Burnos probiotikai gali turėti teigiamos įtakos burnos kvapui

burnos probiotikai salivarius

Atvejų, kai blogas burnos kvapas išnyksta visiškai, pasitaiko retai. Nesvarbu, kurioje vietoje jis atsiranda – burnoje, nosyje ar gerklėje – burnos kvapą dažniausiai sukelia nepageidaujamos ir net sveikatai kenkiančios bakterijos. Kaip būdą atsikratyti halitozę sukeliančių mikroorganizmų, vis daugiau sveikatos ekspertų rekomenduoja papildus – burnos probiotikus.

Iš esmės, burnos probiotikai yra „gerosios“ bakterijos, kurios gali išstumti iš organizmo „blogąsias“ bakterijas. Žodis „burnos“ paprasčiausiai reiškia, kad šias bakterijas galima vartoti per burną, kurioje jos iškart ir imasi darbo daugindamosi ir stumdamos lauk kitas neigiamą poveikį sveikatai turinčias bakterijas.

Pasak žurnalo „Communicating Current Research and Educational Topics and Trends in Applied Microbiology“, 1907 m. probiotikus atrado ukrainietis mokslininkas ir Nobelio premijos laureatas Ilja Mečnikovas. Tais metais tyrėjas pasiūlė idėją, kad skrandžio ir žarnyno florą galima modifikuoti vietoje jos į organizmą įvedant naujas bakterijas.

Mečnikovas taip pat iškėlė teoriją, kad gerosios bakterijos sukelia senėjimą ir netrukus ilgaamžiškumo tyrimus pavadino „gerontologija“. Nors ši mintis vėliau ir buvo paneigta, mokslininkas pasiūlė kitą, kuri prigijo – ji teigė, kad jogurto ar pieno vartojimas gali pakeisti virškinamojo trakto bakterijų sudėtį.

Šiandien medicinos tyrėjai domisi, ką gi dar probiotikai sugeba. Naujausia tezė teigia, kad probiotikai gali pagerinti blogą burnos kvapą. Tai, kad probiotikų vartojimas gali pagerinti burnos sveikatą, rodo daugelis tyrimų.

Pasak 2001 m. žurnale „European Journal of Pediatrics“ publikuoto tyrimo, specifinė nekenksminga Escherichia coli, dar žinoma kaip E. coli, bakterijų rūšis gali ženkliai pagerinti halitozės, kurią sukelia skrandžio dujos, kamuojamo organizmo būklę.

Žurnale „Oral Surgery, Oral Medicine, Oral Pathology, Oral Radiology and Endodontology“ publikuoto naujesnio tyrimo metu nustatyta, kad Streptococcus salivarius gali padėti nuo burnoje kylančio blogo kvapo kamuojamiems žmonėms. Japonų mokslininkai blogą burnos kvapą turintiems tyrimo dalyviams davė nedideles S. salivarius dozes ir po mėnesio jų burnoje esančių lakiųjų sieros junginių (LSJ) kiekis buvo ženkliai sumažėjęs. LSJ yra pagrindiniai nemalonaus halitozės kvapo sukelėjai.

Pasak panašaus žurnale „Journal of Applied Microbiology“ publikuoto tyrimo, vartojant S. salivarus LSJ kiekiai ženkliai sumažėjo jau po savaitės.

Kovoje su burnos bakterijų sukeliamu blogu burnos kvapu gali padėti du kartus per dieną valytis dantis, skalauti burną specialiu skysčiu ir vartoti probiotinius papildus. Toks rėžimas gali pagerinti jūsų burnos bakterijų sudėtį ir sumažinti halitozės padarinius.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *