Rytinis burnos kvapas

rytinis burnos kvapas | blogas burnos kvapas ryte

Faktai apie blogą burnos kvapą ryte

Chronišku blogu burnos kvapu skundžiasi apie 35 proc. žmonių – dėl to jie dažniausiai net kreipiasi į specialistus, kurie kartais gali padėti, o kartais ir ne. Blogas burnos kvapas juos kamuoja 24 valandas per parą. Prie šios problemos dar prisideda išsausėjusi burna, nemalonus skonis burnoje ir blogas burnos kvapas ryte.

Kiti 35 proc. blogu burnos kvapu skundžiasi rečiau – visą dieną gaiviu buvęs jų burnos kvapas gali labai greitai pablogėti suvartojus tam tikro maisto (pavyzdžiui, pieno produktų, alkoholio, cukraus), vartojant tam tikrus preparatus (antihistamininius vaistus, antidepresantus, aukštam kraujospūdžiui mažinti skirtus vaistus) ar ką tik atsibudus – nemalonus burnos kvapas ryte turbūt pažįstamas daugeliui.

Likę 30 proc. dėl savo burnos kvapo beveik arba visai nesijaudina – na, nebent užkanda česnako ar svogūnų, ar ką tik atsibudo. Taip, vėl rytinis burnos kvapas!

Taigi, jeigu gerai išsimiegoję ryte pabundate su prastu burnos kvapu – nesijaudinkite, jūs ne vieni!

Su rytiniu burnos kvapu susiduria visi

Natūrali apsauga nuo blogo burnos kvapo yra seilės, nes sveikose seilėse yra didelė deguonies koncentracija, o deguonis yra anaerobinių bakterijų ir prasto burnos kvapo priešas. Deja, miegant ir smegenims suvokiant, kad tuo metu nevalgoma, seilių liaukų veikla sulėtėja. Tarp kitko, kai kurių vyresnių žmonių seilių liaukos visai nustoja gaminti seiles.

Sulėtėjus ar visai sustojus seilių gamybai ir, nuolat knarkiant ar kvėpuojant per burną, per gomurį cirkuliuojant orui, išdžiūsta liežuvis, burna ir gerklė. O taip susidaro pačios palankiausios sąlygos daugintis sieros junginius gaminančioms anaerobinėms bakterijoms, kurios sukelia blogą burnos kvapą ir skatina nemalonaus skonio pojūtį burnoje (rūgštaus, kartaus ar metalo). Esant nepakankamam seilių kiekiui per naktį tos bakterijos tiesiog klesti.

Ko nežino daugelis žmonių – įskaitant medikus ir dantų priežiūros specialistus – tai, kad su rytiniu burnos kvapu nebūtina taikstytis.

Kaip išvengti rytinio burnos kvapo?

Kadangi jau žinome, kad miegant seilių pasigamina nepakankamai, norint išvengti rytinio burnos kvapo reikia rasti kitą būdą kovoti su nemalonius kvapus mums miegant skleidžiančiomis bakterijomis.

Laimei, būtent tam ir buvo sukurtos Atemfrisch priemonės. Paprasčiausiai prieš miegą išsivalykite dantis ir liežuvį Atemfrisch deguonies prisotintu dantų geliu ir išskalaukite burną Atemfrisch burnos skalavimo skysčiu. 10-15 sekundžių burnos skalavimo skysčiu gargaliuodami praskalaukite gerklę ir tuomet ramiai eikite miegoti.

Tyrimai rodo, kad Atemfrisch burnos skalavimo skystis ir dantų pasta atgaivina burnos kvapą ilgiau nei 12 valandų!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *