Deguonis vietoje alkoholio: kodėl vis daugiau žmonių renkasi švelnesnę burnos higieną?

Deguonis vietoje alkoholio: kodėl vis daugiau žmonių renkasi švelnesnę burnos higieną?

Vis daugiau žmonių sąmoningai renkasi tai, kas natūralu. Šis posūkis ryškus visose kasdienybės srityse – mityboje, kosmetikoje, aprangoje ir visur kitur. Burnos higiena – ne išimtis. Vis dažniau ieškoma priemonių be SLS, be alkoholio, be dirbtinių kvapiklių. Ir tai nėra tik mada – tai sąmoningas pasirinkimas žmonių, kurie ieško švelnių, bet ilgalaikių sprendimų, nekenkiančių nei patiems dantims, nei burnos mikrobiotai ir bendrai sveikatai.

Tačiau prieš išbandant alternatyvas, visuomet kyla klausimas: ar natūrali burnos priežiūra gali būti ne tik švelni, bet ir efektyvi? Ar įmanoma džiaugtis sveikomis dantenomis, gaiviu kvėpavimu ir nesudirginta burnos gleivine be stiprių cheminių medžiagų?
Atsakymas vienareikšmiškas – taip. Tik svarbu žinoti, ką rinktis.

 

Mitai apie burnos priežiūrą naudojant natūralias priemones

Mitas 1: Natūralu = neveiksminga.

Tyrimai rodo, kad daugelis natūralių komponentų, kaip pvz., ksilitolis ar aktyviojo deguonies junginiai, efektyviai kovoja su blogu burnos kvapu ir anaerobinėmis – blogosiomis – burnos bakterijomis​.

Mitas 2: Jei neputoja – neveikia.

Putojimas neturi nieko bendro su valymo efektyvumu. Putojimą sukelia cheminė medžiaga – SLS. Iš tiesų yra netgi priešingai – kuo švelnesnė priemonė, tuo mažiau ji dirgina burnos gleivinę.

Mitas 3: Natūralios priemonės neturi mokslinio pagrindimo.

Šiandien dauguma jų jau turi. Ir ateityje turės dar daugiau, nes kone kasdien vis daugiau klinikinių tyrimų patvirtina, kad natūralumas ir veiksmingumas gali eiti koja kojon.

 

Natūrali burnos ertmės apsauga – šarminė terpė

Burnos sveikata – tai ne tik dantų švara ar gaivus kvėpavimas. Tai ir tam tikra cheminė pusiausvyra, kurios sutrikimas gali sukelti rimtas problemas: ėduonį, dantenų uždegimus, emalio pažeidimus, nemalonų kvapą. Vienas iš svarbiausių veiksnių šioje sistemoje – burnos pH: terpės rūgštingumas ar šarmingumas. Natūralios šarminės formulės (pvz., aktyviojo deguonies junginiais, bikarbonatu, ksilitoliu ar net šarminiais augaliniais ekstraktais) veikia kompleksiškai ir padeda atkurti pH pusiausvyrą neutralizuojant burnoje susikaupusias rūgštis, skatina seilių gamybą, stabdo patogeninių bakterijų dauginimąsi burnos ertmėje.

Svarbiausia suprasti, kad šarminė terpė sukuria nepalankią aplinką bakterijoms gyventi, maitinti ir daugintis. O jei priemonė dar ir papildyta aktyviuoju deguonimi – gaunamas tobulas combo ir dvigubas efektas, nes šarminis pH stabdo bakterijų dauginimąsi, o aktyviojo deguonies junginiai neutralizuoja anaerobines bakterijas ir blogą kvapą jų kilmės vietoje.

 

Blogo burnos kvapo problemos sprendimas natūraliai – įmanoma?

Nemalonus burnos kvapas – hatolizė – kamuoja apie 60 % pasaulio gyventojų. Todėl vienas svarbiausių dalykų, kurį verta žinoti renkantis burnos higienos priemones – kaip jos veikia nemalonų burnos kvapą. Nes kvapo maskavimas nėra lygu kvapo neutralizavimui. Tradiciniai burnos priežiūros produktai, kurių sudėtyje yra alkoholis ir sintetiniai kvapai, tiesiog užmaskuoja blogą kvapą. Jos suteikia apgaulingai veiksmingą, bet laikiną gaivumo pojūtį, o tuo pačiu nepašalina tikrosios kvapo priežasties – neneutralizuoja anaerobinių burnos bakterijų.

O štai deguonimi prisotinti „Atemfrisch“ burnos priežiūros produktai sėkmingai neutralizuoja bakterijas, kurių didžiausias priešas – deguonis. Šie produktai iš tiesų mažina nemalonų kvapą, padeda kovoti su tonzilių akmenimis, palaiko natūralią mikrobiotos pusiausvyrą.

 

Kodėl SLS kelia abejonių?

Natrio laurilsulfatas (SLS) – tai dažnai dantų pastose ir burnos skalavimo skysčiuose sutinkamas ingredientas, atsakingas už putojimą. Tačiau tyrimai rodo, kad SLS gali turėti nevienareikšmišką poveikį​. Nepaisant to, kad šis ingredientas padeda efektyviai šalinti apnašas ir mažina blogą kvapą, jis taip pat dirgina burnos gleivinę, sukelia sausumą ir gali skatinti aftinių opų atsiradimą, ypač jautresniems žmonėms. Daugiau apie SLS galite skaityti čia.

Todėl nenuostabu, kad vis daugiau vartotojų, žinodami apie galimas pasekmes, ieško alternatyvų, kuriose nauda atsvertų galimas rizikas. Viena iš efektyvių ir švelnių alternatyvų – „Atemfrisch“ burnos priežiūros produktai.

 

Natūrali burnos ertmės ir dantų priežiūra – tai ne vien tendencija. Tai – sąmoningas pasirinkimas ieškant ilgalaikio, švelnaus ir veiksmingo sprendimo, kuris neverčia rinktis tarp naudos ir žalos, nesukelia šalutinio poveikio, nežaloja, o tik švelniai subalansuoja natūralią mikroflorą ir puikiai tinka kasdieniam naudojimui. Nuolat atliekami moksliniai tyrimai vis aiškiau parodo, kad galime turėti sveikas dantenas, gaivų kvapą ir švarią burnos ertmę be agresyvios chemijos. Deguonimi prisotintos, šarminės, be SLS ir alkoholio sudėties priemonės – tai puiki pradžia norintiems rūpintis savimi išmintingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

0
Jums trūksta 50,00  iki namokamo pristatymo
Empty Cart Krepšelis dar tuščias!

Pridėkite produktus į krepšelį ir juos išvysite čia.

Grįžti į parduotuvę