Burnos probiotikai tampa vis populiaresni

Burnos probiotikai populiarėja

Iš dalies dėl naujausių tyrimų atradimų, vis daugiau odontologų ima kalbėti apie susidomėjimą burnos probiotikais. Burnos probiotikų esmė – naudingųjų bakterijų, kurios gali padėti kovoti su žalingais mikrobais burnos, nosies, ausų ir gerklės ertmėje, taikymas.

Tyrimai rodo, kad probiotikai gali sumažinti įvairių negalavimų riziką, pradedant dantenų uždegimu ir baigiant blogu burnos kvapu. Nors vis dar rekomenduojama pieš imantis bet kokių procedūrų pasikonsultuoti su savo odontologu, probiotikų įtraukimas į kasdienę dantų priežiūrą gali padėti sumažinti daugelį burnos sveikatos problemų.

Dauguma dantų komplikacijų sukelia žalingų bakterijų disbalansas. Šie mikroskopiniai organizmai gali sukelti blogą burnos kvapą ir infekcijas, kurių rezultatas – dantenų ligos ir ėduonis. Tačiau, probiotikai gali kovoti su šiomis žalingomis bakterijomis. Apribodami jų dauginimąsi, probiotikai gali padėti išvengti daugelio kenksmingų problemų.

Probiotikai pirmiausia pasižymėjo kaip virškinimo traktui naudingi produktai. Jie padeda virškinimui. Tačiau, skrandyje esantys skysčiai, kurie padeda skaidyti maistą, gali nužudyti daugelį mikrobų dar prieš jiems spėjant pasiekti organizmo sistemos vietas, kur atneštų daugiausiai naudos.

Misisipėje įsikūręs odontologas Todas Bigelow „Hattiesburg American“ laikraštyje rašė, kad todėl daugelis sveikatos ekspertų laukia probiotikų pritaikymo metodų burnos ertmėje. Ten probiotikai turi galimybę išsilaikyti ir pradėti daugintis dar iki organizmui juos sunaikinant.

„Gyvąsias kultūras galima panaudoti burnoje, kadangi ten nėra skrandyje esančios vandenilio chlorido rūgšties pavojaus. Be to, burnoje probiotikus galima naudoti daug didesniais kiekiais ir su daug mažesniu nuostoliu, nei skrandyje.“ – rašė jis. „Burnoje probiotikai gali padėti odontologui suvaldyti ligas sukeliančius patogenus.“

Jis taip pat pridūrė, kad probiotikai potencialiai padeda išlaikyti burnos pH pusiausvyrą. Tai gali užkirsti kelią žalingų bakterijų dauginimuisi, kurio pasekmė – dantenų uždegimus dažnai sukeliančios dantų apnašos.

Šie galimi privalumai ir didina probiotikų populiarumą. Daug odontologų savo pacientams rekomenduoja apsvarstyti šiomis naudingomis bakterijomis praturtintos produkcijos vartojimą. Užuot susitelkus į visų mikrobų naikinimą, burnos sveikatos profesionalai ėmė labiau domėtis teisingos bakterijų pusiausvyros užtikrinimu.

3 komentarai apie “Burnos probiotikai tampa vis populiaresni

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *