Dr. Giedrė Kobs: „Blogosios burnos bakterijos nemėgsta deguonies“

Med. m. Dr. Giedrė Kobs

Ne vienerius metus pažangiausias žinias gilinusi Vokietijoje žandikaulio sąnario specialistė, medicinos mokslų daktarė Giedrė Kobs pirmiausia atkreipia dėmesį į vadinamąsias dantenų „kišenes“, nes blogas burnos kvapas atsiranda, kai jose įsismarkauja blogosios bakterijos.

„Kišenėse“ užsilaiko anaerobinė flora, taip vadinamosios bakterijos, kurioms nereikia deguonies. Ir tų „kišenių“, jeigu jos būna gilesnės negu 5 mm, žmogus išsivalyti pats nebegali. Jeigu yra užsistovėjusių blogųjų bakterijų, jos tikrai gali atsirasti kraujyje ir kenkti bendrai žmogaus sveikatai, ypač širdžiai, kepenims ir inkstams“, – pasakojo gydytoja.

Specialistė pabrėžė, jog ypatingai svarbi yra nuolatinė burnos ertmės priežiūra. Pasak gydytojos, žmogus dažniausiai galvoja, kad tarpdančius užtenka išsivalyti tik su siūlu. Deja, tarpdančių anatomija yra kolbelės formos ir siūlas nepasiekia giliausių vietelių. Todėl kiekvienam yra būtina nueiti pas burnos higienistą.

„Nepakanka nueiti į vaistinę ir nusipirkti tarpdančių šepetėlį, nes žmogus nežino, kokio dydžio jo reikia – tarpdančius būtina išmatuoti ir priežiūros priemones parinkti individualiai, kad būtų pasiektos tos vietos, kur anaerobinė flora gali kauptis. Tos bakterijos, kurios sukelia kariesą ir periodonto ligas, mėgsta būriuotis. Kai piktosios bakterijos susibūriuoja, jos, gaudamos cukraus, gamina rūgštį ir paleidžia tokius nematomus spindulius, kurie yra baltesni už dantis. Tada, kai pasiekia antrinį danties sluoksnį, prasideda visos bėdos“, – įspėjo Giedrė Kobs.

Žandikaulio sąnario specialistė dalinosi, jog technika, kaip taisyklingai išsivalyti dantis, pasiekti gilesnes vietas bei nepakenkti burnos ertmei, yra pagrindinis dalykas.

„Bakterijoms „pasislėpus“ ten, kur nėra deguonies, pažengę periodontologai į „kišenes“ įveda ozoną – tai trivalentis deguonis, kuris nužudo tas bakterijas. Tai labai efektyvu ir naudinga“, – kalbėjo gydytoja. Jeigu dar nesusidūrėte su didelėmis burnos ertmės ir blogo kvapo problemomis, joms už akių užbėgti gali neseniai mokslininkų pasiūlyta alternatyva, pritaikyta namų sąlygoms – tai dantų priežiūros priemonės, į kurių sudėtį yra įvestas deguonis. Deguonis, nuslopindamas blogąsias bakterijas, padeda išvengti halitozės – vieno nemaloniausių dantenų ligos simptomų. Taip pat palaiko burną švarią, kvapą – gaivų, o dantis – sveikus ir apsaugotus nuo akmenų bei gedimų.

„Priemones su trivalenčiu deguonimi aš vertinu be galo pozityviai, nes tai yra tai, kas iš karto užmuša bakterijas. Taip pat skalavimo skystis, dantų pasta, kuriuose yra deguonis aš vertinu labai, labai teigiamai“, – dalinosi med. m. dr. G. Kobs.

Pasak gydytojos, jokiu būdu, putojanti pasta nėra rodiklis, kad ji yra gera. Dažniausiai į tokias priemones, kad jos putotų, yra dedamas vadinamasis laurilsulfatas. G. Kobs rekomendavo ir skatino atsigręžti į gamtą bei natūralius produktus.

Dantų pasta Atemfrisch

Dantų pasta su deguonimi, ksilitoliu, Aloe Vera, Q10

TOP
19,90 

Atemfrisch rinkinys FRESH

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
VIDEO
46,90 

Atemfrisch rinkinys 2+1

Burnos higiena - rinkiniai

Akcija!
47,30 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *