Žalioji arbata gali padėti išvengti periodontito

dantenu ligos zalia arbata

Tyrimo, kuriame dalyvavo vidutinio amžiaus japonai, rezultatai rodo, kad didėjant žalios arbatos vartojimui mažėja periodontito (dantenų uždegimo) rizika.

Dantenų ligos, kuri pasireiškia nykstančiomis ir kraujuojančiomis dantenomis, simptomai mažėja su kiekvienu išgeriamu žaliosios arbatos puodeliu. Žinoma, tai nereiškia, kad vien tik geriant žaliąją arbatą nebereikia lankytis pas dantų gydytoją ar laikytis geros burnos higienos taisyklių.

Vienas tyrimo mokslininkų Dr. Yoshihiro Shimazaki „Reuters Health“ portalui teigė, kad sąsaja tarp žaliosios arbatos vartojimo ir mažėjančios dantenų ligos rizikos nėra tokia didelė, kad turėtų didesnės įtakos burnos higienos įpročiams. Labai svarbu gerai rūpintis savo dantimis. Fukuoka mieste, Japonijoje, vykdytame tyrime apie periodonto ligų simptomus dalyvavo 940 vyrų nuo 49 iki 59 metų amžiaus. Tyrimo metu jie taip pat pildė anketas tokiomis temomis kaip rūkymas, alkoholio vartojimas, dantų valymosi įpročiai ir žaliosios arbatos vartojimo kiekiai. Tyrimas parodė, kad žaliosios arbatos vartojimas mažina dantenų ligų tikimybę net ir veikiant kitiems gyvenimo būdo faktoriams. Tačiau, mokslininkams trūko informacijos apie tyrimo dalyvių mitybą, kuri taip pat galėjo turėti teigiamos įtakos jų burnos sveikatai.

Žaliojoje arbatoje yra antioksidantų vadinamų polifenoliais, kurie ir kovoja su dantenų ligomis. Tyrimai rodo, kad žaliojoje arbatoje esantys polifenoliai slopina dantenų ligas sukeliančias bakterijas ir jų žalą.

Sergant dantenų ligomis labai svarbu pasirinkti tinkamas burnos priežiūros priemones. JAV gaminami produktai PerioTherapy savo sudėtyje turi oksiduojančio poveikio patentuotą junginį Perio2. Kaskart vos patekę į Jūsų burną sukuria oksiduojantį efektą ir taip slopina anaerobinių bakterijų dauginimosi procesus. Jos ne tik padeda esant dantenų ligoms, bet tuo pačiu ir apsaugo nuo nemalonaus burnos kvapo, kuris dažniausia lydi turinčius dantenų problemų.

PerioTherapy priemones ir aktyvųjį komponentą Perio2 sukūrė ir užpatentavo JAV odontologas, „California Breath“ klinikų įkūrėjas, daktaras Haroldas Katzas. Gydytojas turi ne tik odontologo, bet ir bakteriologo laipsnį, taigi, problema sprendžiama iš karto dviem šūviais! Daug naudingų gydytojo patarimų rasite mūsų anksčiau publikuotame straipsnyje „Kraujuoja dantenos? Gera sveikata prasideda burnoje!“.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *