Blogas vaikų burnos kvapas

blogas vaikų burnos kvapas | Blogas burnos kvapas vaikui

Dvi pagrindinės vaikų halitozės (blogo burnos kvapo) priežastys tai nepakankamai gerai valomi dantys ir kvėpavimas per burną užuot kvėpavus per nosį. Pastarasis išdžiovina burną, o tai yra vienas pagrindinių šios problemos faktorių. Nors prastas rytinis burnos kvapas būdingas tiek vaikams, tiek suaugusiems, užsitęsdamas visą dieną net kruopščiai išsivalius dantis ir išsiskalavus burną, jis gali signalizuoti apie sveikatos problemas.

Mažesni vaikai nesugeba perteikti savo sveikatos problemų jeigu nieko neskauda. Todėl, jei nepakyla vaikui temperatūra ir jis nevemia, tėvai gali net nepastebėti nedidelių alergijų, sinusų infekcijų, slogos ar tonzilių uždegimo. Net nereguliarus kvėpavimas per burną turi tiesioginę įtaką burnoje esančioms seilėms, sudarydamas puikias sąlygas tarpti anaerobinėms bakterijoms.

Anaerobinės bakterijos minta maisto dalelėmis, kurios lieka nevalytoje burnoje. Bakterijos išskiria lakiųjų sierų junginius, kurie kaupiasi ant liežuvio, tarpdančiuose, ant dantenų bei gerklės gale ir sukelia blogą burnos kvapą tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Daugybė šių bakterijų gyvuoja ant liežuvio nes šimtai jų prisitvirtina prie jau numestų, bet dar ant liežuvio besilaikančių epitelio ląstelių. Nenuskalaujamos ar nenuvalomos, jos ir toliau kaupiasi suformuodamos baltą plėvelę, kuri, nesirūpinantiems liežuvio higiena, žinoma kaip „rytinis“ liežuvis.

Bakterijų dauginimąsi burnoje skatina:

  • sumažėjęs seilių išskyrimas;
  • sulėtėjusi seilių gamyba dėl kvėpavimo per burną, medikamentų vartojimo ar ligos;
  • baltyminė dieta (anaerobinės bakterijos minta cukrumi ir baltymais);
  • pakitęs burnos pH;
  • daugiau apmirusių burnos ląstelių nei įprastai;
  • aukštas kraujo cukrus (diabeto signalas);
  • dantų problemos (dantenų uždegimas, pūliuojančios dantenos);
  • grybelinės infekcijos, tokios kaip kaip burnos kandidozė (pienligė);
  • slogos sukelta varvanti nosis, užnosinis lašėjimas (gleivėse tarpsta bakterijos).

Kitas dažnas prasto vaiko burnos kvapo atvejis – tonzilių akmenų formavimasis vaiko tonzilių plyšiuose. Tonzilių akmenys yra nedidelės baltos susikalcifikavusių burnos nešvarumų kruopelės, įsitvirtinusios tonzilių plyšiuose. Dar vadinami tonzilolitais, netyčia sukramtyti ar natūraliai irdami tonzilių akmenys skleidžia nemalonų kvapą. Tonzilių akmenis galima pašalinti dantų šepetuku arba burnos irigatoriumi. Dažnai nuo tonzilito kenčiantiems vaikams su tonzilių akmenimis teks susidurti dažniau nei tiems, kuriems neteko patirti uždegimo.

Pasirūpinkite tinkamu gydymu

Vaikų halitozės gydymas priklauso nuo jos priežasčių. Pirmiausia, tėvai turėtų pasirūpinti, kad vaikas praleistų pakankamai laiko valydamasis dantis, liežuvį ir skalaudamas burną. Jei halitozė nenyksta, gali tekti keisti mitybos įpročius, ypač atkreipiant dėmesį į vaiko vartojamus daug cukraus turinčius gėrimus ir užkandžius. Mažiems vaikams taip pat labai svarbu reguliariai lankytis pas dantų gydytoją. Dėl ant dantenų besikaupiančių apnašų periodontinės ligos gali užpulti ir vos vienerių metukų vaikus.

Kasdieniai sveiki ir daug ląstelienos turintys pusryčiai skatina seilių gamybą, kuri būtina norint sumažinti anaerobinių bakterijų kiekį. Vandens gėrimas ir becukrės gumos kramtymas taip pat suaktyvina seilių gamybą bei palaiko jos cirkuliaciją burnoje.

Jei visos šios priemonės halitozės atsikratyti nepadeda, gydytojai gali paskirti kraujo ir šlapimo tyrimus – galbūt problemos priežastis slypi kitur. Diabetas, inkstų ar kepenų problemos daro įtaką burnos pH, dėl ko daugėja bakterijų. Tėvai gali pastebėti slypintį negalavimą užuosdami tam tikrus specifinius kvapus.

Pavyzdžiui, nuo diabetinės ketoacidozės kenčiantys vaikai dažnai išskiria „vaisinį“ kvapą, o turinčių inkstų problemų burnos kvapas šiek tiek primena šlapimą. Negaluojant kepenims, dėl neperdirbtos kūne besikaupiančios tulžies gali būti jaučiamas žuvies kvapas.

Maskuoti vaiko blogo burnos kvapo tokiomis laikinomis priemonėmis kaip kramtoma guma ar mėtiniai saldainiai nepatartina, nes problema gali išsivystyti į sunkias sveikatos problemas. Jei blogo burnos kvapo nepavyksta atsikratyti net dažniau valantis dantis ir skalaujant burną, reikėtų susitarti dėl vizito pas vaiko pediatrą, kuris išsiaiškintų, ar nėra kitų su sveikata susijusių priežasčių.

Saugūs būdai atsikratyti blogo vaikų burnos kvapo

Dauguma burnos skalavimo skysčių vaikams turi potencialiai kenksmingų sudėtinių medžiagų, tokių kaip:

Alkoholis – jis sausina burną ir skatina sieros junginius išskiriančių bakterijų dauginimąsi.

Natrio laurilsulfatas – dažnai naudojamas skalbiklių ir muilų gamyboje. Šis ingredientas niekuo neprisideda prie prasto burnos kvapo naikinimo ir gali padidinti opų susidarymo tikimybę. Ieškokite ant gaminio pakuotės angliško pavadinimo Sodium Lauryl Sulfate arba Sodium Laureth Sulfate (SLS) – radote? Jūsų pasirinkimas ar norite ją leisti naudoti savo vaikams (ar sau).

Benzalkonio chloridas – naudojamas įvairiuose valomuosiuose tirpaluose, pavyzdžiui akių lašams. Ši medžiaga yra konservantas, skirtas išsaugoti antibakterinėms savybėms. Pasak kai kurių tyrimų, benzalkonio chloridas gali būti vaikų astmos bei įvairių odos alergijų, išsivystančių į sunkias alerginio dermatito formas, sukėlėjas.

Sacharinas – jo dažnai dedama į dantų pastą, kad jos skonis vaikams būtų malonesnis. Tačiau, sacharinas siejamas su šlapimo pūslės vėžiu ir visiškai nepadeda naikinti anaerobinių bakterijų – greičiau jau atvirkščiai.

TetroBreath® produkcijoje visų šių kenksmingų sudėtinių medžiagų nėra. TetroBreath siūlo natūralios sudėties burnos skalavimo skysčius ir natūraliais aliejais paskanintas dantų pastas, pagamintas iš nesintetinių medžiagų, kurios neleidžia daugintis bakterijoms ir susidaryti blogam burnos kvapui. Dr. Katzo specialiai sukurtus produktus naudojantys vaikai nerizikuoja susirgti rimtomis ligomis, kurias gali sukelti parduotuvėse parduodami higienos produktai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *