10 patarimų kaip išlaikyti gaivų burnos kvapą

10 patarimu gaiviam burnos kvapui
  1. Du kartus per dieną valykitės dantis – puikios burnos higienos palaikymas ne tik teigiamai veikia bendrą sveikatos būklę, tačiau ir padeda išvengti blogo burnos kvapo. Šepetuku ir dantų siūlu iš burnos pašalinami maisto likučiai, kuriais minta besidauginančios ir blogą burnos kvapą sukeliančios bakterijos.
  2. Valykite liežuvio paviršių – švelniai nugrandykite liežuvį tam skirta mentele arba švelniu nailoniniu dantų šepetuku. Baltosios bakterijų plėvelės nuvalymas du kartus per dieną yra vienas iš būdų sumažinti blogą burnos kvapą. Po valymo patepę liežuvio paviršių oksiduojančio poveikio dantų pasta apsisaugosite nuo anaerobinių bakterijų, kurios sukelia blogą burnos kvapą, dauginimosi.
  3. Visą dieną gerkite daug vandens – išsausėjusi burna – puiki terpė daugintis blogą burnos kvapą sukeliančioms bakterijoms. Norėdami to išvengti, palaikykite burnos drėgmę.
  4. Valgykite traškius vaisius ir daržoves – kramtant termiškai neapdorotą, sveiką maistą gaminasi seilės, o traškūs vaisiai ir daržovės padeda išstumti iš tarpdančių maisto likučius.
  5. Meskite rūkyti – bet koks rūkymas sausina burną, o išsausėjusi burna yra puiki terpė daugintis blogą burnos kvapą sukeliančioms bakterijoms.
  6. Venkite alkoholinių gėrimų – kadangi alkoholis sausina, alkoholinių gėrimų vartojimas gali išsausinti burną, o tai – tiesus kelias link prasto burnos kvapo.
  7. Išsipūskite nosį – išsipūtus nosį kvėpuosite šviežesniu oru. Baltymingas nosies sekretas – puiki terpė nosyje ir gerklėje veistis kolonijoms bakterijų, kurios sukelia blogą burnos kvapą.
  8. Kramtykite becukrę kramtomąją gumą – kadangi blogas burnos kvapas dažnai susijęs su išsausėjusia burna, becukrės kramtomos gumos kramtymas yra puikus būdas palaikyti burnos drėgmę. Seilės atlieka daugelį funkcijų ir viena iš jų – anaerobinių bakterijų nuplovimas bei burnos apvalymas. Rinkitės kramtomąją gumą su ksilitoliu. Ksilitolis yra natūralus saldiklis, kuris padeda kovoti su burnos rūgštingumu ir sumažinti dantų akmenų susidarymą. Vienas iš becukrės gumos su ksilitoliu pavyzdys – „KauX“ kramtomoji guma.
  9. Naudokite deguonies prisotintą burnos skalavimo skystį. Deguonies dėka jis iškart atšviežins jūsų burną. Jame nėra alkoholio ir tokių detergentų kaip natrio laurilsulfatas (SLS), kurie gali burną išsausinti. Burnos skalavimas su Atemfrish burnos skalavimo skysčiu – puikus būdas suvaldyti blogą burnos kvapą sukeliančias bakterijas.
  10. Venkite dantų pastų su stipriais detergentais – putojimą sukeliančio ingrediento natrio laurilo sulfato yra daugelyje parduotuvėje parduodamų dantų pastų, šampūnų, skalbiklių ir net kilimų valiklių! Jis ne tik išsausina burną – tyrimai rodo, kad net 0,5 proc. šios medžiagos koncentratas gali paskatinti burnos gleivinės pleiskanojimą. Šios papildomos burnos apnašos yra puikus maistas blogą burnos kvapą sukeliančioms bakterijoms ir visiškai nepadeda palaikyti jūsų burnos higienos. Mūsų parduotuvėje esančiose dantų pastose natrio laurilo sulfato nėra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *