Sveiki, gaivaus, o ypač prancūziško, kvapo gerbėjai. Prancūzija visuomet asocijavosi su subtilumu, puikiu aromatu ir, žinoma, mada, o Paryžius, be jokios abejonės, buvo, yra ir bus meilės miestas.
Taigi kai „Gaivaus kvapo“ komanda vienai Madam pasiūlė išbandyti prancūzišką naujieną – dantų pastą „Ohlalá“, jai nekilo nė mažiausios abejonės atsisakyti. Skonių daug, o kad ilgai netektų „ragauti“, Madam į pagalbą pasikvietė tris drauges. Taigi apibendrinti Madam įspūdžiai.
Pradėkime nuo pakuotės. 4 iš 4 (na, mes keturios, tad tokie balai).
Subtili ir elegantiška. Malonu liesti pakuotės logotipą ir skonio pavadinimo raides, nes jie yra iškilaus, tūrinio šrifto (būtų išvis originalu Brailio raštu!).
Skonius padeda atskirti skirtingos pakuotės spalvos, tarkim, balinamoji puošta žvilgančio sidabro ornamentais, žibuoklių skonio – violetine (klausykit, koks žodžių žaismas! Pr. violette – „žibuoklė“; violet – „violetinis“).
Tačiau, pasak vienos degustatorės, didžiulis minusas, kad šios panaudotos tūbelės negalima tvarkingai sulankstyti. Vis dėlto pedantę nugalėjo žalioji: jos nuomone, svarbiau tai, kad tokia tūbelė yra draugiškesnė gamtai ir žmogui! Juolab ši dantų pasta nebandyta su gyvūnais ir apskritai nėra jokių gyvūninės kilmės ingredientų! Todėl ji užsimerkianti prieš tvarką.
Tekstūra. 4 iš 4.
Dantų pasta yra malonios minkštos kreminės konsistencijos, reikia nedaug produkto, gerai putoja, puikiai pasiskirsto ant dantų. Labai švelni, tačiau gerai išvalo (žinote tą gerą jausmą, kai liežuvis tarsi ledu slysta per dantis?) ir, atrodo, nebraižo emalio.
Skonis ir kvapas. 4 iš 4.
Sakoma, dėl skonio nesiginčijama. Nesiginčijome ir mes, nors nuomonės ir išsiskyrė. O skonių daug – net septyni, tad neatsibos, galima visą savaitę kasdien keisti skonius; be to, kiekvienas šeimos narys gali išsirinkti pagal savo skonį.
Įdomu, kad visi skoniai (kartais mums labai neįprasti, pavyzdžiui, pistacijų ar žibuoklių) suderinti su mėtų gaiva, kuri vos švelniai juntama, tačiau suteikia nepaprastą švaros pojūtį.
Beje, skoniai tokie natūralūs, jog norisi… praryti. Vis dėlto taip nedarykite, nes dantų pasta – ne maisto produktas.
- Be konkurencijos – pozityvi cinamono energija (cinamono ir mėtų skonis). 4 iš 4.
Neįprasta, įdomi, ypač patiks mėgstantiems tokią kramtomąją gumą. Tiesa, gana aštri, bet puikiai pažadinanti receptorius ryte. Tikras žadintuvas! Ypač pirmą kartą atima žadą. Bet teigiama prasme.
- Avietiniai bučiniai visą dieną (aviečių ir mėtų skonis). 4 iš 4.
Labai natūralaus skonio, kvapni dantų pasta, primenanti vasarą. Vos atidarę tūbelę tikrai sušuksite: „O lia lia!“ Ir neabejojame, iškart užsimanysite bučinio. Viena Madam: „Ne itin mėgstu saldumynus. Iškart pamaniau, jog bus saldi. Bet kaip apsidžiaugiau, kad šių aviečių skonis – tikros lietingos lietuviškos vasaros. Na, žinote, kai lyja, uogos kvepia, bet yra ne tokios saldžios“.
- Oranžinis dangus ir begalinė meilė (apelsinų ir mėtų skonis). 4 iš 4 (bet ne iškart).
Tiesą sakant, iš pradžių įsivaizdavome, kad ši dantų pasta turėtų priminti limonadą ir tikti tik vaikams (beje, iki 7 metų gamintojas išties nerekomenduoja). Bet nieko panašaus! Švelniai energingą citrusinį skonį puikiai papildo mėtos gaiva. Viena Madam taikliai apibūdino: „Žinote, man primena vasarą, atvirą langą, pro kurį krenta šviesūs saulės spinduliai. Užuolaidas švelniai kedena vėjas… Įeini į kambarį ir užlieja nepaprastas lengvumas, tarsi nematoma energija pagauna tave…“ Na, nieko nepridursi.
- Labiau švytinti nei Prancūzijos Rivjera (balinančios mėtos skonis). 4 iš 4.
Viena iš nedaugelio balinamųjų pastų, kuri nėra aštri, su abrazyvinėmis dalelėmis. Kaip tik pernelyg švelni, minkšta, malonaus skonio, gerai valanti. Štai ką sako viena Madam: „Naudojau daugybę balinančiųjų priemonių. Kaip tokios kategorijos produktams, sakyčiau, ši pasta – neįprastai malonaus ir gaivaus skonio, nesijaučia abrazyvinių dalelių. Ar tikrai taip puikiai balina dantis, kaip sako gamintojas, galėčiau pasakyti tik pabandžiusi ilgesnį laiką. Nors pirmas įspūdis sako, kad taip“.
- Gaivi mėta pabudusiam protui (šviežių mėtų skonis). 4 iš 4.
Sutarėm, kad šviežia ir gaivu. O viena Madam itin taikliai apibūdino: „Ar plaukėte kada baidare Lietuvos upėmis? Užuodėte, kaip kvepia vandeninės mėtos? Kartą į žygį nepasiėmiau higienos reikmenų, tad jos ir gelbėjo – tiesiog pakramčiau lapų. Šios dantų pastos kvapas nėra toks stiprus ir aiškiai išreikštas, bet taip pat – tikras. Ir kažkodėl pirmą kartą išsivalius apėmė toks pat jausmas, kaip tada baidarėse…“
- Pavasarinė žiedų melodija (violetinės mėtos skonis). 3 iš 4.
Žibuoklės ir mėta, atrodytų, gana keistas derinys. Bet visai malonus ir gan netikėtas violetinis skonis: gaivus, lengvas, neįkyrus. Beje, pasak vienos Madam, „visai neišraiškingo skonio, kitaip nei pilką pavasarį žibutės, šviečiančios iš toli. Man asmeniškai norėtųsi daugiau jėgos, todėl neįtrauksiu į savo sąrašą.“
- Saldus pistacijų sapnas (pistacijų ir mėtų skonis). 1,5 iš 4.
Ko gero, labiausiai norėjosi išbandyti šį skonį, bet kartu gal labiausiai nuvylė. Ir sukėlė daugiausia diskusijų. Vienai Madam patiko iškart („gurmaniškas, neįprastas derinys. Niekada nebūčiau pamaniusi sukurti tokią pastą. Man ji dera su pistacijų kremu“). Antra pirmiausia atmetė, paskui nusprendė išbandyti dar kartą: „Skirčiau pusę balo. Negaliu sakyti, kad patiko, matyt, reikia priprasti, nes kuo daugiau valai, tuo ji patrauklesnė“. Trečia atmetė iškart: „Tikrai ne. Išsivalai dantis, o įspūdis toks, tarsi ką tik būtum suvalgiusi torto“. Ketvirta: „Labai neįprasta. Nesakau, kad bloga dantų pasta, bet mėgstu klasiką – patikrintus dalykus“.
Iš pirmo žvilgsnio gal atrodo, kad nelabai kritikavome ir daug balų skyrėme. Bet išties produktai – tikrai puikūs. Kaip ir visais atvejais, kiek yra žmonių, tiek nuomonių, skonių ir pojūčių. Tegu kiekvienas renkasi sau geriausia!
Su meile pabandžiusios Paryžių keturios Madam ❤️
Šypsena, kurią pamačius norėsis sakyti „Ohlala!“