Kodėl iš mano burnos sklinda blogas burnos kvapas, nors valausi dantis dantų pasta ir dantų siūlu, o mano vaikinas retai valosi dantis dantų pasta ir niekada nenaudoja dantų siūlo, bet jo burnos kvapas yra tarsi kūdikio? Kodėl taip yra? Tai neteisinga!

Burnos higiena ir gaivus kvapas yra du skirtingi dalykai. Yra svarbu valytis dantis ir naudoti dantų siūlą, nes taip jūs apsaugote dantis, bet nesusidorojate su blogu kvapu. Jūsų vaikino burnoje gali išsiskirti daug seilių ar jo liežuvio paviršius yra lygus ir dėl šių priežasčių burnos kvapas išlieka gaivus.

Kiekvieno žmogaus burnoje egzistuoja to paties tipo bakterijos (fuzobakterijos ir aktinomisės), kurios yra normalios burnos mikrofloros dalis ir jų pirminis tikslas yra skaidyti junginius maiste, kad jis būtų lengviau virškinamas. Bet deja, kai kurių žmonių, kenčiančių nuo blogo burnos kvapo, organizmuose dėl neaiškių priežasčių šių bakterijų kiekis yra didesnis. Sakykime, kai kurie žmonės yra labiau linkę turėti blogą burnos kvapą, nes jų burnos ertmė sukuria palankią terpę anaerobinėms bakterijoms, kurios gamina sieros junginius, lemiančius blogą burnos kvapą ir skonio sutrikimus.

Kita priežastis galėtų būti ta, jog Jūsų vaikinas valgo maistą, kuris neskatina bakterijų aktyvumo, kaip tai daro daug baltymų turintis maistas. Kita vertus, galbūt Jūs nuolat jaučiate sausos burnos pojūtį dėl streso darbe, tam tikrų įpročių ar dėl menstruacinio ciklo. Ir, labai tikėtina, jog Jūsų dabartinis burnos skalavimo skystis ir dantų pasta kenkia burnos kvapui, lygiai taip pat, kaip mėtinės pastilės, sudėtyje turinčios cukraus.

Comment on this FAQ

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *