Mano burnoje juntamas skonis yra visiškai gaivus, ar tai reiškia, jog iš mano burnos nesklinda blogas kvapas?

Neurologiškai, kvapo pojūtis ir skonio pojūtis turi du atskirus fizinius centrus smegenyse, kur yra gaunami specifiniai elektriniai impulsai. Vis dėlto, pasirodo, jog jie išsidėstę labai arti vienas kito. Egzistuoja fizinis įrodymas apie tai, jog šių dviejų fizinių centrų receptoriai perduoda skirtingus pojūčius, kurie dažnai susimaišo tarpusavyje. Dėl to kartais yra jaučiamas kvapas, nors iš tiesų jokio kvapo, paremto stimuliavimu skonio centre, nėra. Ir atvirkščiai.

Farmacijos kompanijos seniai suvokė tai, jog galėtų būti labai paprasta ir lengva apgauti visuomenę, sukuriant stiprius mėtinukus ar medicininius kvapus skalavimo skysčiuose, kurie būtų užfiksuojami smegenyse ir sukurtų pojūtį lyg vartotojo kvapas būtų gaivus. Kai kurie gamintojai netgi prideda į skalavimo skysčius karamelės spalvos, kad šie atrodytų labiau „medicininiai“.

Turite suvokti, jog taip, kaip matymas ir girdėjimas yra du skirtingi pojūčiai, lygiai taip pat kvapo ir skonio pojūčiai yra visiškai skirtingi. Jūs galite justi puikų mėtų skonį burnoje, bet darbe šalia Jūsų esantis žmogus gali užuosti nemalonų sieros kvapą, sklindantį iš jūsų burnos. Tai yra dėl to, jog šiuose produktuose esantis cukrus ar alkoholis skatina bakterijas išskirti daugiau sieros junginių.

Kai kuriems skalavimo skysčiams yra suteikiamas „medicininis“ skonis, kad įtikintų vartotoją, jog šis „medicininis“ skonis iš tiesų turi gerą poveikį. Tačiau jei produkto sudėtyje yra alkoholio ar cukraus, vienintelis šio produkto poveikis yra jūsų burnos kvapo pabloginimas.

Ar jūsų burnos kvapas yra gaivus gali padėti sužinoti 5 paprasti būdai aprašyti mūsų svetainėje.

Comment on this FAQ

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *