Tabakas, dantenų ligos ir blogas burnos kvapas

blogas burnos kvapas tabakas dantenu ligos

Mes visi puikiai žinome, kad cigaretės sukelia blogą burnos kvapą, ar ne? Kaip taisyklė, kuo daugiau vartoji rūkomojo ar kramtomojo tabako, tuo didesnė tikimybė, kad burnos kvapas bus nemalonus. Tabakas ne tik sukelia vėžį ir kitus sveikatos sutrikimus, tačiau dar ir yra siejamas su ypač blogu burnos kvapu.

Tabako vartojimas apskritai siejamas su periodonto ligomis (dantenų ligomis, gingivitu), nes dėl jo dantenos šiek tiek praranda savo savybę prisitvirtinti prie dantų. Jos atšoka nuo dantų ir ima nykti, atidengdamos dentiną, tarp dantų ir dantenų susidaro kišenės, kuriose tarpsta bakterijos. Dentinas yra labai jautrus karštoms ir šaltoms temperatūroms, todėl tampa pažeidžiamas dantų ėduonies ir aplink ima kauptis sieros junginius gaminančios bakterijos. Tie sieros junginiai sukelia halitozę ir tai yra viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl tabakas gali sukelti blogą burnos kvapą. Periodonto ligos vystosi lėtai, tačiau tabakas blogą burnos kvapą gali sukelti ir greičiau. Jo vartojimas mažina seilių kiekį, o sumažėjus seilių kiekiui ima klestėti burnoje gyvenančios bakterijos.  Burnoje trūkstant seilių sieros junginius išskiriančios anaerobinės bakterijos gali tapti nevaldomos. Taigi, vartojant tabaką padidėja blogo burnos kvapo tikimybė. Be to, išauga ir dantenų ligų, burnos infekcijų ir net burnos vėžio pavojus.

Dar viena priežastis, kodėl rūkymas gali sukelti blogą burnos kvapą, tai burnos sausumas. Tabako dūmai išdžiovina burnos ertmę ne ką prasčiau, nei tai padaro alkoholio turintys gėrimai ar burnos skalavimo skysčiai savo sudėtyje turintys alkoholio. Todėl, net jei ir vis dar nenusprendėte mesti rūkyti, pasirūpinkite savo burnos kvapu naudodami deguonimi prisotintas burnos priežiūros priemones, kurios ne tik sudrėkins sausą burnos gleivinę, bet ir padės kovoti su bjauriomis anaerobinėmis bakterijomis ar jautriomis dantenomis.

Dauguma rūkančiųjų turi gana prastą uoslę, todėl net nenutuokia apie savo burnos kvapą, kol jiems to nepasako draugai ar artimieji. Penki paprasti būdai, kaip pasitikrinti savo burnos kvapą.

Patikėkite, nusprendę vengti tabako gerokai palengvintumėte sau gyvenimą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *