Ar jus pakvies į antrą pasimatymą?

Pasimatymas blogas burnos kvapas

Geras pasimatymas – ne tik puikiai praleistas laikas, maloni pažintis ar patraukli išvaizda. Jo sėkmę taip pat lemia ir gaivus burnos kvapas. Tyrimai atskleidžia, kad net devyni iš dešimties žmonių mano, kad didžiausia bendravimo klaida – blogas burnos kvapas. Jau daug rašėme apie blogo kvapo atsiradimo priežastis. Šįkart – keli patarimai, kad po pirmojo pasimatymo jus pakviestų ir į antrąjį.

Reguliariai rūpinkitės burnos ertme

Tai reiškia, kad privalu valytis dantis ne tik prieš pasimatymą, bet ir kasdien, du kartus (ryte ir vakare). Tam prireiks dantų pastos ir šepetėlio. Po kiekvieno valgio rekomenduojama praskalauti vandeniu, išvalyti dantų siūlų, kad tarpdančiuose neliktų maisto likučių, kurie skatina bakterijų dauginimąsi.

Be to, daugelis pamiršta arba nežino, jog valyti reikia liežuvį. Ant jo kaupiasi bakterijos, kurios taip pat gali sukelti blogą burnos kvapą ir tapti dantenų, burnos ligų priežastimi. Kad įsitikintumėte šio veiksmo nauda, galite atlikti eksperimentą. Vieną vakarą išsivalykite tik dantis ir ryte įvertinkite rezultatą. O kitą vakarą kruopščiai atlikite liežuvio higieną. Tikrai nustebsite!

Ilgam gaivų kvapą padeda išlaikyti ir burnos skalavimo skysčiai arba burnos probiotikai, kurie tiesiog naikina blogo kvapo šaltinį.

Kontroliuokite, ką valgote

Prieš pasimatymą nereikėtų valgyti patiekalų, kuriuose yra aštrių ingredientų, pavyzdžiui, česnako, svogūno, ugninių prieskonių ir pan. Beje, nuo šių produktų ne tik iš burnos dvoks, bet ir labiau prakaituosite.

Apskritai dėl sveikų dantų vertėtų atsisakyti daug cukraus turinčių produktų: saldainių, sausainių, pyragėlių ir pan. Na, jei negalite jų atsisakyti, bent jau po kiekvieno vartojimo išskalaukite burną ar kramtykite becukrę kramtomąją gumą. Gydytojai rekomenduoja vietoj jų rinktis kietus vaisius ar dar geriau – daržoves, pavyzdžiui, obuolius, morkas, ropes. Ne tik dantims, bet ir figūrai bus naudingiau.

Atsisakykite žalingų įpročių

Apie rūkymo žalą daug prirašyta, nesikartosime. Tiesiog norime pasakyti, kad rūkymas ar tabako kramtymas tikrai nesuteiks gaivaus burnos kvapo. Dėl šio įpročio sausėja burna, taigi sudaromos visos sąlygos bakterijoms veistis. Tą patį galima pasakyti ir apie alkoholį. Taigi bent jau prieš pasimatymą susilaikykite nuo to. Verčiau gerkite daugiau vandens, kuris taip pat prisidės prie gaivaus burnos kvapo.

Nepamirškite burnos higienos

Du kartus per metus verta apsilankyti pas odontologą, kad jis patikrintų jūsų dantų būklę. Taip pat paprašykite, kad jis pasirūpintų ir jūsų burnos higiena, t. y. nuvalytų apnašas, pašalintų dantų akmenis. Jie, kaip ir tonzilių akmenys, gali būti blogo burnos kvapo priežastis.  Beje, po burnos higienos procedūros baltesni bus ir jūsų dantys.

Taigi gaiviu burnos kvapu jau pasirūpinote, belieka užsiimti kūno higiena ir apsivilkti patogiais drabužiais, kad galėtumėte laisvai jaustis. Beje, elkitės natūraliai ir mandagiai, nesistenkite atrodyti geresni nei esate ir nepadauginkite kvepalų bei kosmetikos. Garantuojame – dabar jau tikrai galite ruoštis ir antram pasimatymui!

Komentaras apie “Ar jus pakvies į antrą pasimatymą?

  1. Laima sako:

    Jaunystėje pažinojau viena baxura nuo kurio visos panos bėgdavo kaip velnias nuo kryžiaus. Ir viskas dėl nežmoniškai bjauraus burnos kvapo. O vaikinukas buvo toks gražus…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *