griovelių bei įtrūkimų – o šie grioveliai ir įtrūkimai sukuria puikią terpę veistis bakterijoms, kurios sukelia blogą burnos kvapą ir padaro liežuvį baltą. Būdas išspręsti šią bėdą – užtikrinti, kad liežuvis visada būtų kiek įmanoma švarus. Tačiau ne visi liežuvio valymo būdai yra patikimi…

Kaip teisingai valyti liežuvį?

Liežuvio valymas (arba liežuvio grandymas) yra toks procesas, kurio didžiosios dalies kasdienybėje nėra. Visgi, tai vienas iš svarbiausių žingsnių siekiant švaraus liežuvio ir gaivaus burnos kvapo. Tai nėra sudėtinga padaryti ir tai netgi neatima daug laiko. Vis tik ta papildoma minutė ar dvi per dieną gali atnešti didelę naudą apsaugant liežuvį nuo baltos spalvos arba grąžinant jam normalią spalvą.

Sveikas liežuvis turėtų būti lengvai drėgnas, glotnus ir švelniai rausvos spalvos (žiūrėkite nuotrauką žemiau). Esant netinkamai priežiūrai, geografinis liežuvis gali pasidengti apnašų sluoksniu, prarasti spalvą (tapti baltu, gelsvu, net juodu), išsausėti ir supleišėti (žiūrėti nuotraukas žemiau dešinėje).

SVEIKAS LIEŽUVIS:           NESVEIKI, SAUSI, PASIDENGĘ APNAŠOMIS LIEŽUVIAI:

liežuviai

3 svarbūs patarimai valant liežuvį

1. Nebūtina gramdyti smarkiai

Į odontologus kartais kreipiasi pacientai kraujuojančiais liežuviais, nes jie gramdė per smarkiai. Smarkiau spausti dar nereiškia pašalinti daugiau bakterijų. Tiesiog užtenka spausti tiek, kad liežuvio valiklis liestųsi su liežuviu. Nuvalykite visą liežuvio paviršių, pasistenkite nepalikti nešvarių plotelių.

2. Vien liežuvio valymas neapsaugos nuo blogo kvapo

Liežuvio valymas nenužudo blogą kvapą sukeliančių bakterijų, besiveisiančių apatiniame geografinio liežuvio sluoksnyje. Tokiu būdu tiesiog nuvalomos apnašos nuo liežuvio paviršiaus (gleivės ir maisto likučiai), kuriomis minta anaerobinės bakterijos. Norint atsikratyti anaerobinių bakterijų (kurios ir atsakingos už baltą liežuvį), privalote naudoti deguonies prisotintas burnos priežiūros priemones: deguonies prisotintą dantų pastą, kuri prasiskverbia giliau liežuvio paviršiaus ir deguonimi prisotintą burnos skalavimo skystį.

3. Sėkmingam liežuvio valymui nebūtinas brangus elektroninis liežuvio valiklis

Tikrai, viskas, ko jums reikia, tai patikimas tvirtas įrankis, kuriuo lengvai nuvalysite kuo didesnį liežuvio paviršiaus plotą. Elektroninis liežuvio valiklis gali būti labai naudingas, jei sergate artritu, turite problemų su koordinacija arba tiesiog neturite pakankamai laiko atlikti žemiau nurodytus veiksmus.

Liežuvio valymo instrukcija

Žingsnis po žingsnio: instrukcija, kaip sėkmingai valyti „geografinį liežuvį“ ir išvengti balto liežuvio

Pateikiame vidutinišką liežuvio valymą nuo pradžios iki pabaigos vieno iš daktaro Haroldo Katzo pacientų, savanoriškai leidusio panaudoti savo nuotraukas.

  1. Pradėkite nuo liežuvio šaknies, prilieskite liežuvio valikliu liežuvio paviršių ir darykite lėtus judesius lyg su šluota nuo liežuvio šaknies iki pat liežuvio galiuko. Pradėkite nuo kurios nors pusės (kairės arba dešinės) ir judėkite į priešingą. Priklausomai nuo jūsų naudojamo liežuvio valiklio, jums gali prireikti 3-4 skirtingų „perbraukimų“ liežuvio paviršiuje.
  2. Kai tik pašalinote maisto likučius nuo liežuvio, ant liežuvio valiklio galo uždėkite nedidelį kiekį oksiduojančios dantų pastos.
  3. Švelniai padenkite dantų pasta liežuvio paviršių (siekite kaip įmanoma giliau link gerklės, bet ne per giliai, kad nespringtumėte). Taip prasiskverbiama į gilesnius liežuvio sluoksnius ir neutralizuojamos sierą gaminančios anaerobinės bakterijos! Daugiau bakterijų paprastai yra arčiau liežuvio šaknies, nei ant liežuvio galiuko.
  4. Padengę liežuvį, leiskite dantų pastai veikti kiek galima ilgiau. Ideali trukmė – 90 sekundžių. Jei kartais prisikaups labai daug seilių, nieko baisaus, išspjaukite anksčiau.
  5. Būtų puiku, jei paliktumėte dantų pastą veikti liežuvio paviršiuje, kol įprastiniu būdu valotės dantis. Po valymo išskalaukite burnos ertmę oksiduojančio poveikio burnos skalavimo skysčiu (ne vandeniu!).

liežuvio valymas

Gelis liežuvio valymui Tong-Clin

Sunakina bakterijas ir pašalina liežuvio apnašas

6,90 

Dantų pasta Atemfrisch

Dantų pasta su deguonimi, ksilitoliu, Aloe Vera, Q10

TOP
19,90 

Atemfrisch rinkinys FRESH

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
VIDEO
41,80 

Komentaras apie “Baltas liežuvis? Patarimai, kaip atsikratyti balto liežuvio efekto

  1. Pingback: Ar jus pakvies į antrą pasimatymą? | Gaivuskvapas.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *