Nuo burnos iki pėdų – patys nepatogiausi grožio klausimai

kojos burna

„Redbook Magazine“ atstovė Amy Keller aprašė 12 pačių nepatogiausių grožio klausimų. Antrasis iš svarbiausių klausimų šiame sąraše yra apie blogą burnos kvapą, o jį aplenkė tik pėdų kvapo problema. Panašu, kad šiuo atveju mus iš visų pusių supa nemalonūs aromatai. Klausimas: kodėl nors ir nuolat valantis dantis iš burnos sklinda nemalonus kvapas? Mes radome atsakymą ir į kitą svarbų klausimą – kas sieja blogą pėdų ir burnos kvapus? Atsakymas gali jus nustebinti.

Ant jūsų pėdų gyvuojančioms bakterijoms sąveikaujant su drėgme kojinėse ir batuose, jos skleidžia nemalonaus kvapo sieros šalutinius produktus, sako Niujorko universiteto medicinos daktarė ir dermatologijos docentė Doris J. Day.

Kas sukelia blogą kojų kvapą?

Kadangi sausos pėdos nemalonaus kvapo neturi, dėvėkite gerai drėgmę sugeriančias medvilnines kojines ir kojai „kvėpuoti“ leidžiančius, pavyzdžiui, drobinius ar odinius batus bei kiekvieną rytą į batus pabarstykite drėgmę sugeriančio talko. Tris kartus per savaitę 10 min. pamirkykite kojas įprastoje (ne žolelių) arbatoje. Arbatoje esanti tanino rūgštis laikinai neleidžia kojoms prakaituoti. Jei jūsų kojos rausta, tinsta arba pleiskanoja, apsilankykite pas savo gydytoją, kuris patikrins, ar kvapo nesukelia bakterinė ar grybelinė infekcija.

Kodėl nors ir nuolat valantis dantis man iš burnos sklinda nemalonus kvapas?

Nors dantų valymas padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies (taigi, ir toliau valykitės dantis), blogą burnos kvapą jis tik užmaskuoja, kadangi pati problema kyla iš jūsų gerklės ir liežuvio, o ne dantų. Nebegaudamos deguonies (naudojant burnos skalavimo skysčius, kuriuose yra alkoholio, vartojant tam tikrus vaistus nuo depresijos ar aukšto kraujospūdžio, ar paprasčiausiai ilgą laiką būnant susičiaupus), jūsų burnoje gyvenančios bakterijos ima skleisti nemalonaus kvapo sieros junginius, sako dantų chirurgijos daktaras bei Kalifornijos Burnos kvapo klinikos Los Andžele įkūrėjas Haroldas Katzas. Principas toks pat kaip ir kojų atveju. Česnakai ir svogūnai taip pat sukelia nemalonų burnos kvapą, nes juose yra – vaje, kaip netikėta – tų pačių sieros junginių.

Priešingai vyraujančiai nuomonei, liežuvio grandiklis blogo burnos kvapo atsikratyti nepadės – sieros junginių rankiniu būdu nuvalyti neįmanoma. Vietoje to palaikykite tinkamą savo burnos drėgmės lygį gerdami pakankamai vandens ir tiek ryte, tiek vakare skalaudami burną burnos skalavimo skysčiais, kuriuose yra chloro dioksido (išbandykite „TetroBreath“ oksiduojančio poveikio burnos skalavimo skystį). Kvapus taip pat mažina daug deguonies turinčios daržovės, pavyzdžiui, petražolės ir salierai. Jei ir tai nepadeda, pasikonsultuokite su savo dantų gydytoju.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *