Natūralios priemonės gaiviam burnos kvapui

naturalios priemones blogas burnos kvapas

Iki atsirandant kramtomai gumai ir burnos skalavimo skysčiui, daugybė žmonių visame pasaulyje su blogu burnos kvapu (halitoze) kovojo naudodami įvairius vaistinius augalus. Vaistažolės pasižymi stipriais skoniais ir aromatais, taigi, buvo laikomasi nuomonės, kad jos gali padėti atsikratyti halitozės ir nemalonaus skonio burnoje. Pasak mokslinių tyrimų, įvairios žolelės padeda kontroliuoti burnos bakterijas, o tai savo ruožtu gerina dantenų, dantų ir burnos ertmės audinių būklę. Anksčiau vaistažoles naudoję žmonės to greičiausiai nežinojo.

Žolelės buvo naudojamos ir daugelio pirmųjų rinkoje pasirodžiusių burnos skalavimo skysčių gamyboje. Kai kurių ir šiandien gaminamų burnos skalavimo skysčių sudėtyje galima rasti tokių sudedamųjų dalių kaip mentolis (iš mėtos); eukalipto aliejus (iš eukalipto); metilo salicilatas (iš bruknuolės) ir timolis (iš čiobrelių). Šių žolelių antiseptinės savybės padeda išvalyti burną ir taip išvengti prasto burnos kvapo.

Kita natūrali priemonė – chlorofilas, kadangi jis gana efektyviai sugeria prastus kvapus. Paprastai aiškinant, chlorofilas – tai tokia molekulė, kuri sukuriama augalams sugeriant šviesą ir paverčiant ją į energiją. Štai, kodėl daug chlorofilo turintys augalai, pavyzdžiui, petražolė, žalios spalvos daržovės ir dumbliai gali būti gera išeitis norint atsikratyti blogo burnos kvapo. Kitos populiarios ir saugios priemonės nuo halitozės – dobilai ir pipirmėtė.

Šalavijas, krapai ir kardamonas taip pat gali būti naudojami atsikratyti blogo burnos kvapo, tačiau, vartojami tam tikrais būdais, pavyzdžiui, dedant tiesiai į burną, kai kurie augalai gali būti nuodingi. Prieš maišant įvairių žolelių mišinius būtų geriau pasikonsultuoti su natūralios medicinos ekspertu.

Nedideli neskiestų žolelių kiekiai gali gana ilgai palaikyti gaivų burnos kvapą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *