Su kiekvienu iškvėpimu…

Haroldas - blogo burnos kvapo ekspertas

Dažniausiai, nors ir ne visada, halitozė, žinoma kaip blogas burnos kvapas, būna susijusi su tuo, ką valgote ir dantų higienos įpročiais. Jei problema nėra lėtinė, galbūt jūsų burnos kvapas prastas dėl to, ką neseniai suvalgėte pietums. Česnakas, svogūnai, karis ir pipirai – tai tik keli kvapų, kurių taip lengvai nepaslėpsite mėtiniais saldainiais ar kramtomąja guma, pavyzdžiai.

Dr. Haroldas Katzas yra Kalifornijos Burnos kvapo klinikos steigėjas ir TetroBreath aukščiausios kokybės produkcijos linijos kūrėjas. Jis yra tarptautinį pripažinimą pelnęs tokių sričių kaip blogas burnos kvapas, skonio sutrikimai, tonzilių akmenys ir išsausėjusi burna, ekspertas. Žinomas kaip blogo burnos kvapo guru dėl dalyvavimo įvairiose televizijos laidose, tokiose kaip CBS kanalo „Early Show“, jis jau padėjo milijonams žmonių visame pasaulyje susitvarkyti su blogo burnos kvapo problema. Dr. Katzas pateikia keletą patarimų, kaip išlaikyti geresnį burnos kvapą.

Ar prastą burnos kvapą turintys žmonės tai jaučia?

Ne, jie dažniausiai net nenutuokia. Smegenys ilgainiui pripranta prie kūno kvapo.

Taigi, kas nulemia blogą burnos kvapą?

Dažniausiai pasitaikanti priežastis – burnos išsausėjimas. Žmonės negeria pakankamai vandens, kuris padėtų seilių gamybai, o daugelio burnos skalavimo skysčių sudėtyje yra alkoholio, kuris burną išsausina dar labiau. Dantys su visu tuo labai mažai susiję – blogą burnos kvapą sukelia bakterijos gerklėje. Jūsų užuodžiamą kvapą sukelia sieros junginius gaminančios bakterijos, kurios vengia deguonies.

Ar įmanoma jas nukrapštyti nuo liežuvio?

Tai šiek tiek padeda, tačiau įprastas dantų pastas tam naudojantys žmonės tik nusausina savo liežuvius, o to nereikėtų daryti.

Apie česnako poveikį burnos kvapui žino visi. O bet ar yra kokio nors maisto, iš kurio to net nesitikėtume?

Nuėjus į vakarėlį rekomenduojame dairytis sultingo maisto, pavyzdžiui, vaisių. Pieno produktai yra didelė problema – juose yra baltymų, kurie skaidomi išskiria nemalonų kvapą.

Ar mėtiniai saldainiai padeda?

Nelabai, ypač jei juose yra cukraus. Laboratorijoje auginame bakterijas maitindami būtent cukrumi.

Yra tekę girdėti, kad dirbote su įžymybėmis. Gal galėtumėte papasakoti kokių nors įdomių istorijų?

Negaliu minėti vardų, tačiau yra tekę susidurti su dainininku, kuris koncertuodavo restoranuose. Pirmose eilėse sėdintys žmonės greitai persikraustydavo į kitą patalpos pusę. Blogu burnos kvapu skundžiasi ir rūkaliai bei alkoholio mėgėjai, todėl aktoriams būna ypač sudėtinga vaidinant scenas, kuriose reikia bučiuotis.

Ar blogas burnos kvapas gali reikšti ir ką nors daugiau nei išsausėjusią burną?

Apie tai dažnai juokaujama, tačiau dideli sieros kiekiai dažnai būna susiję su ligomis. Tai reiškia, kad jums gresia labai nemalonios suglebusių dantenų problemos. Jei jos ištinusios ir kraujuoja, vadinasi turite lėtinę infekciją. Tuo pačiu padidėja ir širdies smūgio ar insulto tikimybė. Tokie ženklai gali byloti apie labai rimtas pasekmes.

Gal turite dar kokių nors patarimų mūsų skaitytojams, norintiems išlaikyti gaivų burnos kvapą?

Išgerti šešias skardines alaus nėra tas pat kaip išgerti tiek pat vandens. Be vandens gėrimo mes labai rekomenduojame naudotis dantų valymo siūlu. Žmonės dažnai to vengia, tačiau būtent tarpdančiuose nuo deguonies slepiasi bakterijos. Burną gali išsausinti tam tikri medikamentai, pavyzdžiui, antihistamininiai vaistai arba antidepresantai. Taigi, anksčiau su blogo burnos kvapo problema nesusidūrę žmonės gali jį pajusti pradėję vartoti gydytojo išrašytus vaistus. Daug kalbantys žmonės taip pat išnaudoja savo seilių atsargas, todėl jų burnos kvapas pasidaro nemalonus. Taigi, politikai savo rinkiminių kampanijų metu turėtų gerti daugiau vandens.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *