Ką daryti įsikandus liežuvį?

ka daryti isikandus liezuvi

Visi esame kada nors valgydami arba šiaip netyčia įsikandę ar įsipjovę savo liežuvį. Galbūt perbraukėte per jį šiurkščiu paviršiumi? Taip pat, jei turite nuskilusių dantų, liežuvį galima sužaloti perbraukus per nuskilusį danties kraštą. Dažniausiai tokie įsikandimo į liežuvį atvejai nėra rimti. Tačiau, jei nesiliauja bėgti kraujas, būtinai kreipkitės greitosios pagalbos. Skausmas įsikandus į liežuvį dažniausiai praeina po poros minučių.

Natūralios priemonės įsikandus į liežuvį

Jei žaizdelė nėra labai rimta, galite išmėginti šias priemones:

1) Ant žaizdelės užtepkite dantų pastos. Mėta vėsins skaudančią vietą.

2) Praskalaukite burną vandeniu su druska. Tai padeda išlaikyti liežuvio druskingumą ir gydo žaizdą. Kartais užtenka praskalauti burną šiltu vandeniu.

3) Taip pat galite ant sužeistos liežuvio vietos uždėti gabaliuką ledo. Jo vėsa išsklaidys skausmą. Šaltis taip pat padės sužalotoms kraujagyslėms greičiau sugyti ir taip sustabdys tolesnį kraujavimą.

4) Gijimą pagreitina ir alavijo sultys. Kartais jos būna lengvai tepamos gelinės konsistencijos.

5) Kai kuriems žmonėms skausmo padeda atsikratyti skalavimas šaltu vandeniu arba pabūti į burną prisisėmus vandens. Jei mėginsite šį būdą, įsitikinkite, kad vanduo nėra per daug šaltas, kad burnoje esančios kraujagyslės neaptirptų.

Sėkmės!

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *