Vaida Skaisgirė: „Ne daiktai puošia žmogų, o plati šypsena“

Vaida Skaisgire

Nepriekaištinga šypsena – kiekvieno siekiamybė, tačiau retas gali džiaugtis ir gražiais, ir sveikais dantimis. Daugybė žmonių skiria per mažą dėmesį burnos sveikatai, o tai gali turėti išties sunkių ir nemalonių pasekmių.

Laidoje „Sveikas rytojus“ žinoma prodiuserė Vaida Skaisgirė atskleidė, kokia, jos manymu, yra svarbiausia žmogaus įvaizdžio dalis bei kodėl ji taip atidžiai rūpinasi burnos higiena bei sveikata.

„Ne daiktai ar procedūros puošia žmogų, o nuoširdi, plati šypsena. Aš visada šypsausi plačiai ir daug! Tačiau, kad galėtum laisvai šypsotis ir gerai jaustis, reikia deramai prižiūrėti dantis. Žmonės nesusimąsto, kaip mūsų kasdienybės įpročiai žaloja dantis – nesveikas maistas, rūkymas, nekruopštus dantų valymas. Visa tai su laiku turi nemenkas pasekmes dantų sveikatai“, – pasakojo žinoma moteris.

Moteris dalinosi, kad savo dantų priežiūrai ji naudoja platų arsenalą – dantų šepetėlį, pastą, siūlą, tarpdančių šepetėlius, irigatorių, liežuvio šepetėlį bei burnos skalavimo skystį.

„Jeigu nori turėti ne tik sveikus, bet ir gražius dantis, reikia nepatingėti ir kruopščiai juos prižiūrėti. Bet vien priemonių nepakanka, reikia stengtis eliminuoti dantų sveikatai kenkiančius įpročius. Jei visiškai eliminuoti nepavyksta, tuomet bent jau rinktis mažesnę blogybę. Pavyzdžiui, džiugu, kad dabar yra alternatyvų tradicinėms cigaretėms, tokių kaip kaitinamasis tabakas, kurio dėka dingsta nemalonus kvapas, galima tausoti dantų spalvą“, – kalbėjo V. Skaisgirė.

Tradicinių cigarečių degančios medžiagos ir dūmai kenkia dantų emaliui, dėl to ima klestėti burnoje esančios anaerobinės bakterijos. Taip pat išauga dantenų ligų, infekcijų ir net burnos vėžio pavojus. Dauguma rūkančiųjų cigaretes turi prastesnę uoslę. Bedūmiai gaminiai, tokie kaip kaitinamasis tabakas ar elektroninės cigaretės, dantų emalį veikia mažiau.

Norintiems sureguliuoti burnos kvapą, sudrėkinti gleivinę, kovoti su mikroorganizmais ir mažinti dantenų jautrumą, gali padėti burnos priežiūros priemonės su deguonimi.

„Šiais laikais viskam yra sprendimo būdai, todėl reikėtų netingėti jų paieškoti. Mano stomatologė man sudėliojo visą ritualą, kaip turėtų būti prižiūrimi dantys bei burna. Dantų šepetėlis, tarpdančių šepetėliai, pasta, siūlas, liežuvio šepetėlis, dantų skalavimo skystis yra mano kiekvienos dienos palydovai. Taip pat, neseniai atradau dantų priežiūros priemones „Atemfrisch“, prisotintas deguonimi. Daug ką pasako jau pats pavadinimas – juk be deguonies mes būtume niekas“, – kalbėjo Vaida.

Vaida Skaisgire Atemfrisch

Deguonimi prisotinta burnos priežiūros produktų linija turi ne tik dantų pastą ar burnos skalavimo skystį, bet ir specialų purškiklį, kuris yra skirtas būtent burnos kvapui gerinti. Burnos kvapo neutralizatorius ne maskuoja burnos kvapo stipriu skoniu ar kvapu, o susidariusius sieros junginius, kurie yra lakūs ir skleidžia nemalonų kvapą, paverčia į beskones ir bekvapes medžiagas. Vos po kelių įpurškimų galima džiaugtis gaiviu burnos kvapu ir nebejausti diskomforto.

Kaip rodo statistika, net apie 30% žmonių visame pasaulyje kenčia dėl blogo burnos kvapo. Jei išsivalius dantis ar išskalavus burną skalavimo skysčiu be alkoholio blogas burnos kvapas neišnyksta, gali būti, kad blogas burnos kvapas yra lėtinis.

Halitozė – taip medikai įvardija šį nemalonų sveikatos sutrikimą. Pasak profesorės Alinos Pūrienės, daugiau nei 90% atvejų blogas burnos kvapas kyla burnoje, gerklėje ir tonzilėse. O priežastys gali reikšti vieną ar kitą vidaus ligą.

Alina Puriene

„Viena iš blogo burnos kvapo priežasčių yra minkštas apnašas, taip pat tam įtakos gali turėti bendros, sisteminės ligos. Taip pat gali būti jaučiamas Fetor hipaticus – vadinamasis kepenų kvapas bei vėžinis kvapas, kurio žmogus nejaučia, todėl dažnai liga yra nediagnozuojama. Kai kuriose šalyse tam yra naudojami šunys, kurie nustato, ar žmogus serga burnos ar kitų organų vėžiu“, – dalinosi periodontologė.

Diagnostikai burnos kvapas yra labai svarbus. Priežasčių visada reiktų pradėti ieškoti nuo burnos ligų, netinkamos burnos ertmės priežiūros. Įrodyta, kad burnos ligos veikia ir bendrą sveikatą.

„Būtina du kartus per dieną, ryte ir vakare labai gerai išsivalyti dantis, iš visų pusių, nes kiekvienas dantis turi 5 paviršius ir, jeigu kažkur yra nešvarumų, lieka minkštas apnašas, kuris skleidžia nemalonų kvapą“, – pasakojo prof. Alina Pūrienė.

Produktai su deguonimi puikiai tinka siekiant dantis išvalyti nepriekaištingai. Deguonis burnoje veikia anaerobinę mikroflorą, tai yra tuos organizmus, kuriems patinka gyventi bedeguoninėje aplinkoje. „Mikroorganizmai dažniausiai veisiasi periodontinėse kišenėse arba ten, kur yra ėduonies pažeisti dantys. Tokiais atvejais puikiai tinka deguonimi prisotinti produktai“, – dalinosi gydytoja periodontologė A. Pūrienė.

Prof. A. Pūrienė laidoje pasakojo, kad į deguonies gydomąjį poveikį ji įsigilino dar besimokydama.

„Mano pirmoji disertacija, prieš daug metų apginta Maskvos centriniame stomatologijos institute, buvo apie atšaldyto deguonies poveikį dantenoms, sergant periodontitu. Mes įrodėme, kad deguonis, kuris buvo nukreipiamas su tam tikra atmosferos slėgio dalimi į dantenas, pasižymi gydomosiomis savybėmis. Taip pat dantų pastos bei skalavimo skysčiai, kurie išskiria deguonį, yra naudingi, gerina burnos kvapą“, – kalbėjo profesorė A. Purienė.

Atemfrisch rinkinys FRESH

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
VIDEO
44,80 

OraLactin + Atemfrisch rinkinys

Skalavimo skystis su deguonimi + burnos probiotikai

Akcija!
TOP
37,90 

Atemfrisch rinkinys 4+2

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
94,90 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *