Dantenų uždegimo gydymas natūraliomis priemonėmis

Dentenu uzdegimo gydymas namuose

Beveik 50 proc. suaugusių ir daugiau nei 70 proc. vyresnio nei 65 metų amžiaus žmonių kenčia nuo dantenų ligų, dar žinomų kaip gingivitas, periodontitas, parodontozė ar tiesiog periodonto ligos. Dantenų skausmas valgant nėra vienintelis rūpestis. Tyrimai rodo, kad dantenų ligos yra susijusios su širdies ir kraujagyslių ligomis. Tačiau, yra ir gera žinia! Išvengti dantenų uždegimo ir efektyviai pasirūpinti savo burnos higiena galite ir namuose.

Dantenų ligų simptomai

Pirmuoju simptomu dažniausiai yra paraudusios ir ištinusios dantenos, kitaip sakant – gingivitas. Šį simptomą galite atpažinti iš labai jautrių, skaudančių dantenų bei galimo dantenų kraujavimo valantis dantis. Apie periodonto ligas praneša ir nuolatinis blogas burnos kvapas ar blogas skonis burnoje. Jau įsisiautėjusios dantenų ligos simptomai – skausmas kramtant, nuo dantų atšokusios dantenos, tarp dantenų ir dantų susikaupę pūliniai bei klibantys dantys.

Dantenų ligų ir gingivito priežastys

Pirmasis dantenų ligų veiksnys – prasta dantų higiena. Taip jūsų burnoje dauginasi bakterijos ir, nors kai kurios bakterijos yra geros, dauguma – ne. „Blogųjų“ bakterijų dauginimąsi ant dantų akmenų skatina didžioji dauguma mūsų valgomo perdirbto maisto ir jame esantis didžiulis kiekis cukraus. Tinkamai nevalant dantų bakterijos gali sukelti dantenų uždegimą, o jo negydant – pradėti nykti dantenų ir kaulo audinys.

Nors burnos higiena yra svarbiausias būdas užtikrinti gerą dantenų būklę, riziką didina ir kai kurios kitos aplinkybės. Dantenų jautrumą gali sukelti ir nėštumo, brendimo ar menopauzės metu vykstantys hormoniniai pokyčiai. Didelis cukraus kiekis kraujyje sergant diabetu taip pat silpnina imuninę sistemą bei leidžia įsigalėti blogosioms bakterijoms. Rūkymas žaloja dantenų audinį ir apsunkina jo atsinaujinimą. O jei jūsų šeimoje kas nors jau sirgo dantenų ligomis, didelė tikimybė, kad ją būsite paveldėję, tačiau tai nereiškia, kad būtinai susirgsite. Jums paprasčiausiai reikia rūpintis savo dantimis ir dantenomis. Rimtų ligų riziką galima sumažinti tiesiog atkreipiant didesnį dėmesį į savo dantenų sveikatos būklę.

Natūralios priemonės sveikoms dantenoms

Žmonės gydydavo dantenų ligas naudodami natūralias priemones nuo senų senovės. Štai penki paprasti būdai, kuriuos, norėdami išvengti periodonto ligų, galite pradėti naudoti jau šiandien:

Sūrus vanduo

Dentenu uzdegimo gydymas namuose | Surus vanduo
Sūrus vanduo

Vanduo su druska naikina bakterijas ir dezinfekuoja uždegimo paveiktas dantenų vietas. Ištirpinkite 1 arbatinį šaukštelį jūros druskos puodelyje šilto vandens. Vieną ar dvi minutes šiuo tirpalu skalaukite burną ir tuomet išspjaukite.

Šalavijas

Dentenu uzdegimo gydymas namuose | Šalavijas
Šalavijas

Dėl savo priešuždegiminių ir dezinfekuojamųjų savybių šalavijas naudojamas nuo seniausių laikų. Paimkite smulkiai supjaustyto šviežio šalavijo ar žiupsnelį džiovinto, patrinkite ant pažeistos dantenų vietos ir palikite 2-3 minutėms. Papildomai į šalaviją galite įmaišyti jūros druskos.

Ciberžolė

Dentenu uzdegimo gydymas namuose | Ciberžolė
Ciberžolė

Ciberžolėje esantis kurkuminas turi stiprių priešuždegiminių savybių, o pati ciberžolė – dar ir antimikrobinių bei antioksidacinių savybių. Ji išvalo žaizdą ir skatina gijimą. Sumaišykite ciberžolės miltelius su vandeniu ar sutrinkite šviežios ciberžolės šaknį. Užtepkite šios pastos ant savo dantų ir dantenų naudodami dantų šepetėlį.

Valymas aliejumi

Tai senas, ilgus amžius naudotas būdas palaikyti gerai dantų ir dantenų būklei. Užkrėstoms vietoms dezinfekuoti ir dantenoms gydyti naudojamas aliejus. Sumaišykite valgomąjį šaukštą sezamų, kokosų ar saulėgrąžų aliejaus ir juo bent porą minučių skalaukite burną, stengdamiesi, kad jo patektų ant pažeistų vietų. Išspjaukite (nenurykite!) ir iškart išskalaukite šiltu vandeniu.

Kepimo soda

Tai turbūt pats paprasčiausias prevencinis sprendimas. Sodą galima naudoti vietoje dantų pastos, tačiau, būkite atsargūs, kadangi kepimo soda turi abrazyvinių savybių, todėl ją reikėtų naudoti atsargiai, sumaišius su alyvuogių aliejumi. Jei jau sergate dantenų uždegimu, užuot valę dantis dantų pasta, iš kepimo sodos ir vandens pasidarykite pastą ir užtepkite ją ant dantenų. Laikykite dvi minutes ir pakartokite procesą nuo dviejų iki trijų kartų per savaitę.

Deguonis – dantenų ligų siaubas

Sergant dantenų ligomis labai svarbu pasirinkti tinkamas burnos priežiūros priemones. Vokietijoje gaminami produktai Atemfrisch savo sudėtyje turi oksiduojančio poveikio junginį hdO2. Kaskart vos patekęs į Jūsų burną šis junginys sukuria daugybę oksidacijos junginių, prisotina deguonimi burnos gleivinę ir neleidžia daugintis bakterijoms. Atemfrisch priemonės ne tik padeda esant dantenų ligoms, bet tuo pačiu ir apsaugo nuo blogo burnos kvapo, kuris dažniausia lydi turinčius dantenų problemų. Taip pat nepamirškite pasirūpinti savo burnos mikroflora ją papildydami gerosiomis burnos bakterijomis – burnos probiotikais.

92 komentarai apie “Dantenų uždegimo gydymas natūraliomis priemonėmis

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Dėkojame už jūsų klausimą. Skalavimas šiltu vandeniu, kuriame ištirpinta druska, gali būti naudinga priemonė gydant dantenų uždegimą namuose. Rekomenduojamas skalavimo dažnis priklauso nuo jūsų individualios būklės.

      Lengvo dantenų uždegimo atveju:
      * Skalaukite burną 2–3 kartus per dieną.
      * Naudokite pusę arbatinio šaukštelio druskos stiklinei šilto vandens.
      * Skalaukite 30 sekundžių, išspjaukite, kartokite, kol sunaudosite visą tirpalą.

      Sunkesnio dantenų uždegimo atveju:
      * Skalaukite burną 4–5 kartus per dieną.
      * Galite naudoti šiek tiek daugiau druskos (iki vieno arbatinio šaukštelio), tačiau būkite atsargūs, kad nepažeistumėte dantų emalio.
      * Skalaukite iki 1 minutės, išspjaukite, kartokite, kol sunaudosite visą tirpalą.

      Svarbu:
      * Nenurykite sūraus vandens.
      * Nenaudokite druskos tirpalo per dažnai ar per ilgai, nes tai gali pakenkti dantenoms ir dantims.
      * Jei dantenų uždegimas nepraeina per kelias dienas ar savaites, kreipkitės į odontologą.

      Be skalavimo druskos tirpalu, galite išbandyti ir kitas natūralias priemones dantenų uždegimui gydyti, pavyzdžiui:
      * Skalavimą mėtų ar ramunėlių arbata: Šios žolelės turi antiseptinių ir raminamųjų savybių, kurios gali padėti sumažinti uždegimą.
      * Alavijo gelį: Alavijas turi priešuždegiminių ir gijimą skatinančių savybių.
      * Kokosų aliejų: Kokosų aliejuje esančios riebalų rūgštys gali padėti sumažinti bakterijų kiekį burnoje ir kovoti su uždegimu.

      Atminkite, kad natūralios priemonės gali būti veiksmingos tik lengvo dantenų uždegimo atveju. Jei jūsų dantenų uždegimas yra sunkesnis, kreipkitės į odontologą dėl profesionalios pagalbos.
      Tikimės, kad ši informacija jums bus naudinga!

  1. Arnoldas sako:

    ką daryti žodžiu su dantų krapštuku išsitraukiau maistą ir skauda tarpdanti ir viršuje yra paraude ir skauda ta dantena skausmas nenori praeiti ir naudojant ramunėlių arbata ką tokioj situacijoj daryti

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Jei patiriate skausmą ir paraudimą dantenose po to, kai naudojote dantų krapštuką ištraukti maistą, svarbu imtis veiksmų, kad sumažintumėte diskomfortą ir išvengtumėte galimų komplikacijų. Štai keli žingsniai, kuriuos galite atlikti:
      Švelnus burnos plovimas. Naudokite druskos vandenį arba švelnų antiseptinį burnos skalavimo tirpalą. Druskos vanduo gali padėti mažinti uždegimą ir skausmą.
      Venkite dirginimo pažeistoje srityje. Venkite kramtyti su ta puse, ar liesti pažeistą sritį. Taip pat venkite labai karštų, šaltų, aštrių ar rūgščių maisto produktų, kurie gali dirginti danteną.
      Tinkama burnos higiena. Tęskite švelnų dantų valymą ir naudokitės tarpdančių siūlu, bet būkite atsargūs, kad nekeltumėte papildomo dirginimo pažeistoje srityje.
      Naudokite šaltą kompresą. Uždėkite ant skaudamos vietos šaltą servetėlę ar ledą, suvyniotą į rankšluostį, laikykite 15-20 minučių. Ledas gali padėti mažinti patinimą ir skausmą.
      Skausmą malšinantys vaistai. Galite vartoti priešuždegiminius vaistus, pvz., ibuprofeną, paracetamolį, jei nėra kontraindikacijų.
      Stebėkite būklę. Jei skausmas ar paraudimas nemažėja arba blogėja, arba jei pastebite kitų simptomų, tokių kaip kraujavimas, pūliai ar patinimas, nedelsdami kreipkitės į odontologą.
      Konsultacija su odontologu. Jei simptomai išlieka arba jaučiate nerimą, būtinai kreipkitės į odontologą. Jis gali patikrinti, ar nėra rimtesnių problemų, pavyzdžiui, dantenų ligos ar dantų infekcijos.
      Atminkite, kad tai yra bendros rekomendacijos. Jūsų konkrečiai situacijai gali reikėti individualaus dėmesio ir profesionalios medicinos pagalbos.

  2. Marijana sako:

    Sveiki, man virš vieno krūminio danties vis atsiranda baltos pūslytės, higieną darausi pastoviai, danties kol kas neskauda, gal galit patarti kaip gydyti namų sąlygomis

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki! Pirmiausia norime pabrėžti, kad internetu teikiami patarimai negali pakeisti profesionalios odontologo ar gydytojo konsultacijos, ypač kai kalbama apie sveikatos problemas. Baltos pūslytės ant dantenų gali būti įvairių sveikatos problemų požymis, todėl svarbu, kad jūsų situaciją įvertintų specialistas.
      Vis dėlto, jei norite pabandyti gydyti namų sąlygomis, galite atkreipti dėmesį į šiuos aspektus:
      Burnos higiena. Nors rašote, kad laikotės geros burnos higienos, įsitikinkite, kad teisingai naudojate dantų šepetėlį ir siūlą, bei švelniai valote dantenas. Per stiprus dantų valymas gali pažeisti dantenas ir sukelti papildomų problemų.
      Druskos vanduo. Praskalavimas druskos vandeniu gali padėti sumažinti uždegimą ir dezinfekuoti burnos ertmę. Ištirpinkite pusę arbatinio šaukštelio druskos stiklinėje šilto vandens ir praskalaukite burną keletą kartų per dieną.
      Mėtų ar ramunėlių arbata. Šių žolelių arbatos turi antiseptinių ir raminamųjų savybių, kurios gali padėti sumažinti uždegimą.
      Maisto papildai. Vitaminai C ir D bei cinkas gali padėti stiprinti imuninę sistemą ir skatinti gijimą.
      Venkite aštrių, rūgščių ar labai karštų maisto produktų ir gėrimų, kurie gali dirginti dantenas. Jei būklė negerėja ar pastebite kitų simptomų, tokių kaip danties skausmas, patinimas ar kraujavimas iš dantenų, nedelsiant kreipkitės į odontologą.
      Atsiminkite, kad šie patarimai negali pakeisti profesionalios medicininės pagalbos, ypač jei simptomai tęsiasi ar blogėja. Visada geriausia pasikonsultuoti su gydytoju ar odontologu.

  3. Sima sako:

    Sveiki, pries menesy pradejo skaudeti danty nors jis sveikas, tuo pat metu reikejo isvykti i uzsieny, paskutine diena apsilankius padare danties nuotrauka
    pasake jog saknies
    uzdegimas kury reiktu ateityje tvarkyti, su tam tikrom priemonem nes tai siauroji saknis..israse antibiotiku prageriau visa kursa kaip ir viskas ok, po dvieju menesiu vel prasidejo skausmas iskele
    danty vel pradejau gerti atibijotikus atsirado isorinis guziukas ant to dancio tai buvo pulinukai vis issispaisdavau dancio nebeskauda pulinuko nebera bet jauciu dandikaulio pakitima, ar tai labai blogai? ir ka tokiu atveju daryti? Pakitimas nedidelis antibijotikus geriu 3 dienos bet zandikaulis atrodo kaip patines truputy nei kita puse. Aciu uz bet koky atsakyma.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Atrodo, kad jums yra lėtinis šaknies uždegimas. Šis uždegimas gali atsirasti dėl įvairių priežasčių, pavyzdžiui, dėl karieso, traumos, dantų protezų ar plombų. Lėtinis šaknies uždegimas dažnai būna besimptomis, tačiau kai jis paūmėja, gali atsirasti danties skausmas, patinimas, pūliavimas.
      Jūsų atveju, atrodo, kad antibiotikų terapija nebuvo pakankamai veiksminga, kad visiškai pašalintų uždegimą. Todėl rekomenduojame kuo greičiau kreiptis į odontologą, kad jis įvertintų situaciją ir paskirtų tinkamą gydymą. Gali būti, kad reikės atlikti šaknies kanalų gydymą arba danties pašalinimą.
      Žandikaulio pakilimas yra dažnas lėtinio šaknies uždegimo simptomas. Jis atsiranda dėl to, kad uždegimas sukelia audinių patinimą. Jei pakilimas yra nedidelis ir antibiotikų terapija duoda teigiamų rezultatų, dažniausiai jis savaime praeina. Tačiau jei pakilimas didelis arba jei antibiotikų terapija neveiksminga, gali prireikti chirurginio gydymo.
      Antibiotikai dažnai skiriami infekcijos valdymui, tačiau jie nėra ilgalaikis sprendimas. Svarbu, kad antibiotikus skirtų ir jų vartojimą kontroliuotų gydytojas.

  4. Gabija sako:

    Viršutinio iltinio danties dantena labai pakilusi, matosi daugiau danties, negu kito iltinio. Baisu, kad dantena nepakiltų taip, kad atvertų šaknis. Ar dar įmanoma sau pagelbėti?

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Jūsų aprašytas danties pakilimas gali būti susijęs su keliais veiksniais, įskaitant:
      Dantų apnašo ir akmenų kaupimasis. Jei dantis nėra tinkamai valomas, ant jo gali kauptis bakterijų sluoksnis ir akmenys. Tai gali sukelti dantenų uždegimą ir atsitraukimą.
      Pradinė periodonto stadija. Periodonto liga yra dantų ir dantenų liga, kuri gali sukelti dantenų atsitraukimą ir kaulo praradimą.
      Trauma. Danties trauma, pavyzdžiui, smūgis, taip pat gali sukelti dantenų atsitraukimą.
      Jei dantena pakilo taip, kad matosi daugiau danties nei kito iltinio, tai yra ženklas, kad reikėtų kreiptis į odontologą. Odontologas apžiūrės dantį ir nustatys, kokia yra priežastis. Priklausomai nuo priežasties, gydytojas gali rekomenduoti:
      Profesionalią burnos higieną. Odontologas pašalins apnašą ir akmenis, kad būtų sumažintas uždegimas ir dantenų atsitraukimas.
      Periodonto gydymo procedūras. Jei yra periodonto liga, odontologas gali rekomenduoti periodonto gydymo procedūras, kurios padės atstatyti dantenų sveikatą.
      Danties protezavimą. Jei dantenos atsitraukimas yra labai stiprus, gali prireikti danties protezavimo.

      Jei dantena atsitrauks taip, kad atvers šaknis, tai gali sukelti skausmą, jautrumą ir danties praradimą. Todėl svarbu kuo greičiau kreiptis į odontologą, kad būtų išvengta komplikacijų.

      Štai keletas patarimų, kaip sumažinti dantenų atsitraukimo riziką:
      Reguliariai valykite dantis šepetėliu ir dantų pasta.
      Naudokite dantų siūlą bent kartą per dieną.
      Reguliariai apsilankykite pas odontologą, kad būtų atliktas burnos higienos patikrinimas ir profesionalus apnašų bei akmenų valymas.

  5. Aurelija sako:

    Sveiki,
    Skauda po dantimi esančią danteną, bet tik tada kai paspaudi, dantis nejuda ir nekraujuoja. Prieš mėnesį buvo atlikta higiena.Geriant ar valgant nesijaučia diskomfortas. Kas tai galėtų būti? Kaip pagelbėti dančiui?

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki, dėkojame už Jūsų klausimą. Skausmas po dantimi esančioje dantenoje, kuris atsiranda tik paspaudus, gali būti dėl kelių priežasčių. Viena iš galimų priežasčių yra dantenų uždegimas, kurį sukelia bakterijos. Kita priežastis gali būti danties šaknies pažeidimas, kurį gali sukelti kariesas ar trauma. Kadangi jūs minėjote, kad dantis nejuda ir nekraujuoja, tai rodo, kad danties šaknis nėra smarkiai pažeista. Tačiau, kad nustatytumėte tikslią skausmo priežastį, rekomenduotume apsilankyti pas odontologą. Odontologas atliks išsamią dantų apžiūrą ir, jei reikės, atliks papildomus tyrimus, pavyzdžiui, rentgenogramą. Remiantis tyrimų rezultatais, odontologas galės nustatyti skausmo priežastį ir paskirti tinkamą gydymą.

  6. Vidas sako:

    Man paradontozė, nustatė stomatologas. Niekas neištinę, bet priekinius apatinius dantis skauda, kai paspaudžiu.
    Ar yra koks natūralus vaistas? Čia nepastebėjau

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Deja, nėra jokio vieno natūralaus vaisto, kuris galėtų visiškai išgydyti parodontozę. Tačiau yra keletas natūralių priemonių, kurios gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą, taip pat pagerinti dantenų sveikatą.
      Štai keletas patarimų, kurie gali būti naudingi:
      Gerkite daug vandens. Vanduo padeda išplauti bakterijas iš burnos.
      Valgykite daug vaisių ir daržovių. Vaisiuose ir daržovėse yra daug vitaminų ir mineralų, kurie yra naudingi dantenų sveikatai.
      Naudokite natūralų dantų šepetėlį ir dantų pastą. Natūralūs produktai dažnai yra švelnesni dantenoms nei įprastos dantų pastos ir šepetėliai.
      Valykite tarpdančius. Tarpdančių valymas yra svarbi dantų higienos dalis.
      Rūkykite mažiau arba visai nerūkykite. Rūkymas yra vienas iš pagrindinių parodontozės rizikos veiksnių.

      Jei skauda priekinius apatinius dantis, kai juos paspaudžiate, gali būti, kad turite dantų akmenų ar periodonto kišenių.
      Štai keletas natūralių priemonių, kurios gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą:
      Šiltas kompresas. Šiltas kompresas gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą.
      Eteriniai aliejai. Kai kurie eteriniai aliejai, tokie kaip arbatmedžio aliejus, gali padėti sumažinti uždegimą.
      Natūralūs skalavimo skysčiai. Natūralūs skalavimo skysčiai, tokie kaip ramunėlių ar jonažolių nuoviras, gali padėti išvalyti tarpdančius ir sumažinti bakterijų kiekį.
      Prieš naudodami bet kokią natūralią priemonę, svarbu pasitarti su odontologu, kad įsitikintumėte, jog ji saugi jums.
      Linkime jums kuo greičiau pasveikti!

  7. Mantas sako:

    Sveiki, jau tris dienas patinusi viršutinė dantenų pusė, bet tik viena, kitoje pusėje viskas gerai, ka reikėtų daryti?

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki, patinimas gali būti dėl įvairių priežasčių, įskaitant:
      Infekciją. Jei patinimas lydimas skausmo, tai gali būti infekcijos požymis. Infekcijos gali atsirasti dėl dantų akmenų, dantų ėduonies ar kitų dantų problemų.
      Alerginę reakciją. Jei patinimas lydimas niežulio ar bėrimo, tai gali būti alerginės reakcijos požymis. Alerginės reakcijos gali atsirasti dėl dantų pastos, burnos skalavimo skysčio ar kitų dantų priežiūros priemonių.
      Skausmą malšinančių vaistų šalutinį poveikį. Jei vartojate skausmą malšinančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas ar aspirinas, jie gali sukelti dantenų patinimą.
      Jei patinimas nepraeina per kelias dienas arba yra lydimas kitų simptomų, tokių kaip skausmas, karščiavimas ar bėrimas, rekomenduojame kreiptis į odontologą. Odontologas galės nustatyti tikslią priežastį ir pasiūlyti tinkamą gydymą.

  8. Martyna sako:

    Išsivaliau tarpdančius su dantų siūlu, ryte buvo patinusi dantena, bet skausmo stipraus nėra. Dvi dienas skalavau su druska ir vandeniu, tinimas nurimo, bet šiek tiek maudžia danteną prie krūminio danties apačioje, atsirado skausmas žandikaulio apačioje po dantinimi.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki. Jūsų atveju svarbiausia yra kreiptis į profesionalų odontologą, kuris galės atlikti tikslią diagnozę ir paskirti gydymą. Kol pateksite pas savo gydytoją, tęskite reguliarią burnos higieną – minkšto dantų šepetėlio naudojimas ir tarpdančių valymas gali padėti išvengti infekcijų ir uždegimo. Skalavimas druskos tirpalu gali padėti sumažinti uždegimą ir patinimą. Tačiau negalima naudoti per stipraus tirpalo, kad nebūtų dirginama dantenų gleivinė. Jei patiriate skausmą, galite laikinai pavartoti ibuprofeno, kad sumažintumėte diskomfortą. Tačiau svarbu vadovautis gamintojo nurodymais ir nevartoti jo ilgiau nei rekomenduojama. Jei skausmas ar diskomfortas tęsiasi arba net blogėja, ypač jei atsiranda patinimas, rekomenduojame susisiekti su savo odontologu, jis apžiūrės ir paskirs tinkamą gydymą.

  9. Edgaras sako:

    Sveiki .
    Turwjau problema is niekur sutino dantenos ties kruminiu dantimi . Kadangi nebuvo galimybes kreiptis i dantista sugeriau antibijotiku kursa ( plataus spektro ) skausmas dingo viskas kaip ir gerai bet isliko dantenos patinimas ir vis ji siek tiek jauciu ir tai teunka jau 2-3 saw . Ka patartumete daryti .

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Ačiū už jūsų klausimą. Suprantama, kad susidūręs su tokiu nepatogumu, ieškote patarimo. Galime pateikti jums keletą bendrų rekomendacijų:
      1. Konsultuokitės su gydytoju. Nepaisant to, kad antibiotikai galėjo padėti sumažinti skausmą, išlikęs dantenų patinimas gali rodyti galimas komplikacijas ar likusias problemas. Kreiptis į dantų gydytoją arba periodontologą būtų geriausias žingsnis, kad būtų galima įvertinti jūsų padėtį ir gauti profesionalų patarimą.
      2. Tinkama burnos higiena. Patikrinkite, ar tinkamai prižiūrite savo dantis ir dantenų sveikatą. Tinkama burnos higiena, įskaitant reguliarų dantų ir tarpdančių valymą, skalavimą antibakteriniais skysčiais, gali padėti išlaikyti dantenų sveikatą.
      3. Šilti kompresai gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą. Tačiau nepamirškite, kad tai tik laikinas sprendimas, kol galėsite pasitarti su gydytoju.
      4. Laikinai venkite kietų, aštrių ar labai karštų maisto produktų, kurie gali dirginti dantenas ir sukelti diskomfortą.
      Tačiau svarbiausias patarimas yra kreiptis į profesionalų dantų gydytoją. Tik jis gali nustatyti diagnozę ir pasiūlyti tinkamus gydymo metodus, atsižvelgiant į jūsų individualią situaciją.

  10. Laima sako:

    Sveiki, kokias priemones naudoti, kad greičiau užgytų žaizdos dantenose ir sumažėtų skausmai po to, kai buvo atlikta dantų implantų operacija – antras etapas „gijimo galvučių įsukimas” ? Deja, atsitiko taip, kad nebuvo sudarytos sąlygos dviejų savaičių pertraukai tarp procedūrų, kad sugytų, o po šios chirurginės operacijos iš karto (po 10 min.) buvau nusiųsta į kitą kabinetą, kur gydytojas protezuotojas jau pradėjo atspaudų nuėmimą ir kt. Skauda jau kelios dienos, nežinau, ką daryti. Dėkui už atsakymą.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki! Labai apgailestaujame, kad patiriate skausmą po dantų implantų operacijos. Štai keletas priemonių, kurias galite išbandyti, kad pagreitintumėte žaizdos gijimą ir sumažintumėte skausmą:
      1. Šaltasis kompresas. Pirmąsias 24 valandas po operacijos galite uždėti šaltą kompresą ant veido aplink implantų vietą. Tai padės sumažinti patinimą ir skausmą.
      2. Galite pasikonsultuoti su savo gydytoju dėl tinkamų nuskausminančių ar priešuždegiminių vaistų, kurie gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą.
      3. Burnos skalavimas druskos vandeniu – sumaišykite šiltą vandenį su druska ir atsargiai skalaukite burną kelis kartus per dieną. Druska gali padėti dezinfekuoti žaizdą ir skatinti jos gijimą.
      4. Burnos skalavimas ramunėlių arbata – ramunėlių savybės gali padėti sumažinti uždegimą ir skausmą. Gerkite nekarštą arbatą arba naudokite ramunėlių arbatą kaip burnos skalavimo tirpalą.
      5. Venkite kieto maisto ir karštų gėrimų.
      Svarbu suprasti, kad šie patarimai gali padėti sumažinti skausmą ir pagreitinti gijimo procesą, tačiau geriausia pasitarti su savo gydytoju dėl konkrečių priemonių, atsižvelgiant į jūsų individualią situaciją. Jis gali suteikti jums patarimų, kaip geriausiai suvaldyti skausmą ir pagreitinti žaizdų gijimą po dantų implantų operacijos.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Jei patinimas dėl danties tęsiasi jau antrą dieną, rekomenduojame kreiptis į odontologą, kad gautumėte profesionalią medicininę pagalbą.
      Tuo tarpu, namų sąlygomis galite imtis kelių veiksmų, kad palengvintumėte patinimo simptomus:
      1. Uždėkite šaltą kompresą (pvz., ledą įvyniotą į skudurėlį arba šaldytą daržovę) ant patinusio žando. Tai gali padėti sumažinti patinimą ir skausmą.
      2. Paruoškite šiltą druskos tirpalą, įmaišydami šaukštelį druskos stiklinėje šilto vandens. Skalaukite burną šiuo tirpalu keletą kartų per dieną. Druska gali padėti sumažinti uždegimą.
      3. Galite pasitarti su vaistininku ir išbandyti priešuždegiminius vaistus, pvz., ibuprofeną ar paracetamolį. Jie gali padėti sumažinti skausmą ir uždegimą.
      Tačiau jei patinimas tęsiasi arba stiprėja, svarbu kuo greičiau kreiptis į odontologą ar kitą kvalifikuotą sveikatos priežiūros specialistą. Jie galės nustatyti tikrąją problemos priežastį ir paskirti tinkamą gydymą.

  11. Klementina sako:

    Sveiki, man skaudėjo dantį, o poto ryte atsikėlusi buvau patinus dabar 2diena žandas patino, ka daryt? Ir ar butų galima namų sąlygomis išsigydyti?

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki! Labai svarbu kuo skubiau kreiptis į profesionalų odontologą, kad gautumėte tinkamą diagnozę ir gydymą. Štai keletas bendrų patarimų, kaip galite laikinai sumažinti patinimą:
      Prie patinusio žando galite priglausti šaltą kompresą. Šaltis gali padėti sumažinti patinimą ir sumažinti skausmą. Tačiau įsitikinkite, kad ledo paketas yra apvyniotas į rankšluostį arba panašų audinį, kad neatsirastų tiesioginis kontaktas su oda.
      Skalaukite šiltu druskos vandeniu. Druskos tirpalas gali padėti sumažinti patinimą ir uždegimą. Stiklinėje šilto vandens ištirpinkite šaukštelį druskos, gerai išmaišykite ir skalaukite burną šiuo tirpalu.
      Jei jaučiate skausmą, galite pasikonsultuoti su vaistininku ir paklausti, kokį nereceptinį vaistą galite vartoti, kad sumažintumėte skausmą ir uždegimą. Laikykitės nurodymų, pateiktų ant vaisto pakuotės.
      Vis dėlto mes primygtinai rekomenduojame kreiptis į odontologą. Tik jis galės nustatyti tikrąją problemos priežastį ir paskirti tinkamą gydymą. Žando patinimas gali būti susijęs su įvairiomis dantų ir žandikaulių ligomis, todėl svarbu gauti profesionalią pagalbą. Namuose galite tik laikinai sumažinti patinimą naudodami minėtus metodus, tačiau tai neturėtų pakeisti profesionalaus gydymo.

  12. Edvinas sako:

    Sveiki skausmas tiek viršuje kairėje puseje, skausmas keliauja vietomis ir jauciasi ir apatinio zandikaulio kairej pusej. Skausmas keliauja į dantis. atrodo jog, po liežuviu perbraukus dantenis jis vėl suaktyvėja skausmas. nezionau kaip sumazinti.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Ačiū, kad pasidalinote savo simptomais. Skausmas, kurį aprašote, gali rodyti įvairias būkles, todėl geriausia kreiptis į gydytoją odontologą, kad gautumėte tikslią diagnozę ir tinkamą gydymą. Gydytojas galės atlikti išsamų burnos ir žandikaulio tyrimą. Gali prireikti atlikti papildomus tyrimus, pavyzdžiui, rentgeno nuotraukas.
      Kol laukiate gydytojo vizito, galite pabandyti sumažinti skausmą ir diskomfortą naudodami kelias namines priemones:
      Pabandykite prie skausmingos srities prispausti šaltą arba šiltą (pagal jūsų pageidavimą) kompresą. Tai gali padėti sumažinti skausmą.
      Galite vartoti nuskausminančius vaistus, tokius kaip ibuprofenas ar acetaminofenas (paracetamolis), siekiant laikinai sumažinti skausmą. Svarbu laikytis nurodymų ir dozavimo instrukcijų.
      Burnos skalavimas sūriu vandeniu: paruoškite šiltą vandenį su šaukšteliu druskos ir naudokite jį kaip burnos skalavimo tirpalą. Tai gali padėti sumažinti uždegimą ir palengvinti skausmą.
      Tačiau svarbiausia yra konsultuotis su gydytoju, kad gautumėte profesionalią medicininę pagalbą. Jis gali nustatyti tikrąją priežastį ir paskirti tinkamą gydymą, jei reikia.

  13. Indrė sako:

    Sveiki,
    Jau antrą diena pradėjo skaudėti viršutinės dantenos. Nei jos paraudusios, nekraujuoja, tiesiog skauda. Čia gali būti gal nuo danties , ar čia koks nors dantenų uždegimas ?

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Skausmas viršutinėse dantenose gali turėti kelias priežastis, įskaitant danties problemą arba dantenų uždegimą. Kadangi jūsų dantenos nėra paraudusios ir nekraujuoja, tai gali reikšti, kad problema susijusi su dantimi.
      Galimos priežastys, kodėl skauda viršutines dantenas, gali būti šios:
      Kariesas ar danties įtrūkimas: jei danties skausmas yra vietinis, jis gali reikšti karieso ar įtrūkusio danties problemą. Gali būti taip, kad skausmas spinduliuojasi į dantenų plotą.
      Danties nervo uždegimas: jei skausmas yra intensyvus ir ilgalaikis, tai gali rodyti, kad danties nervas yra pažeistas.
      Dantenų uždegimas: dantenų uždegimas gali sukelti skausmą, paraudimą ir patinimą. Taip pat gali būti jautrumas karštiems ar šaltiems maisto produktams.
      Jei skausmas yra lengvas ar vidutinio sunkumo, jis gali būti susijęs su kariesu, dantų įtrūkimu ar dantenų uždegimu. Rekomenduojame pasikonsultuoti su odontologu ar vaistininku, kad jie galėtų nustatyti, kas sukelia skausmą ir rekomenduoti tinkamą gydymą. Jei skausmas yra intensyvus ar kartojasi, tuomet rekomenduojame kreiptis į gydytoją kuo greičiau.

  14. Ieva sako:

    Sveiki, iššoko guziukas ant apatines dantenos..Yra kietas, bet neskausmingas..Kas tai galėtų būti ir kaip reikėtų gydyti namu priemonemis?

  15. Janina sako:

    Sveiki,po protezu atsirado nutrinta žaizdelė,ar namų sąlygomis galima susigydyti? Protezai išimami,ar reikia jšimti gydant? Ačiū

  16. Laimonas sako:

    Laba diena, kelios dienos paraudusios,tiksliau balksvai raudonos, skaudancios dantenos. Manau busiu pažeidimus padaręs per daug valant dantų šepetėliu. Bandau naudot eludril skysti, bet kolkas rezultatų nedavė, ką patartumete naudoti.

  17. Rasa sako:

    Sveiki. Man skilo plombuoto danties kraštas, tačiau neiškrenta, kažkas jį prilaiko, negaliu atitraukti. Taip jau vaikštau 5d. O vizitas pas gydytoja tik dar po 5d. O man gerokai patino dantena prie to danties. Nors stengiuosi nevalgyti ta puse, bet po valgio peršti tą vietą. Vėliau aprimsta. Kuo galėčiau paskalauti dantis, kad tinimas sumažėtų? Ar tokioj situacijoj galima laukti ar reikia skubiai gydyt/šalint dantį? Ačiū

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Dauguma odontologinių klinikų suteikia būtinąją skubiąją pagalbą tą pačią dieną. Namų sąlygomis galima skalauti druskos tirpalu, tačiau jūsų atveju galimai reikalingas gydymas antibiotikais. Ieškokite klinikos, kuris gali suteikti skubiąją apžiūrą.

  18. Arunas sako:

    Labadiena noriu paklausti ką daryti nes man pradėjo klibeti kaip kurie dantys kaip jūs būtų įmanoma sustabdyti klibejima ir kaip gydyti kad neiskristu

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki, suraskite gerą periodontologą, jis sudarys jums individualų gydymo planą bei parinks tinkamas priemones. Būtina valyti tarpdančius, naudoti irigatorių, nes dantenų uždegimai susiformuoja, kai juose lieka maisto likučių ir čia apsigyvena anaerobinės bakterijos bei pridaro daug žalos. Anaerobinės bakterijos negali pakęsti deguonies, todėl galite rinktis priemones su deguonimi, pvz. Atemfrisch.

  19. Ramūnas sako:

    Laba diena,pastebėjau,kad
    „išilgėję“ priekiniai apatiniai viduriniai
    2 dantys. Gal galite patarti kokią pastą geriau naudoti, ar kažką kitą? Nes kolkas galimybės pas odontologą nuvykti neturiu. Ir gal galit bent apytiksliai pasakyti kiek kainuoja dantenų gydymas? Iš anksto ačiū.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki, jei teisingai supratome, pas jus yra dantenų recesija (dantenų pasmukimas). Reikėtų išsiaiškinti jos priežastis, vengti kietų šepetėlių, balinančių ir abrazyvių dantų pastų. Dantenų priauginimo kaina skaičiuojama individualiai, po konsultacijos. Būtinai pasikonsultuokite su specialistu.

  20. Neringa sako:

    Sveiki dantenos skauda toks tempimo jausmas .lyg bučiau ne su savo dantimis .dantis sutvarkyti .burnos higiena daryta pries savaite vistiek dantenas skauda tempia .

  21. Gintare sako:

    Sveiki,pries pusantru metu man state 6 galinius dantis,jau visa savaite skauda ta puse zandikaulio,sukasti skausminga,dantenos istinusios ir paraudusios,jeigu reikia taisyti ta danti ant kurio yra uzdeta karunele,tai karunele stomotologas visa turi lauzyti ir nuimineti

  22. Viktorija sako:

    Sveiki mano dukrytei 1,5m buvo uzpuliavusios dantenos praejo bet jau keli men kai dantenu pabrukimas vis yra kaip galima panaikinti ar tai gali butu nuo dantuku dygimo ?:)

  23. Laura sako:

    Sveiki, turiu problema, ir stipriai pergyvenu, man antra diena skauda viršutinio žandikaulio krūmini dantį. Jis pasidaręs jautrūs, ir sukandus ji skauda… Taip pat dėl šitos problemos gomurio dešinėje pusėje netoli danties iškylo pulinukas, bijau nežinau ką daryti.. bijau kad kažko neatsitiktu, gal galite kažką patarti? Būčiau labai dėkinga 😔😇

  24. Laimis sako:

    Sveiki, pries puse metu idejo 4dantu tilta, ir dabar jau antra savaite patinusios dantenos,jautrus vienas dandis tas ant kurio ir move tilta ir patrynus su pirstu dantenas yra blogas kvapas.. patRkite ka daryti esu uzsenyje

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki,
      gydytojas turėjo apmokyti, kad po kiekvieno valgymo būtina išvalyti tarpdančius siūlu arba tarpdančių šepetėliu. Galimai prasidėjo dantenų uždegimas dėl maisto likučių. Naudokite specialius uždegimą mažinančius skalavimo skysčius, dantų gelį su chlorheksidinu ir kreipkitės į gydytoją.

  25. Alma sako:

    Buvo nusukus metalinė danties karūnėlė.Pusė danties buvo tvirta.Stomatologė užuot užmovusi ir pricementavusi karūnėlę ant tos pusės danties, ją nupjovė ir kažkaip pastatė karūnėlę.Taigi ji ten nesilaikė, nukrito vos išėjus pro duris iš stomatologo kabineto.. Bet po šitos procedūros prasidėjo dantenų uždegimas, ko prieš tai nebuvo, nikad dantenos neskaudėjo. Tai buvo Kėdainių šeimos klinikoje.

  26. Jurate sako:

    Sveiki ,sudejo dantu plokstele virsuj ,bet kandant skauda ta vieta kur pasalino sakni ,gal yra galima kazkuo patept dantenas toj vietoj kur istraukta saknys ,kad greiciau uzgytu dantena

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Sveiki,
      Įprastai, jei chirurgas mato, kad yra reikalingos spec. priemonės, jas skiria po intervencijos, kaip pvz. dantenų gelį su chlorheksidinu: Curasept gelis. Tačiau, jei nepaskyrė, galbūt užtektų švelniai paskalauti burną vos šiltesniu nei kambario temperatūros druskos tirpalu.

  27. Deimantė sako:

    Sveiki ka daryti kai yra iškilusios dantenos labai skauda net nebežinau ka daryti nenoriu prigerti vaistu nes dar maitinu

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Jūsų dantenas turi apžiūrėti odontologas, galbūt seniai daryta burnos higiena ir dantenose yra susikaupusių akmenų, kuriuos mechaniškai reikia pašalinti. Taip pat gydytojas Jus turi apmokyti kaip valyti tarpdančius – ar dantų siūlu, ar tarpdančių šepetėliu. Reikia nustatyti priežastį, kodėl dantenose kyla uždegimas.

  28. Ernesta sako:

    Sveiki. Laukiuosi 17 sav., užejo skaudeti iesnas, nuvaževus pas dantistus, paske kad dantenu uždegimas ir nelabai gali padėti. Tai išraše vaistu, skalavimu. Po to antibijotiku su paracetamoliu. Patarkite ar galima vartoti paracetamoly su antibijotikais kartu?

  29. Ieva sako:

    Sveiki.mano dukrytei 5m yra nutrupejes priekinys dantukas.pradejo sakyti kad skauda ta danti ir ryte pabudo istinusia lupa,turbut istino to danties dantena. Tas pats buvo pries menesi,gerem anribiotikus praejo.ar tik antibiotikais galima tai isgydyti?

  30. Eduta sako:

    Laba nesuprantu kas cia man pries kokias keles dienas is pirmo pajutau kad kai valgau ka nors biski kietesnio nan skauda tas vietas kur esu netekusi dantu o db kaip virsus pabales zaizdos dar labiau skauda kai valgau kieta maistaka daryt ar cia galima apseiti be gyditojo

  31. Ieva sako:

    Sveiki. Jau kelias dienas už priekinių viršutinių kandžių jaučiu guzelį iš kurio ištekėjo šiektiek pulių. Dantų neskauda jokio diskomforto nejaučiu , ar gali buti kad supūlevo danties šaknys ?

  32. Diana sako:

    Sveiki.Po krūminiu dantu blombavimo sudirgusios dantenos prie dantu.Tarp tu dantu dvieju visą laiką atrodo ,kad maisto prilindę ir norisi krapštyti.Daktarui sakiau ,kad man atrodo ,kad blogai užblombavo ir mano sukandimas nusileido ir kai kramtau labai didelis kontaktas su dantenom.Bet man sako ,kad taip negali būti.Nežinau ką daryti bijau valgyt nes vėliau dilgčioja,maudžia.Ką patartumėt.Iki tvarkymo dantu taip nebuvo.Atsiprašau už klaidas nėras kavetūroje u nosinės.

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Dauguma odontologų nenori pripažinti savo klaidų, kreipkitės į kitą specialistą, tegul įvertina kito gydytojo darbą, tai jie sugeba atlikti labai išsamiai :) Jei tikrai viskas gerai, tuomet reikėtų palaukti bent savaitę ar keletą, nes po plombavimo dar kurį laiką gali likti nežymus danties pakilimas ar maudimo jausmas.

  33. Paslaptis sako:

    Sveiki, o ką daryt jei oas odontologą tik mėnesio gale, o šiuo metu dantenos ištinusios, auga iškart 4 protiniai dantys ir plius vienas dantukas su nemaža skylute. Ir baisiausia tai, kad negaliu isižioti ir valgyt, nes vos vos eina įsižioti.

  34. Domas sako:

    laba diena, turiu problema su dantim, issivalius dantis nespeja praeiti dvi valandos o jau blogas kvapas ir nemalonus skonis burnoje, atsiranda puslytes isibrezus su kietesniu maistu bet per diena dvi jos sprogsta kartu su krauju, gal galetumem patarti koki vaista, ar pasta skalavimo skysti? beje kokia liga tai galetu?

  35. Kotryna sako:

    Sveiki, mano dantys sveiki, taciau galimai nuo per didelio streso pertekliaus susidare dantenu uzdegimas kaireje puseje, skausmas keliauja vietomis ir jauciasi ir apatinio zandikaulio kairej pusej dantenos. atrodo kuo daugiau streso tuo pablogeja skausmas. nezionau kaip sumazinti.

  36. Jurgita sako:

    Sveiki. Nei is sio nei is to ant dantenu atsirado po vakarienes atsirado pulinukas ne didelis. Ar galima Jo butu atsikratyt namu salygom ar reiketu antibiotiko?

  37. Edita sako:

    Sveiki,

    Gyvenu UK ir del esamos situacijos siuo metu labai sudetinga rasti specialista kiris apziuretu kas nutiko mano dantenom. Vakar vakare pajutau dantenu tinima, istino visa virsutiniu dantenu kairioji puse. Siandiena prasidejo skaudejimas ir po nakties sutinimas dar paumejo.. ka daryti tokiu atveju? Aciu

  38. Tomas sako:

    Labas man tvarke dantį bet sake kad yra infekcija tai neistrauke nerva ir kur buvo skylute dantije ja uz tvarke sake ateiti kaip prais infekcija bet labai skauda nezinau ka daryti jau 3diena

  39. Asta sako:

    Sveiki,
    Planuojamas protinio danties rovimas, bet dabar šiek tiek toje pusėje patinę dantenos, tikriausiai dėl susikaupusių akmenų. Kada rekomenduotumėte atlikti higieninį valymą? Prieš ar po danties ištraukimo?

  40. Arunas sako:

    Sveiki, mano apatiniu dantu dantenos labai jautrios kaip ziuredamas tv klibinau apatinius 2 dantis ir priklibinau iki to kad pajudinus lupa pasijunta nemalonus jausmas plius negaliu nieko kramtyti su tais dantimis jauciasi patinimas. ka galetumes parekomenduot esu siuo metu uk.

  41. Rūta sako:

    Sveiki, man prieky virsui iš desines puses nuo pagrindinio danties sekantis danties virsuje dantena pajuodavo biskis ir manau kad tinti prades, is po nakties kazkaip ryte jau pajutau kad dantis valydama gomurio virsuje taip pat prie danties to paties jauciasi guziukas minkštas, ar aliejus padės

  42. Gerda sako:

    Sveiki. Padekit labai prašau esu užsienyje šiuo metu šeštadienį isrove dantį klinikoje susimokejau nes mano draudimas čia negalioja. Žodžiu ištraukė danty bet pačio danties kanalo ne išvalė ir jame buvo ir vis dar yra pūlinys
    Ką daryti? Tinimas tik stiprėja o į Lietuvą grisiu tik 28d gal galima puliny išsiimti ar pašalinti namų sąlygom ir išvalyti kanalą kažkaip pačiai nes čia nepasakė kur traukė kad jie kanalo nevalgo tik traukė dantis. Padekit nebegaliu kentėti. Geriu po danties ištraukimo nuo skausmo dolmen miltelius ir antibiotikus doksiciklina. Padekit labai reikia pagalbos

    • gaivuskvapas.lt sako:

      Laba diena, Gerda,
      mes nesame gydymo įstaiga, kuri Jums galėtų padėti. Namų sąlygomis tokios problemos nesprendžiamos. Ieškokite kitos įstaigos, kuri galės Jums suteikti būtiną medicininę pagalbą.

  43. Domas sako:

    Daug girdėjau apie antibakterinius kokoso aliejaus savybes. Taip pat nauduojuosi ir kitomis priemonėmis kaip druskos tirpalas ir pan. Tačiau, manau, visada verta pasikonsultuoti ir su specialistu. Geriausia jei yra savo patikrintas odontologas Vilniuje ar kitame mieste. Taip pat, geriausia ne pamirsti ir profilaktikos.

  44. Laima sako:

    Sveiki. Man labai skauda apatiniai dantys, yra kelios skylutes ir visi apatiniai 9 dantys kliba, nes turiu porodontoze , dantenos labai kraujuoja. Mano klausimas: ar galima taisytis dantis Kai siuo metu yra stiprus dantenu uzdegimas,gal visu pirma man reiketu issigydyti ta uzdegima o po to taisytis sugedudius dantis.Turiu opalige, sirdies voztuvu nesandaruma ir t.t bijau kad taisantis su stipriu dantenu uzdegima nenueitu kitur infekcija.Lauksiu atsakymo Aciu Jums

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *